Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy küzdjek meg az egyedüllét...

Hogy küzdjek meg az egyedülléttel esténként/hétvégéken? Hova menjek, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sajnos a régi sulis és egyetemi társaságom nagyrészt szétszéledt az elmúlt években, sokan külföldre mentek, sokakat elsodort az élet. A hétköznapokon reggeltől estig dolgozom, esténként ritkán van kivel találkoznom. Hétvégéken pedig rendszerint csak ülök otthon, vagy elmegyek egy kávét meginni valahol, de teljesen egyedül. Nem tudom, hogy tudnék kitörni ebből a helyzetből, szívesen mennék olyan helyekre, ahol nyitottak az emberek, lehet ismerkedni. Nemrég utaztam Cipruson és ott nagyon sok kis kávézóba botlottam, ahol megvolt ez a fajta nyitottság, itthon ezt nem igazán találtam még meg.


Egyébként egyik legrégebbi barátommal járok sportolni hetente 1-2 alkalommal, de ott is csak mi vagyunk jellemzően, így az sem ad extra lehetőséget új emberek megismerésére.


Ti hogyan küzdötök meg ezzel?



ápr. 13. 15:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Totál kikapcsoltam a zembereket a környezetemből, nem érdekelnek, így netezek, olvasok, ügyetintézeek, takarítok, ilyeneket végzek helyette.
ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Flepnisek az emberek... Komolyan. Nem lehet ismerkedni.
ápr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
ápr. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Este el lehet menni sétálni, beülni valahova, moziba, színházba vagy hangversenyre, hétvégenként pedig egy teljes napos kirándulásra busszal vagy vonattal. Biztos lesz valami vagy valaki érdekes az úton.
ápr. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
80%

"Egyszerűen szemét önző a többség"



Ez egészen egyszerűen nem igaz. 24-30 éves korom között hasonló helyzetben voltam, mint te. Mindig csak otthon. Régi barátokkal volt kapcsolatom, de kéthavonta egy tali, hiszen más városokban éltünk, nekik család, stb.


Emlékszem az lett a pillanat, amikor betelt a pohár, amikor egy szilveszterkor az 55 éves anyám később ért haza szilveszteri bulijából, mint én :D :D


Gondoltam ez így nem mehet tovább, számba vettem, hogy mik érdekelnek/érdekeltek régen, és abból mit lehet kihozni.

Nekem ez például a kóruséneklés és a társastánc lett. Általános iskolám zenesuli volt, ott kötelező volt a kórus de emlékeztem szerettem. Táncolni meg gimis koromban kezdtem, egyetemistaként 2-3 évadot versenyeztem is, közepesen jó táncos voltam.


Kerestem egy random kórust a városban, édesanyám munkahelyén - bevallom ez óriási szerencse - pedig volt egy korombeli lány, aki szintén versenytáncos volt fiatalabb korában és személyisége is normális volt, jól tudunk azóta is együtt táncolni. Kerestünk egy tánccsoportot, amiből kialakult egy olyan összetartó csapat, ami 7 éve szervez közös programokat, segítjük egymást ahol tudjuk, stb.

A kórushoz pedig tartozik egy egyesület, aminek én vagyok az elnöke múlt szeptember óta. Nem egy nagy dolog ez, de ez is egy közösség, amihez lehet kapcsolódni, értékes emberekkel a sorai között. Ezeken a közösségeken keresztül elkezdett bővülni az ismeretségi köröm. Nem mondom, hogy ilyen "mindenki haverja" vagyok, és nem az van, hogy bármely kocsmába bemegyek, mindenhol mindenki ismer és haverként üdvözölnek. De van kihez szólnom, ha nem szeretnék egyedül lenni otthon.


Ami fontos, hogy valahol el kell kezdeni, és eleinte k*rv* szar lesz mindig egyedül lébecolni ezekben a közösségekben. Nagyon döcögős lesz. Ha viszont nem adod fel, és nem vagy szociálisan zokni, akkor simán be fogsz illeszkedni egy társaságba.

ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kellenek érdeklődési körök, igy tudsz jobban kapcsolodni társasokokhoz.

Turazas, sportok, kezmuves dolgok, fozes, jatekok stb.

ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!