Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Budapesten élni? Mi a...

Milyen Budapesten élni? Mi a véleményetek az ottani életről, ismerik egymást a szomszédok? Mennyire lehet az állandó zajt elviselni például éjjel?

Figyelt kérdés

Mi Pásztón lakunk, viszonylag csendes kisváros, bár nem sok szórakozási lehetőség van. 😅

Sajnálom hogy nincs mozi, színház, meki, azért ezek a nekünk tiniknek jól jönnének, nem kellene egyből másik városba utazni.

Viszont az utóbbi időben egyre jobban vágyom rá, hogy felnőtt koromban Pesten lakhassak, ott annyi szép hely van, stb..

Közületek van olyan aki ott lakik? Meg vagytok vele elégedve, vagy inkább vidékre mennétek szívesebben? :)


2023. márc. 22. 19:35
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látom, van egy pár nem túl ajánlatos kerület. 😅

Nagymamám alsó szomszédjának a lányáék a Váci utcában laknak, azt mondta a csaj, (van egy 7 éves kisfiuk) hogy az elég szép hely, és a lakásuk ablaka a Dunára néz.

Nem tudom, mi a véleményetek arról az utcáról.

2023. márc. 25. 16:53
 42/48 anonim ***** válasza:
94%

A Váci utca biztos, hogy szép hely

Szerintem az ország legdrágább utcája


Én is laknék ott Xd

2023. márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
94%
Kaszásdűlőn lakom, és bár a lakásunk nagy, a tömegközlekedés nagyon jó, tervezünk elköltözni, mert egyre több a rossz arc errefelé. Este utálok lent sétálni a kutyával, múltkor is utánam jött egy félcsöves kinézetű alak és a kutyáról kérdezgetett este 11kor...a szomszédok vegyesek, van egyetemi tanár meg van olyan budos ember is, aki elől menekülök ha meglátom...Csillaghegyre szeretnénk költözni.
2023. márc. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%
Kaszásdűlő nagyon gáz. Csillaghegyen pedig esélytelen az árak miatt.
2023. márc. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
17%
Vidékisebb városokban meg a pesti emberek bunkók és nagyképűek és mindent meg akarnak reformálni
2023. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
91%
Csillaghegy és Kaszásdülő egymás mellett van.. Gondolod, ha néhány száz méterrel odébb költözöl a sötét alakok eltűnnek?
2023. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
91%

"Gondolod, ha néhány száz méterrel odébb költözöl a sötét alakok eltűnnek?"

Nem nekem szántad a kérdést, de bármilyen furcsa, ez így szokott lenni. Azt a környéket nem ismerem, de nagyon gyakori, hogy a balhés alakok a saját területükön maradnak, és nem mennek el pár utcányit se onnan.

Vagy pl. saját friss élmény. Múlt hétvégén a párommal bementünk Pestre. Sétáltunk a Gellérthegyen és a Váci utcában, nagyon jó volt. Ritkán járok be (agglomerációban lakom), és megdöbbentett, milyen szép, tiszta a város, milyen modern, az emberek milyen kulturáltak, stb.

Tegnapelőtt megint bementem, most egyedül. Vonattal mentem a Nyugatiba, onnan lesétáltam az Oktogonra. Katasztrófa volt. Ennyi büdös, részeg, idióta embert egy helyen már régen láttam. A házak lepukkantak, össze vannak firkálva, a társaság förtelem. Pedig legfeljebb egy kilométerre voltam a Váci utcától.

2023. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

A Váci utcában is nagyon sok kéregető van, főleg a Deák téren, a templom előtti részen, az melegebb időben brutális.

És a Bartók Béla úton is.


Amit mondasz, annak nem a földrajzi helyhez van köze, inkább az ott megtalálható tömegközlekedési csomóponthoz/eszközökhöz.



Csillaghegyen 1-2 busz áll meg (azt hiszem csak kettő a 34-es és a 134-es), se metró, se vonat, se villamos. 3-4 évet laktam ott, én a 34-essel jártam. 30 perc volt az Árpád hídtól. Mivel ott kevesen mozognak, nincs külföldi, egy fura alaknak sem éri meg odáig kimenni, ha egyáltalán nincs kitől kéregetni.

2023. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!