Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A debreceniek miért(miben)...

A debreceniek miért(miben) elégedetlenek Debrecennel?Egyáltalán van okuk rá?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs okuk rá,mivel más nagyobb megyeszékhelyekhez viszonyítva rendelkeznek nemzetközi szuper kis kereskedelmi repülőtérrel, az egyetemi klinikájuk is olyan patika és nagy mint egy nyugat európai elit intézmény,az országban csak ott működik vidámpark, BMW,és eleve a rang,hogy a 2.legnagyobb város az országban stagnáló lélekszámmal. Sok debreceni azt mondja erre,hogy nem az összehasonlítgatás számít más megyeszékhelyekkel,véleményem szerint nagyon is számít,mert az a mérvadó! Ugyan mi más?

febr. 27. 15:18
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező, tehát akkor Debrecen mellett fel tudod vonultatni pozítivumként, hogy van egy reptere, meg van klinikája. Aha. A reptér tényleg csodálatos, életemben idáig 3x repültem innen, abból 1 sétarepülés volt. Minden normális desztinációhoz továbbra is Pestre kell utazni, főleg, hogy Debrecenben a Wizz-en kívül még talán a Lufthansa repked nagy ritkán, a többi nyári chartergép. Egy átlag debreceni pedig szerintem még annyit se használja ezt a repteret mint én.


A klinika ugyanolyan hullagyár mint minden más város klinikája, befekszel, elkapod a tüdőgyuszit vagy akármit és vagy túléled vagy nem, de tutira betegebben jössz ki. Én semmi pozitívumot nem tudok róla elmondani, a saját, az ismerőseim és családtagjaim tapasztalataiból kiindulva, inkább jobb nagyívben elkerülni.


A város népessége valóban nem csökken, de ez tényleg csak a betelepülőknek köszönhető, akik kitöltik az elvándolrók helyét, tehát nagy a fluktáció. Még február van, de csak idén 2 kollégám és két ismerősöm költözött el a városból és lényegében az elmúlt 15 évben a legtöbb haverom és sok ismerősöm elköltözött már innen, és ezzel mások is így vannak. A cégnél ahol dolgozok a 20 főből velem együtt vagyunk vagy 3-an akik még Debrecenben születtek, az utcában ahol lakok szinte minden házban már más településről beköltözöttek laknak. Jellemzően a környező hátrányos településekről jönnek be az emberek, de akár Miskolcról és környékéről is, újabban pedig brutálisan megnövekedett a kínai és egyébb ferdeszemű, vagy sötétbőrű migránsok száma.


A városban nagyjából Papp polgármester uralomra kerülése óta semmilyen olyan fejlesztés nem valósult meg ami valóban hasznos lenne a helyi lakosoknak. Kósa idején azért több olyan nagyberuházás volt ami mai napig hasznos, bár rombolt ő is gazdagon. Jelenleg minden fejlesztési pénz elmegy a gyárakhoz kapcsolódó infrastruktúra kiépítésére többszörösen túlárazott áron természetesen. Ami marad azt is olyan beruházásokra költik aminél ezerszer fontosabb dolgokra kellene, pl.: a városházát pár év után ismét felújították több milliárdból, vagy a színházra majdnem 10 milliárdot tapsoltak el, miközben az utak állapota katasztrófális, a várost átszelő vasútvonal fölött összesen egy darab felüljáró van a többi sorompós, zajvédő fal nincs. A város egyre szemetesebb, koszosabb, lepukkantabb, ha történik is útfelújítás az iszonyatosan sokáig eltart és elképesztően drágán valósul meg, mindenhova túlbonyolított lámpás kereszteződéseket építenek, amitől egyre csak nagyobb lesz a dugó. A tömegközlekedés gyakorlatilag járóképteleneken kívül nem ajánlott, mivel gyalog is sokszor gyorsabban jutsz el egyik pontból a másikba. A Nagyállomás, buszpályaudvar a legótvarabb lepratelepeket idézi. A Nagyállomás átépítésére már több száz milliót eltapsoltak mindenféle tervek elkészítésére és természetesen egyikből se lett semmi.


A városban az égvilágon semmi különleges látnivaló nincs, a környéken valamire való kirándulóhely nincs, vagy ami van az teljesen le van rohadva, lásd. Vekeri-tó. Folyó, tó, hegy, nincs. A bringautak a végletekig lepukkantak és vagy nem vezetnek sehova. Ha egy kicsit is ki akar innen moccanni az ember akkor több órát kell autóznia, tehát vagy utazással megy el a nap nagy része vagy ott kell valahol éjszakázni.


A debreceni munkalehetőségek eléggé korlátozottak főleg a magasabban képzetteknél okoz gondot az elhelyezkedés. A fizetések siralmasan alacsonyak, és itt lehet példálózni azzal, hogy más kelet-magyarországi városban is ez van, csak éppen Debreenben a lakhatás messze magasan drágább. Az utóbbi években a szolgáltatások is brutálisan megdrágultak. Lehet látni, hogy ugyan sorra nyílnak új üzletek, de ugyanannyi be is zár.

Szóval én nem látom azt a hatalmas üdvrivalgást az itt élőktől, hogy milyen szuper hely lenne Debrecen, biztos van akinek ez a kánaán, főleg ha fidesz közeli céget visz, de egy átlagembernek nem.

febr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
17%

21 - Jóember, te a büdös életben nem voltál debreceni!!!

Olyan nyilvánvaló hülyeségeket írsz, hogy az már inkább nevetséges mint szánalmas! Főleg ami a tényeket és a valóságot illeti...

febr. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
66%
22# Nyilván nem élek itt, mert te azt mondod, vagy várjunk csak. Cáfold meg akármelyik állításomat ha tudod, lássuk mekkora lángelme vagy!
febr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

21-es

Akkor áruld el,hogy a hajdúsági szabolcsi,borsodi falvakból,és rengeteg miskolci miért Debrecenbe települ be? Miért nem maradnak a miskolciak Miskolcon?

Értem én,és tudom,hogy Debrecennek is vannak hibái mint minden városnak még New Yorkban is van.. de akkor is sokkal több komplexum és beruházás van ott mint pl Miskolcon. Ha nem így lenne,akkor nem települnének oda emberek.

febr. 29. 19:54
 25/49 anonim ***** válasza:
17%

2 - te akartad, remélem ezek után eltűnsz a búsba:


" a várost átszelő vasútvonal fölött összesen egy darab felüljáró van a többi sorompós"

Nos, aki valóban debreceni, az tudja hogy mekkora hazugságot hordasz össze!

Majd menj végig a sínek mellett, és számold össze - már ha tudsz addig számolni...

És hasonló baromságokat hordtál össze. Miért jó neked, ha ronggyá égeted magad (immár sokadjára) a hazugságaiddal?

(nem kell rá válaszolni...)

febr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
71%

24# Azért mert ott még annyi meló és lehetőség sincs mint Debrecenben. Senki nem mondta, hogy Debrecennél nincsenek sz@tabb helyek az országban.


25# Rosszul fogalmaztam de, legyen ennyi örömöd. De ha már felüljárók, akkor meg lehet nézni, hogy a Vágóhíd utcai felüljáró épp az öszedőlés határán van nagyjából 100 éves, a Faraktár utcai is hullik szét, szóval büszke lehetsz rájuk. Ahogy a tolvaj gazdáidra is.

febr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
17%

26 - "Rosszul fogalmaztam de, legyen ennyi örömöd"

Nem rosszul fogalmaztál, hanem ostobaságokat hordtál össze!

Ez nem öröm nekem - pont magasról leszarom a véleményed.

febr. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
71%
27# "pont magasról leszarom a véleményed" - mint ahogy én is a tiéd. Azon túl, hogy belkötöttél egy elírásba semmi mást nem tudtál megcáfolni a leírtakból.
febr. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
Oké de ha Debrecenben sokkal több lehetőség van munka, beruházásról terén, az általad megemlítettem hibáival együtt, akkor így is csak jobb mint a többi nagyváros?
márc. 1. 04:21
 30/49 anonim ***** válasza:
Debrecen - a magyar viszonyok közt - egy kifejezetten élhető, program-gazdag biztonságos és gazdag város!
márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!