Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy 4 napos munkahét...

Ha egy 4 napos munkahét teszten arra jön rá egy cég hogy 4 nap alatt ugyanannyi melót, de akár többet is elvégeznek mint 5 nap alatt, akkor az elmúlt 100 évben mióta megvan a cég, rosszul csinálták végig?

Figyelt kérdés

A cég durván 100 éves. Amióta világ a világ H-P dolgoztak.

Most kipróbálták 6 hónapos teszt jelleggel a 4 napos munkahetet. Elvégezhető-e az 5 napos melómennyiség 4 nap alatt? A válasz megvan. Elvégezhető. sőt még több is elvégezhető. Sőt, még jobb kedvű is mindenki mert minden héten kap egy hosszú hétvégét.

Tehát akkor 100 évig rosszul csinálta a cég? Meg az összes többi cég is, amely 5 napot melóztat és ki se próbálja, menne- a dolog 4 napban is?


2022. júl. 25. 08:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
*járjál
2022. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
40%

Egy dolgot felejthettél el.

A gazdag országokban már csinálják amiről beszélsz, de egy kvázi "rabszolga ország" mint a mienk,nem fogja bevezetni, mert itt a hétvégi túlórák sem a dolgozóról szólnak, hanem a mennyiség maximalizálásáról és az olcsó munkaerőről! Lenyomják az életszínvonalat a minimumra, nehogy megtudjuk milyen a jó élet!

2022. júl. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A home office-t azért hoztam fel, mert gyönyörűen illusztrálja hogy az elmúlt évtizedekben mennyi technológiai fejlődés történt, ami sokkal hatékonyabbá teszi a munkát. Nem csodálom, hogy amihez anno 5 nap kellett, az belefér 4 napba is, ha nagyban automatizálva van, ott van előtted a számítógép ahol egy kattintással megkereshetsz bármit, kiszámol neked bármit, nem kell a fax mellett malmozni, stb. Sok kicsi sokra megy.
2022. júl. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

soha nem lesz idehaza 4 napos munkahely.. mivel ha többet dolgozol emiatt a 4 munkanap alatt.. akkor az lesz az elvárt, hogy dolgozz 5öt ugyanolyan tempóban.


nálunk ugyanez ment. Ha az egyik hozott egy 100as normát.. akkor 2 hét múlva már mondták, hogy 100a minimum. Ha valamelyik túlbuzgó Jancsi 150es normát hozott hozott.. akkor az lett a minimum. Nem kapunk érte se több szabadidőt, se több pénzt, hogy többet teljesítünk.

2022. júl. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
En 4 napot melozok
2022. júl. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kormányhivatalban számoltam. Napinátlag 2 órát dolgoztam, azaz egy héten összesen 10-et. A többi az kajálás volt, lébecolás, stb... már nem mintha ezt akartam volna csinálni, hanem egyszerűen az en munkám másokétól függött. Ha siettettem akkor még én voltam lecseszve. Szóval ha kormányhivatallal van dolgotok, akkor jusson eszetekbe, hogy azoknak még a nyugdíjas tempó is fénysebesség lenne...
2022. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a magyar munkaadók rájönnek hogy heti 4 nap alatt el lehet végezni az öt napra kiadott munkát, akkor a négy napos munkahét helyett öt munkanapra hat napi munkát adnának.
2022. júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!