Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy 4 napos munkahét...

Ha egy 4 napos munkahét teszten arra jön rá egy cég hogy 4 nap alatt ugyanannyi melót, de akár többet is elvégeznek mint 5 nap alatt, akkor az elmúlt 100 évben mióta megvan a cég, rosszul csinálták végig?

Figyelt kérdés

A cég durván 100 éves. Amióta világ a világ H-P dolgoztak.

Most kipróbálták 6 hónapos teszt jelleggel a 4 napos munkahetet. Elvégezhető-e az 5 napos melómennyiség 4 nap alatt? A válasz megvan. Elvégezhető. sőt még több is elvégezhető. Sőt, még jobb kedvű is mindenki mert minden héten kap egy hosszú hétvégét.

Tehát akkor 100 évig rosszul csinálta a cég? Meg az összes többi cég is, amely 5 napot melóztat és ki se próbálja, menne- a dolog 4 napban is?


2022. júl. 25. 08:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
természetesen a bér ugyanannyi 4 napra is mint 5re, mert a cég az elvégzett feladatokat díjazza és nem azt, heti 40 órában melegíti-e a seggem a széket...
2022. júl. 25. 08:24
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Linkelnéd a tanulmányt ami bizonyítja az állításodat?
2022. júl. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

semmifajta TANULMÁNY nincs, helyette van egy távközlési óriás, az EU összes országában, és az egyik nagy országban csekély 12.000 munkavállalóval tesztelték a dolgot. Németország. Ennyi.

Ezen nincs mit ragozni?

2022. júl. 25. 08:29
 4/17 A kérdező kommentje:

Én a melómat ha nagyon nekifekszek, nem 4, de heti 3 napban is simán ellátnám. Csak akkor nem lenne üresjárat.

És itt fel is lehet tenni a kérdést: engem dolgozni vettek fel vagy széket melegíteni?

Mert az időm majdnem felében a széket melegítem és erről nem én tehetek: nincs meló.

2022. júl. 25. 08:30
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

Állítod, hogy 12 ezer munkavállalóval tesztelték, de én nem hiszek neked. Hol a bizonyíték.


Sajnos a munka világában nem lehet mindenhol bevezetni a 4 napos munkahetet.

2022. júl. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Sajnos a munka világában nem lehet mindenhol bevezetni a 4 napos munkahetet."


De van ahol be lehet...és ott miért is nincs bevezetve?

2022. júl. 25. 08:43
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az megvan ugye, hogy 100 év alatt elég sokat változott a távközlés? Nem volt ám a két világháború között home office
2022. júl. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"Nem volt ám a két világháború között home office"


senki nem beszélt HO-ról. Én 4 napos bejárásról beszéltem az 5 helyett!!

2022. júl. 25. 09:07
 9/17 A kérdező kommentje:

'" 4 nap alatt ugyanannyi melót, de akár többet is elvégeznek mint 5 nap alatt,"


Ennyi!! Hát ha én a melómat 4 nap alatt ugyanúgy elvégzem mint 5 alatt, a francnak járok be!

2022. júl. 25. 09:08
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne járkál. Beszéld meg az alkesz igazgatóddal. De akkor péntekenként ki fogja kiadni a kulcsokat?
2022. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!