Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti is vagdossátok magatokat?

Ti is vagdossátok magatokat?

Figyelt kérdés
Elég lehangolt, szomorú vagyok. Ha vagdosom magam jobb kedvem lesz. Veletek volt már ilyen?

2016. okt. 24. 21:58
1 2 3 4
 21/31 acelsziv ***** válasza:
63%
Ennyire elmeroggyant sohasem voltam, hogy kárt tegyek magamban.
2016. okt. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
88%

Akinek nincs jövője, vagy fél a jövőtől, azok könnyen okoznak kárt, vagy vonnak meg jó dolgokat a jövőbeli énjüknek.


Szakember nem csak a vagdosással tud segíteni. Hanem inkább abban, ami mögötte van. A vagdosás egy tünet - ha tetszik. Ami ezt kiváltja, annak is van egy gyökere. Ezt feltárni helyesen szakemberek tudják.

Nem ítéltem el, aki ezt csinálja, de kérlek, hogy fordul ezzel valakihez, aki nem a rokonod és titoktartással tud kezelni.


Sajnos a legtöbb picológus azzal kezdi, ha ön- vagy közveszélyes vagyok, nem, akkor arra nem szól a titoktartása, ezért nagyon nehéz azoknak, akik ilyen témájú segítséget akarnak kérni. Nekem más gondom volt. És nem is tudott segíteni a szakember, sőt vissza riasztott.

Nem tudom, hogy várja el bármelyik pszichológus, hogy megnyíljak, ha tudom, hogy nem csak titkot nem fog tartani, hanem beárul....


Úgyhogy ezt tisztázni kell az elején. És szerződésbe foglalni, hogy abban, amiben segítséget kérsz, és változni akarsz, ne jelentsen már fel sehol.

3-ból 3 picológus nekem ezt nem volt hajlandó megtenni.

Úgyhogy egyedül maradtam a problémámmal, de senkit sem érdekel, amíg fizetem a számlám és elvégzem a droid munkát, amit rám bíznak...

2016. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
Hát, olyan már volt, hogy a körmöm mellett volt egy gyulladás, ami fájt, és belevágtam, hogy ki tudjam nyomkodni belőle a nedvességet és hamarabb gyógyuljon. A fájdalom meg csökkent ezáltal, és hamarabb is gyógyult, szóval a kedvem is jobb lett utána. Na, de gondolom, te nem ilyenre gondoltál. A te verziód hülyeség.
2016. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
68%

Igen, 15 éven (most 45 vagyok) kétszer vágtam meg a karom, de mondjuk az egyik inkább csak karcolás volt. Jó volt, de szerencsére nem volt többre szükségem. Ezt is inkább csak olyan kíváncsiság képen csináltam.

Az a helyzet, hogy bármilyen érzést a saját agyunk úgy értelmez, ahogy "akar". Ami azt jelenti, hogy ha te a vagdosást jó érzésnek azonosítod be, előbb vagy utóbb függő leszel tőle. Ha pedig már függő vagy, nincs az a mennyiség, ami kielégítene.

Menj el egy kineziológushoz, hogy megtaláljátok a lelki hátterét.


Ja, és egyébként, a vagdosás nem egy viselkedés, hanem egy érzés.

2016. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
57%
Én soha nem állnék szóba ilyen emberrel aki sajnáltatja magát és tele van karcokkal. Ne csodálkozz majd ha egy ember sem marad meg a környezetedben. Mint látod elég sokan lenézik az ilyen embereket.
2016. okt. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
59%
En vagdostam magam, de mar nem teszem. Depresszios vagyok, de a vagdosasrol nagynehezen sikerult leszokni. Ha van kedved irhatsz privatban.:)
2016. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
81%

Nézd, a fájdalom hatására elkezd a szervezet endorfint termelni(ún.boldogsághormon), ettől érzed magad jobban. Tudat alatt ezzel tisztában vagy, másképp nem tennéd.

Na de ajánlok neked jobbat, a sportot. Mert ott egy jó kis edzésnél, futásnál nemcsak endorfin termelődik, hanem dopamin, szerotonin, adrenalin is, amelyeknek szerepe van a szerelemben, szexben is. Ennek még előnye, hogy izmosabb leszel, jobban nézel ki, több embernek fogsz tetszeni, és megerősödik a szervezeted is.

A vagdosást nem ajánlom, pillanatnyilag nem tudok előnyöket sorolni csak hátrányokat.

Vagy menj el pszichológushoz.

2016. okt. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
72%
a vagdosas psziches betegseg, fordulj szakemberhez. raadasul orokre nyoma marad. ne csinald inkabb keress valakit surgosen akivel tudsz beszelni errol.
2016. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 K...László ***** válasza:
Én csak a körmömet rágtam, meg tépdestem 25 évig, de mióta napi 1-2 órát kerékpározom, már nem csinálom, és sűrűn kell manikűröznöm azóta. Azt sem tudtam soha meg, hogy mi az oka, és miért csinálom, amikor nem figyelek oda, pedig tudom, hogy fájni fog. Nem azonnal, csak ha majd víz éri, vagy dolgozni kell vele. Már évek óta megszűnt ez, és valami rejtett szorongás lehetett belül, mert oldotta a mozgás.
2016. okt. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
39%
Igen. De nem azért, hogy sajnáljanak. Direkt eltakarom. És azok ne pattogjanak az önsajnálatról, amíg ezt nem érzik át. Valaki azért csinálja, valaki, köztük én, meg nem azért. Mentális betegség vagy sem, akkor is segít.
2016. dec. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!