Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hitel vagy albérlet? Melyiket...

Hitel vagy albérlet? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Hosszabb távon melyikkel járnék jobban?

jan. 29. 08:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
34%

"A hitel nem fixalt. A hatalyos szabalyok jatszanak. A nagy "


De, fixált.


"Az alberlet ara is felment persze, de legalabb nem kellett a gatyadat lehuznod masok elott, hogy kifizesd azt a torlesztot"


Micsoda?


Most írom, hogy 50 ezer a törlesztő, az albérleti díj meg lenne vagy 150 alaphangon, ha nem 200 🤣🤣🤣🤡🤡🤡🤡

Miről beszélsz?

jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
72%

11


Rolad beszelek, azt hiszed fixalt, at sem olvastad akkor a jogszabalyzatot. Nem fixalt egyik banknal sem a hitel, akarmennyire irjak. Penzintezeti informatikus vagyok, Diakhitelem meg fizetem, atolvastam a hatalyos jogszabalyt es szerencsere csokkentettek a torlesztom, de az egesz felvett osszeget nem - szolvens akar maradni a bank valamiert, gondolom.


Ennyire fix a te torlesztod is, mert a Diakhitel Zrt. is egy hitelintezet, ahogy a tied is. Visszajonni a nagy gazdasagi valsag, ugy felmenne a te hiteled... mindegy, ugyis tagadni fogod barmit mondok.

jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
30%

Na, akkor linkeld be a szabályzatot, hagy lássam.

Illetve még nem vezetted le azt se, hogy miért jobb fizetni a 200 ezres albit, az 50 ezres törlesztő helyett. 🤡

jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
75%

13


Te kototted meg a szerzodest, mit tudom en milyen szabalyzatot kotottel meg. De nyugodtan felhivhatod a bankod, kozold veluk, hogy felvettel toluk hitelt, es hogy ez barmilyen esetben valtozhat-e, a kamattol kezdve a torleszto vagy maga az egesz osszeg, illetve, hogy ezek a hitelintezet hatalyos szabalyok alapjan mukodnek-e.


Sok sikert.

jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
79%

"Illetve még nem vezetted le azt se, hogy miért jobb fizetni a 200 ezres albit, az 50 ezres törlesztő helyett."


Te most komolyan azzal villogsz, hogy a 2008 előtt vett lakásod árát törleszteni jobban megéri, mint a mostani árakon bérelni? És te nyomatod a bohócfejeket? Hát beszarok. Mennyiért vetted akkoriban? 5millióért? 10-ért? Láttál mostani lakásárakat?


Próbálj meg most lakást venni 50 ezres törlesztővel. A kollégáim 180-200 ezres törlesztőkkel veszik a lakásokat, nem véletlen annyi az albérlet, amennyi.

jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
30%

Fuu van baj nálad.

Hívjam fel a bankot. Az előbb még tutira mondtad a szabályzatot 🤣

És mit mondjak a banknak, hogy egy félkegyelmű állítja, hogy a törlesztő, ami 10 évig nem változott, most fog?🤡


Ha most vennék is ez lenne, hogy 10 év múlva már nem lenne vészes a törlesztő, de látom nem vagy egy éles kés 🤡

jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
59%

"Ha most vennék is ez lenne, hogy 10 év múlva már nem lenne vészes a törlesztő, de látom nem vagy egy éles kés"


Én nem tudom, mi a f.szért kell személyeskedni, de mindegy, csinálj csak hülyét magadból.


Igen: 10 év alatt lecsökken a törlesztője a hitelnek, ha egyenletes tőketörlesztéssel fizeted. Csak éppen akkor felvettél mondjuk 5 millió hitelt, 75 ezres törlesztővel - ahogy említetted - azután meg lecsökkent 50-re. Most meg elindulsz mondkuk 250-ről, és 10 év alatt lemegy 150-re.


Nyilván neked jó befektetés volt a lakás, én is k.rvára jól jártam azzal, hogy anno vettem lakást. De amit te csinálsz, hogy a 2008 körüli lakástörlesztőt összehasonlítod a 2024-es albérletárakkal, és ebből hozod ki, hogy milyen hülye aki lakást bérel.


Csak éppen az nem megy bele a fejedbe, hogy most k.rvára nem tudnál 75 ezres törlesztővel venni az égegyadta világon semmit. Akkoriban simán ki lehetett bérelni egy lakást 40-50 ezer Forintért is. Most a 150-250 ezres havi törlesztőket kell a 150-200 ezres albérletárakkal összevetni.

jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
75%

Úristen, inkább hagyjuk 🤣🤣🤣🤣🤣

Satu vagy, ha nem érted miért írom, hogy 50 ezres a törlesztőm, az albérlet meg 200 😃😃😃

jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
6%

"Satu vagy, ha nem érted miért írom, hogy 50 ezres a törlesztőm, az albérlet meg 200"


De, én értem: azért írod, mert nem vagy túlságosan éles kés.

jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
91%

Gondolj arra, hogy öreg korodban nem biztos, hogy albérletet tudsz majd finanszírozni.

Ha mégis elköltöznél, akkor ki tudod adni.

jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!