Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hitel vagy albérlet? Melyiket...

Hitel vagy albérlet? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Hosszabb távon melyikkel járnék jobban?

jan. 29. 08:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
22%

"Gondolj arra, hogy öreg korodban nem biztos, hogy albérletet tudsz majd finanszírozni."


Én értem, amit te mondasz, persze, hogy megéri lakáshitelt fizetni, hiszen lesz egy saját ingatlanod. Én is megtettem, nekem is van sajátom.


Én csak arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy a 10-15 évvel ezelőtt vásárolt ingatlan törlesztőjét összemérni a mostani albérletárakkal nem valós képet ad. Ettől még jó biznisz lakást venni, de nem annyira egyértelmű.


Ha nem te voltál a #18-as, akkor bocsi, nem neked szólt.

jan. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
81%

Nem valós képet ad???

Ez a valóság te ****😂😂😭

Egyszerűen az agyad nem tudja feldolgozni, hogy nem elég, hogy tiéd lesz az ingatlan, de folyamatosan egyre kisebb összeget fogsz fizetni az albérletárakkal szemben.

Csak tolod a baromságot, hogy összehasonlítok. Nem hasonlítok semmit, tényeket írok.

jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
72%

"a 10-15 évvel ezelőtt vásárolt ingatlan törlesztőjét összemérni a mostani albérletárakkal nem valós képet ad"

De, teljesen valós képet ad.

Egyrészt megmondja azt, hogy régen érdemes volt venni.

Másrészt IGEN VALÓSZÍNŰ az, hogy most is érdemes venni: hiszen folyamatosan drágulni fog az albérlet, míg a törlesztő nem - tehát valószínűleg a jövőben is ugyanaz fog történni itt, mint ami a múltban volt.

jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
40%

23.


Az a baj, hogy hiába beszélsz neki, nem fogja fel 😃


Kb az a kategória, hogy mi a nehezebb, 1 kiló vas vagy 1 kiló tyúktoll? 🤣

jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
24%

"Egyrészt megmondja azt, hogy régen érdemes volt venni."


Egyetértek, ezt mondom én is. Régen érdemes volt venni, meg úgy általában érdemes venni.


"IGEN VALÓSZÍNŰ az, hogy most is érdemes venni: hiszen folyamatosan drágulni fog az albérlet, míg a törlesztő nem"


Na és éppen ez az, ami egyáltalán nem biztos, és pont ezt akarom mondani már egy ideje, de nem tudom mit rontok el, hogy nem megy át. Az elmúlt években úgy drágult az ingatlan, mint soha az életben, a hitel meg ingyen volt, a legjobb biznisz volt ingatlant venni. De ezt nem egy általános igazság, láttunk már karón varjút.


Ez az "50k vs 200k" azoknak az érvelése, akik akkor kezdtek tőzsdézni, amikor állandóan emelkedett a tőzsde, és fogalmuk sincs róla, hogy létezik esés is. Kérdezzétek meg azokat, akik svájci frank hitelre vettek ingatlant 2004-2006 körül, hogy mennyire térült meg nekik. Az is egy rendkívüli helyzet volt, meg az elmúlt tíz év is az volt.


Ettől függetlenül vagy 5x elmondtam, hogy ingatlant venni megéri, de azért nem akkora biznisz, mint az elmúlt 10 évben volt. Ez most egy rendkívüli helyzet volt, ma már nem lehetne megcsinálni. Ha ma veszel egy ingatlant 70 millióért, az azért minden bizonnyal nem fog 10 év múlva 300 milliót érni, hogy el lehessen mondani, hogy "nézd má, bohóc, csak 200 a törlesztőm, és 800 egy albérlat, hahaha".

jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
46%

Hitel egyértelműen.

Albérlet 150.000nél kezdődik és ebbe nincs még benne a rezsi.


Én 5 éve fizetek hitelt kezdetben 90.000ret mostanra 44.000ret vonnak. De még fizetem pár évig.

jan. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Kései Sirató ***** válasza:
78%
Az albérlet a legrosszabb, annál a hitel is jobb, mert az egyszer lejár és többé nem kell fizetned. Az albérleti díj nem jár le, egész életedben fizetheted.
jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
74%
Annak ellenére hogy a hitelt preferálják egyre többen kényszerülnek albérletet vagy szobát bérelni. Persze előbb utóbb a többségnek lesz saját ingatlanja....ki nem találnátok hogyan:Megörököljük a mama/papa lakását/házát vagy a szüleinkét.
febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
#28 Ha ez az ára, akkor nekem nem kell saját ingatlan. Szeretem a szüleimet.
febr. 3. 23:27
 30/32 anonim ***** válasza:
De hát hogyan kényszerülnek egyre többen albérletbe, hát itt írják fentebb, hogy havi szinten háromszor annyiba kerül az albérlet, mint hitel. :)
febr. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!