Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megbánta valaki már ezekért...

Megbánta valaki már ezekért (alább) Debrecent? Vagy ezek miatt nem kell(ene) aggódnom előre?

Figyelt kérdés

Egy - számomra és a családom szerint is - elképesztően magas fizetésért Debrecenbe (vagy a város környékére) kellene költöznünk mindenestül. A munka nagyjából ugyanaz lenne, csak jobb fizetésért és biztosabb megélhetésért költöznénk e városba.


Azonban...


Csak itt - ha csupán ezt az egy weboldalt nézzük a sokból - annyi, de annyi negatív hozzászólás érkezett mind Debrecenre, mind az azt környező községekre, hogy hiába a fenti nagyszerű lehetőség, egyúttal remény egy mostaninál jobb életre, egy kicsit ez kezdi kedvemet szegni, hogy elfogadjam az ajánlatot és egyúttal a költözést... mondhatni némileg tanácstalan lettem.


Hiszen egyrészt ott van a stabilabb, biztosabb megélhetés (és egy költözés jelenthet jót is, nem feltétlen csak macerát/rosszat), de az, hogy állítólag nem igazán van hol kikapcsolódni, nem igazán van hova beülni, emellett még pluszban jön az "áldás", hogy (a hozzászólók szerint) 20-30-40 km-ekről gyakran járnak nagy számokban a városba bizonyos valamiért viselkedni képtelen emberek, akik vagy "csak" vegzálják/megfélemlítik pl. esténként a helyieket, vagy rosszabb esetben a külső, valamiféle kertségek házaiba betörögetnek, ha azok az ingatlanok a város szélén találhatóak. Feltételezem ezek valamiféle ritkán lakott városrészek lehetnek, ahol még szomszéd is alig van.


Lehetne sorolni tovább amiket írtak az utóbbi időben, de ez a két csoport is bőven elég, hogy az ember el-elgondolkodjon egy esetleges költözésről.


Ráadásul ha ilyen zűrös a város, milyenek lehetnek a környező falvak (például közbiztonság tekintetében)?


Viszont teszem azt Szeged környéke hiába jobb/biztonságosabb, ha ott fele ekkora a fizetésért kellene teljesen ugyanezt a munkát végeznem.


Nem tudom mi lenne a jó döntés.


Nagyon kíváncsi vagyok milyen észrevételek, javaslatok érkeznek!



2023. júl. 17. 19:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

8 - én a saját tapasztalataink alapján alkottam, alkotok véleményt.

És ezek alapján írtam a válaszomat.

A gyerekein színvonalas iskolába járnak, a páromnak könnyen lett munkahelye, és én is megkaptam azt, amit ígértek - és amiért a költözés mellett döntöttünk! Kategóriát ugrottak a megélhetési lehetőségeink - és ez bizony nem semmi a mai világban. Tény, hogy rá kellett fizetnünk a pécsi ingatlanunk árára, mert Debrecen nem az olcsóságáról híres - de ennek ellenére sem bántuk meg! Olyannyira nem, hogy a testvéremék is árulják a házukat Pécs mellett, jönnek utánunk...

Más a város feelingje - mindenben meg kell és meg lehet találni a jót, az érdekeset, az újat! Pécsnek gyönyörű a környéke, de attól még nem lehet jól élni...

Te kakukktojás vagy, mert Debrecenben mindannyian nagyon szívélyes és segítőkész fogadtatásban részesültünk!

Megtisztelő, hogy már debreceninek könyvelsz el - számomra ez nem szégyen...

2023. júl. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
17%

11

"Debrecenben mindannyian nagyon szívélyes és segítőkész fogadtatásban részesültünk!"


Mert végre találtak egy balekot aki nem eljön onnan a kialakult körülmények miatt, hanem pont odamegy.

:)

2023. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
94%
Milyen kialakult körülmények? :D
2023. júl. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

11 - Minket is nagyon kedvesen fogadtak a szomszédok is, és a munkahelyeken is, tehát akkor ezek szerint nem egyedi eset voltunk. Mi Veszprémből költöztünk. A költözés eldöntése előtt kétszer voltunk Debrecenben: egyszer 3 napot, aztán majdnem egy hetet - személyes benyomásokat kerestünk, és munkahelyet, lakást rendeztünk.

Féltünk, hogy nagyon hiányozni fog a Balaton, és a hegyek közelsége.

Hát, ki lehet bírni! Sokat kirándulunk Erdőspusztákra, nem is tudtuk hogy ekkora erdeje van Debrecennek. Járunk a Tisza-tóhoz (remek hely: olcsóbb sokkal mint a Balaton, és nincs az a tömegnyomor) Járunk fel a Zemplénbe is néha (vagy a Bükkbe), de pl. hosszú hétvégeken Erdélybe. Az valami csoda! Hosszabban nyaralni meg - ha vízpartra megyünk - akkor felülünk Debrecenben a repülőre, és 2 órán belül a Földközi, vagy a Fekete tengernél vagyunk! Ez más városban közvetlenül nem igen adatik meg. (nekem a munkámhoz is nagyon jó hogy működik a repülőtér, rendszeresen repülök Münchenbe).

Nekem nagyon kevésnek tűnik a kisebbségi jelenlét.

Én azt javaslom a kérdezőnek, hogy jöjjön, és nézzen szét személyesen, menjen el megnézni a beruházásokat, a lehetőségeket, a környéket.

Nem írta hogy honnan költözne, de Debrecen magyar viszonyok közt nagyon is élhető város. Mi sem bántuk meg a döntésünket.

2023. júl. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Debrecen közbiztonságilag nem rossz város, tény és való, hogy az orkok be szoktak szabadulni a belvárosba, ott is a sétálóutcákba és szoktak tivornyázni, hőzöngeni, de ha elkerülöd őket akkor nincs gond. Ahol még előfordulnak azok a külvárosok, de ott laknak is közülük szépszámmal, nem a városon belüli kertes házas környékeken, hanem a városhatáron kívüli de még Debrecenhez tartozó külvárosokban fordulnak inkább elő. Ezek közül is csak bizonyos városrészekben, viszont ha itt magára hagyod a házad napokra akkor tényleg nem sok marad abból ami bent volt. A többi területe a városnak jó közboztonságú, viszonylag ritka a betörés.


A környező településeknél már megosztóbb a helyzet, bizonyos közeli falvak kifejezetten megdrágultak és ezekről a helyekről az orkok is eltüntek. Bizonyos településeken főleg egyre távolabb Debrecentől viszont egyre többen vannak, na ezek azok akik bejárnak hőbörögni, villamoson zsebtolvajlani stb, de mint mondtam még ezekkel együtt is jónak mondható a város közbiztonsága, de persze azért alapvető elővigyázatosság kell pl. a villamoson ha felszáll egy ilyen horda akkor nem a farzsebedben hagyni a telódat.


A szórakozási kikapcsolódási lehetőségek terén leginkább a természethez kapcsolódó kikapcsolódási formák a szegényesek a városban és környékén. Nincs semmilyen domborzat, folyó, tó, szép táj vagy akármi ahova el lehetne menni kirándulni. Bár a szocializmusban létesítettek ilyen helyeket pl. a Vekeri-tavat, de ezek nagyrészt ma már teljesen lezüllött elhanyagolt állapotban vannak, egyedül a Zsuzsi vonattal lehet elmennni kirándulni az erdőspusztákban vagy sétálni egyet a Nagyerdőn, egyik se olyan program ami akkora hű de nagy élmény lenne. Vannak bringautak is, de többségük nem alkalmas kirándulásra, vagy annyira elhanyagolt, vagy nem vezet semmilyen értelmezhető helyre.


Beülős helyekről nem tudom mit olvastál, de abból van rogyásig a városban, mindenféle, olcsó, közepes és drága hely, kocsmától kezdve a bowling pályán, vagy a mindenféle kávézón át a puccos éttermekig, ebben nincs hiány. Ami viszont zavaró tud lenni főleg a belvárosban ha ott ülsz le mondjuk egy kávézó kiülős részén, hogy félpercenként odajön valami kéregető gusztustalan hajléktalan vagy a fent említett ork hordákhoz tartozó egyed kunyerálni, szóval ezeket a helyeket csak akkor ajánlom, ha a személyzet gondoskdik ezeknek az elzvarásáról.


Nem tudom honnan költöznél ide, de ha Debrecenben olyan jó fizetést adnak neked akkor ez valami kivételes lehetőség, mert egyébként a városban elég gyér a jól fizető munkakelyfelhozatal és általában már a meghirdetése előtt meg van rá a kiválasztott. A debreceni fizetések a magyar átlagifzetés alatt vannak és gyakori a szürke vagy fekete alkalmazás is, szóval te valamit nagyon megcsíptél.


Amire még kitérnék az az elképesztően elcsszett közlekedésfejlesztése a városnak, napközben is gyakoriak a dugók, csúcsidőben pedig elindulni se érdemes autóval. A kerékpárutak a fideszes önkormányzat propagadája ellenére nem fedik le emennyire se a várost és ahol vannak ott is képtelen nyomvonalon lettek elvezetve, vagy dilettáns lesz@rom megoldással.


A lakosságról tudnék még értekezni, sajnos egyre több az olyan betelepülő akiknek az iq és kulturális szintje nem közelíti meg az európai normákat és akkor most nagyon enyhén fogalmaztam. Ezek az emberek az elköltöző Debreceni születésűeket váltják és emiatt folyamtosan esik a város műveltségi szintje, magyarán egyre több a tajték p@raszt. Ezek miatt még rosszabb a közlekedési morál, vagy épp elmegy az ember kedve a városban mászkálni, vásárolni a sok sutyerák miatt.


A másik tényező az egyre több külföldi vendégmunkás, főleg valamilyen ázsiai népségek, akik miatt egyre magasabbak az ingatlanárak, és hát ugye lesz akksigyár, katódgyár és mindenféle környezetpusztulat dögivel ahol már nem a pénzesebb vendégmunkások fognak gürcölni.

2023. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
“Annyira jó lenne pedig ez a város, ha nem lennének benne emberek“ Haha ez annyira igaz, én négy éve ott tanulok, de hogy honnan ez a sok idegesítő ember és autós? Belváros csúnya, az északi rész békésebb meg a keleti, de ott meg nincs egyetlen bolt sem 5 km-es körzetben, nem vicc. És ez a sok autó meg dugó még este tízkor a legkietlenebb utcában is, hihetetlen. Elköltöztetek végül?
2023. júl. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hali, ideköltöztél? Hogy érziteket magatokat?:)
ápr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!