Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeretnék Budapestre költözni...

Szeretnék Budapestre költözni albérletbe, nade hova?

Figyelt kérdés

Szeretnék felmenni dolgozni, ugyanis a szakmámban alsóhangon 250ezerrel többet ajánlanak, mint itt vidéken, viszont nincs semmi helyismeretem, egész életemben konkrétan 6szor voltam budapesten 37évem alatt.

Nézegetek albérleteket, nekem elegendő egy garzon is, olyan 150ezres összeghatárral, de szétszortan az egész városban és aglomerációban össze vissza találok ilyeneket.

A kérdésem, melyik környéket, kerületet részesítsen előnyben?

Autóm van, robogóm van, elektromos bringám is van, de szeretném ha jó lenne a tömegközlekedés és relatív egyszerűen tudnék eljutni a nagyobb ipartelepekre, ugyanis munkát is elég vegyes helyszíneken találok.

Nem tudom jol vannak metró vonalak, nem tudom melyik metróhoz érdemesebb közelebb lakni, stb stb, szóval vélemények érdekelnének, szerinted hol keressek albérletet Budapesten belül?



2023. nov. 21. 09:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ez a gond, hogy x, xi, xiii de Csepelen és Budaörsön de még Érden is vannak olyan cégek amik szóba jöhetnek, de magamat ismerve ki fogom alakítani a kapcsolataimat és ide oda fogok ugrálni köztük, szóval valami központi hely kéne, ahonnan egyszerű tömeg közlekedni mert igazából szeretek, általában csak ott van időm olvasni :)
2023. nov. 21. 11:21
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Kelenföld környékéről xi. kerület ott van helyben, xiii kerület metróval, csepel 1-es villamos + HÉVvel, budaörs és érd busszal elérhető, a x. kerület kicsit bonyolultabb, de szerintem ez a megoldás adja a legnagyobb lefedést az érdekelt területekre.
2023. nov. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Először találd ki, hol akarsz dolgozni. Párom pár éve Óbudáról járt át Erzsébetre, kb másfél órát autózott oda, és ennyit vissza. Ha kifogott egy durva dugót, még többet.


Tehát hiába végzett mondjuk fél ötkor, lett 6,fél 7,mire hazaért.

2023. nov. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Mikor New Yorkban laktam, The Bronx ban éltem és Brooklynban dolgoztam, reggel 5kor indultam, fél 8ra értem be, 17:00kor indultam haza és ha nem mentem boltba, akkor 20:30kor voltam otthon, és igazából szerettem mégis azt az életet és rengeteget olvastam. Bevallom ez a része eléggé hiányzik, szóval engem annyira nem zavar, ha sokat kell utazzak időben, csak ne kelljen sokat gyalogolnom.

Főleg most, hogy újra kell tervezzem az életet jelenleg negyedszer, az, hogy mennyit kell majd metrózgatni, buszozgatni, az kb másodlagos, a lényeg, hogy könnyen elérjem ezeket.

2023. nov. 21. 12:17
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Szóval úgy kellene tanácsot adni ismeretlenül, hogy teljesen más szempontok számítanak neked, mint a legtöbb embernek.


Hát, így k*rvára nehéz.

2023. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy minden kerületnek van jó és rossz része. Ezt csepeliként mondom. Csepelen belül kissé rosszabb lakótelepen lakok, de egész életemben itt laktam és közlekedés miatt megfelel nekem. Párom is beköltözött ide hozzám. Szerintem csak úgy lehet majd ebben dönteni, ha éles lesz a helyzet és akkor kell nézegetni az ajánlatokat.


35/F

2023. nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Igazából ha eddig nem sikerült volna megfogalmaznom, tehát a főbb közlekedési csomópontok érdekelnének,

Aztán ha esetleg majd úgy lesz munkahely nyilván közelebb is költözhetek hozzá, de elsődlegesen az a lényeg, olyan hely kéne, ahonnan relatíve egyszerűbben eljuthatok akárhová tömegközlekedéssel.

Persze csak ha alkalmas rá a város egyáltalán, hogy így gondolkodjak, sajnos én New Yorkból indulok ki, ahol metróval+ busszal max 10perc sétával gyakorlatilag akárhová el lehet jutni.

2023. nov. 21. 13:48
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Valaki Óbudát jónak mondta, de én megvétóznám. Persze én Csepelről járok oda keresztcsalád miatt és pont a város túloldala, de nem Csepelen szokott probléma lenni. Hanem pontosan a belvárosban. Sűrűn előfordul, hogy eltűnnek járatok és akár háromnegyed órát kések. Hasonlóan rossz megközelíteni a XVII. kerületet. Úgyhogy ez a város nem New York minőségű. ^__^""
2023. nov. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igazából annyit kell figyelned, hogy elkéred a pontos lakcímet, Google térképen pedig megnézed, van-e a közelben valamilyen megálló.
2023. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
53%
150ért max úgy találhatsz esetleg, hogy full üres az egész, mindent, ágyat mosógépet stb neked kell vinni.
2023. nov. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!