Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A debreceniek miért(miben)...

A debreceniek miért(miben) elégedetlenek Debrecennel?Egyáltalán van okuk rá?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs okuk rá,mivel más nagyobb megyeszékhelyekhez viszonyítva rendelkeznek nemzetközi szuper kis kereskedelmi repülőtérrel, az egyetemi klinikájuk is olyan patika és nagy mint egy nyugat európai elit intézmény,az országban csak ott működik vidámpark, BMW,és eleve a rang,hogy a 2.legnagyobb város az országban stagnáló lélekszámmal. Sok debreceni azt mondja erre,hogy nem az összehasonlítgatás számít más megyeszékhelyekkel,véleményem szerint nagyon is számít,mert az a mérvadó! Ugyan mi más?

febr. 27. 15:18
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
30%

Sok helyen laktam már de végül Debrecenben telepedtem le, ide is nősültem.

Kifejezetten jól érezzük magunkat Debrecenben.

febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

10-es

A legtöbb megyeszékhelyeken szintén sok a panel..

Tömegközlekedés? Debrecen más nagyvároshoz képest Kánaán ilyen szempontból!

Kevés látnivaló? Van ahol semmi nincs a belvárosban, ráadásul ez a megállapítás helytelen mert pont a szórakozás, turizmus miatt mennek Debrecenbe Ny.házáról, Miskolcról és minden más nem hajdú megyei településről.

febr. 27. 21:56
 13/49 anonim ***** válasza:
81%
12 Attól függ honnan, én két-három órát irányonként nem szívesen utaznék Debrecenbe turizmus miatt, esetleg Nyíregyházával összevonva. Sajnos az egész Alföldön kevés a látnivaló, Szegedet leszámítva kb.
febr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

De most nem csak a látnivaló a lényeg..

Bármilyen komolyabb egészségügyi vizsgálatra a klinikára kell menni Hevesből,Borsodból,Szabolcsból,sőt Szegedről is.

Ha reggel utazni szeretnénk repülővel, a szomszédos megyékből lehetetlen csak taxival eljutni mert a legelső vidéki volán járatok is csak 04:00-kor indulnak legfeljebb. Egy helyi debreceniek sokkal jobb.

Ezek a dolgok,tények csak pozitívumok! Nem is értem,hogy miért nem veszik észre a helyiek ezeket a lehetőségeket

febr. 27. 23:39
 15/49 anonim ***** válasza:
81%
Ugy oszinten, mennyiben van pozitiv hatasa a repternek egy debreceni ember mindennapjaira? Nagyon kiraly, amit kiemeltel, evente 1x jol jon, ha pont akozul a kemeny 5 uticel kozul valasztana az ember nyaralasi helyszint, ami elerheto onnan 😉
febr. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
70%
Ha ennyire bejön Debrecen miért nem költözöl ide? Aztán jön az akksi gyár,kellemes lesz. :)
febr. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Mondhattok bármit. Ha olyan rossz lenne a debrecenieknek, akkor drasztikusan költöznének el onnan. De sosem indult el tényleges a demográfiai mutató negatív irányba. Vajon miért nem?
febr. 28. 10:42
 18/49 anonim ***** válasza:
71%
Mert nem voltak gyárak, így nem volt, ami bezárjon.
febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
100%

Ma olvastam: "A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közölte: a külföldivendég-éjszakák száma Debrecen és térségében 33 százalékkal bővült,

míg Gyula és térségében 30 százalékkal visszaesett az előző évhez képest. Budapesten 15, a Balatonnál 0,8 százalékkal emelkedett a turisztikai szálláshelyeken eltöltött külföldivendég-éjszakák száma."

Erről ennyit.

febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
23%

15# Én nagyjából éves szinten 5-6-szor repülők Debrecenből cégesen + a nyaralások.

Persze akinek nem tartozik a munkaköréhez külföldi kiküldetés, az nem tudhatja hogy milyen iszonyú előny, hogy nem kell folyton Pestre vonatozni, ha repülnie kell.

febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!