Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Budapesten élni? Mi a...

Milyen Budapesten élni? Mi a véleményetek az ottani életről, ismerik egymást a szomszédok? Mennyire lehet az állandó zajt elviselni például éjjel?

Figyelt kérdés

Mi Pásztón lakunk, viszonylag csendes kisváros, bár nem sok szórakozási lehetőség van. 😅

Sajnálom hogy nincs mozi, színház, meki, azért ezek a nekünk tiniknek jól jönnének, nem kellene egyből másik városba utazni.

Viszont az utóbbi időben egyre jobban vágyom rá, hogy felnőtt koromban Pesten lakhassak, ott annyi szép hely van, stb..

Közületek van olyan aki ott lakik? Meg vagytok vele elégedve, vagy inkább vidékre mennétek szívesebben? :)


2023. márc. 22. 19:35
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%
Nincs zaj éjjel. Nem muszáj a körúti körfolyosós faablakos 50 éve fel nem újított rossz lakásba költözni. Túl nagy a város az ilyen bugyuta általánosításokhoz.
2023. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
28%

Zajos, koszos, tele bunkó VIDÉKIEKKEL. A rendes fővárosiak már rég nem élnek itt, elköltöztek az agglomerációba vagy más megyébe kis faluba vagy külföldre.


Rengeteg a primitív falusi BÉRLŐ, és egyre több a tapló külföldi.


Budapest és főleg a 11 és 13 kerületek borzasztóak élhetetlenek. A többi kerület sokkal jobb sajnos. Az 1-2-12 budai elitkerületek de ott meg a sok luxusterepjárós NER-lovag meg maffiozó külföldi aki uralkodik, ijesztőek lettek hát ezek is.


Nem tudnék jó kerületet javasolni, én a 3-ban lakom, ez "nyugis", értsd kevés a kisebbségi és jó a közbiztonság de iszonyatos átmenő forgalom van és rengeteg öreg illetve rengeteg buta sötét ember.


Ahova viszont TILOS menni az: csepel, erzsébet, kispest, kőbánya, rákospalota! Ezeket el kell felejteni.

2023. márc. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
#19, hát nekem egy fiatalabb barátnőm mondta, hogy egy pár éve költöztek Pestre, és aludni sem lehet mert állandó dudálás, ricsaj van..
2023. márc. 23. 17:34
 24/48 anonim ***** válasza:
75%
Én a hungária körúton lakom ami azért napközben elég zajos, de este tök jól alszom
2023. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

#18, na a zenélő szökőkutat én is imádom! :))

#19, hát itt Pásztón borzasztó kevés munkalehetőség van, ráadásul a legtöbb helyen csak minimálbért fizetnek

2023. márc. 23. 17:44
 26/48 anonim ***** válasza:
69%

Rengeteg a primitív falusi BÉRLŐ, és egyre több a tapló külföldi.


Budapest és főleg a 11 és 13 kerületek borzasztóak élhetetlenek. A többi kerület sokkal jobb sajnos. Az 1-2-12 budai elitkerületek de ott meg a sok luxusterepjárós NER-lovag meg maffiozó külföldi aki uralkodik, ijesztőek lettek hát ezek is.


Nem tudnék jó kerületet javasolni, én a 3-ban lakom, ez "nyugis", értsd kevés a kisebbségi és jó a közbiztonság de iszonyatos átmenő forgalom van és rengeteg öreg illetve rengeteg buta sötét ember.



XD Mennyire igaz!!!

Újépítésű lakóparkban lakom a 13 kerületben, a lakások nagy részét bérlő lakja, és elképesztően sok a falusi tahó, aki (mint most is) üti a falat, ordibál a nőjével, hozza a többi falusi haverját és éjjel 3-kor üvölti a zenét stb. Olyan is volt hogy szétverte a bérlő és a bulis haverjai az aulát, aztán a tulajdonosoknak kellett fizetni a javítást/renoválást.

Az 1-2-12 budai elitkerületek a jók! Ott meg egy garzonlakás 28nm 50 milliótól indul....

Én a 3-ban laktam 2019 előtt, az határeset, kevesebb a tahó, több a kulturált ember, a buszok kulturáltak, a parkokban/utcákon nincsennek hajléktalanok.

Sajnos a 11 kerületet is ellepték a kisebbségiek..

2023. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
72%

26os jól látod. Sajnos a 3 se javul csak romlik de nem olyan látványosan mint a 13 és a 11 főleg.


Legalább utóbbiak sokat fejlődtek a 3ban a gyatra vezetés miatt iszonyat primitív a városkép.


Egyik legjobb kerület lehetne pedig ehelyett a 2. kerület északi szegény negyede :(


A 11 a kelenföldi állomás óta lassan a 7.keruletre emlékeztet ...

2023. márc. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem tud mennyit jártok a XI-ben, én itt lakom, de ezek a lehúzó dolgok egyáltalán nincsenek jelen. (nyilván a Móriczon ott vannak a csövesek, de még mindig nem egy Blaha szint és hasonlók)...
2023. márc. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
72%

A Móricz a belsőbb része a XI-nek nyilván egy picit ezáltal másabb, kb. mint a Széll Kálmán Tér vagy Deák tér, nagyobb a rend. De a Kelenföldi rész putri.


Amúgy a Móricz is romlott, tősgyökeres 11.kerületiek mondják hogy amióta van a metró stb., teljesen más már mint előtte volt.


Nyilván nem egy Blaha hiszen budai agglomeráció és a 12.kerület, 1. kerület veszi közre míg a Blahán átmegy a teljes XV. kerületi lakótelep összes 'arca' és a teljes 'nyócker' , vagy éppen a kőbányai TESÓK!

2023. márc. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
0%

A 11 kerület hátsó része, ahova a madár se jár kultúrált pl Albertfalva, Őrmező, Sasad, Gazdagrét stb. Ha lenne autóm még laknék is ott.


A Móricz, a Kelenföldi megálló és Újbuda-központ korábban jó helyek voltak, de ma már lesüllyedtek a Blaha szintjére (jártatok már a Móricz mekiben? xD

Vagy a Fehérvári piac előtt? Telis tele húgyozva minden pad, járda stb ...)


Talán még a Széll Kálmán tér tartja magát, és a MOM park körüli rész. A többiek elestek.



A 13-ban a Marina part változatlan kultúrált, oda nem engedik be a hajléktalanokat (szerencsére).

2023. márc. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!