Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A debreceniek miért(miben)...

A debreceniek miért(miben) elégedetlenek Debrecennel?Egyáltalán van okuk rá?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs okuk rá,mivel más nagyobb megyeszékhelyekhez viszonyítva rendelkeznek nemzetközi szuper kis kereskedelmi repülőtérrel, az egyetemi klinikájuk is olyan patika és nagy mint egy nyugat európai elit intézmény,az országban csak ott működik vidámpark, BMW,és eleve a rang,hogy a 2.legnagyobb város az országban stagnáló lélekszámmal. Sok debreceni azt mondja erre,hogy nem az összehasonlítgatás számít más megyeszékhelyekkel,véleményem szerint nagyon is számít,mert az a mérvadó! Ugyan mi más?

febr. 27. 15:18
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

Írtátok többen,hogy a xar fizetések mellett Debrecenben a legdrágább a lakhatás/lakás.

De akkor a szegény falvakból betelepült koldus emberekneknek ez miért jó?

márc. 3. 12:32
 42/49 anonim ***** válasza:
41# Miért lenne jó nekik?
márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:
Mert a városba költöznek!
márc. 3. 19:07
 44/49 anonim ***** válasza:
0%
43# Nem értem az eszemefuttatásod már ha van olyan egyáltalán. Egy nagyvárosban több munkalehetőség van mint a vidéki településeken, ezért a vidéki lakosság kénytelen a nagyvárosokba menni dolgozni, ha ez olyan távolság ami már nem megoldható ingázással kénytelen beköltözni oda és fizetni a jóval magasabb lakhatási költségeket. Debrecenben is így történnek a dolgok, viszont a debreceni lakhatási költségek és a fizetések rosszab arányt mutatnak, mint mondjuk Budapesten. Budapesten az átlagkereset 417 ezer, az albérlet meg 230 ezer Ft, Debrecenben pedig 321 ezer az átlagkereset, az albérlet árak meg átlagosan 156 ezerbe kerülnek, tehát ha Budapesten dolgozol akkor több pénzed marad még úgy is hogy magasabbak az albérlet árak. Ugyanez igaz a lakásárakra is. Minden más költség pedig ugyanaz, tehát a bolti árak nem magasabbak Pesten mint Debrecenben, és mindehhez jóval magasabb fizetés jár.
márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
"az albérlet árak meg átlagosan 156 ezerbe kerülnek" - átlag nagyon régen kerültek ennyibe az albérletek Debrecenben, ez még a külsőségekre sem igaz már!
márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

Értem,de miért nem Budapestre mennek vagy bárhová?

Az én legszegényebb ismerőseim is inkább oda mennek ahol több a fizetés! Tehát Bp-re! Nem hiszem,hogy a hajdúságiak annyira szegények lennének,hogy csak Debrecenig tudnak menni ahol az általatok leírt adatok szerint nem is éri meg.

márc. 3. 21:17
 47/49 anonim ***** válasza:
100%
46# sztem te direkt értetlenkedsz itt. Egy olyan vidéki településről ahol lényegében semmi meló nincs onnan megéri akárhova felköltözni ahol bármilyen munka van. Az meg, hogy miért nem mindenki Budapestre költözik? Ilyen alapon miért nem költözik mindenki Svájcba? Mindenki oda költözik ahova tud és a lehetőségei szerint megoldható. Például, van aki azért költözik Debrecenbe és nem Budapestre, mert közelebb van a szülőfalujához ahol a szülei élnek.
márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:
Ugyan. A mai világban,de 30 éve is mindenki Bp-re illetve ha nem is Svájcba de szépen kimentek sokan Németbe,Kanadába,és ott telepedtek le. Ki a franc menne a mélyszegénységből vidéki megyeszékhelyre ahol semmivel nem jobb vagy csak kicsivel? Én is hollandiában éltem 5 évig a családdal,tesómmal,szülőkkel. Őket is vittem. Nem kell életképtelennek lenni! Évek alatt megszedtem magam,magunkat,vettem itthon egy saját házat stb stb. Aki Debrecenbe költözik fel, mikor fog saját házat,lakást venni a fizetéséből?
márc. 4. 00:00
 49/49 anonim ***** válasza:
48# Tegyél fel egy erre vonatkozó kérdést!
márc. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!