Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az irodaban folyton azt...

Az irodaban folyton azt hallgatom,hogy melyik kollega hova ment nyaralni. Mind tehetosebbek,nekunk nem jut ra,hogy amerikaba vagy spanyolba toltsunk 2-3 hetet. Eleg rossz ezt hallgatni. Mashol is van ilyesmirol szo a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Tobbsegnek sajat orokolt haza van vagy szuloktol orokolt vagyona.

A mi csaladunk is dolgos,rendes csalad. De az elet annyira igazsagtalan...


2023. szept. 18. 14:10
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Jaj már, talán egyszer majd eljut hozzád is hogy ezek a röhejes napi nyűgök és irigykedések baromira fölöslegesek az életben, semmit nem számítanak. Dehát az emberek nagyjából fele primitív ösztönlény és a csordaszellem határozza meg a mindennapjait.
2023. szept. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
75%
Igazából már a közösségi oldalakon is ugyanez a fajta rivalizálás folyik. Egyre inkább érzem azt hogy a többség presztizsből fotózgat és tölti fel, megmutatni a világnak hogy neki ez a szintje. Sőt, rosszabb esetben az egész nyaralást presztizsből csinálja, nem is az élményért és őszinte vágyért. Ahelyett hogy tényleg a valódi szépséget akarnák megmutatni, vagy örömet kelteni az érdekes és szép fotókkal. Inkább csak hivalkodásként töltögetik fel, mutogatni hogy nekik milyen jó, és "mennyit ér". Szóval nem csoda hogy az irodában is ez folyik. De az anyagi javak a másik ilyen, amivel sokan imádnak büszkélkedni. Anyagias világ lett eléggé, úgy látom.
2023. szept. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 BlackSword ***** válasza:
88%

Az ilyenekbe nem kell beleállni... egyébként meg idejében foglalva, jól szervezve olcsóbbak ezek a külföldi helyek, mint a balcsi...


Másrészt meg a nyaralásnak az a lényege szerintem, hogy kipihend magad, olyan dolgokat csinálj, amiket egyébként nem, otthon nem tudsz... mondokbegy egyszerű példát: "otthon nyaralsz" ugye a szállás ingyé van, de felderíted a környéket... én pl felfedeztem azt a várost, ahol dolgoztam... megnéztemba látnivalókat, beszélgettem azokkal az emberekkel, akokkel csak páe szót váltottam, aztán este haza, egy nap pihi, majd még egy túra egy másik városban... egy nap strand, pedig oda aztán bármikor kimehetek, mert 6 perc gyalog... Mondták is, hogy annyira kipihentem magam, merre jártam...

2023. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
20%

"Anyagias világ lett eléggé, úgy látom."

A szegények mindig is ezt mondták.

2023. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Pont au a kategoria. Egyik ismerosomre raszakadt az OTP. megorolkolt egy nagyobb vagyont. Felhuzott egy hazat, meno autot vett, uj telot stb. Befektetesekre is koltott stb.

Aztan eloadast tartott nekunk egyszer egy szulinapon hogy minenbol csak a legjobbat szabad megvenni, a tobbi ami nem iphone vagy audi az csak gagyi vacak. stb. Ez megint az,hogy igazabol 0 nem csinalt semmit se azert a penzert,amx a szulei vagy idosebb rokonai. Es ezzel ilyen modon villogni...Nos,mar nem jarunk ossze,mert mi tul alacsony jovedelmuek vagyunk hozzajuk

2023. szept. 18. 15:25
 26/35 anonim ***** válasza:
13%
Tegyél róla, hogy ti is eljussatok! Spórolj vagy vállalj másodállást! Az irigykedés semmit nem old meg.
2023. szept. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Birom ahogy a sok anyagias ember mindig ezzel jön, hogy a másik biztos irígy. Részemről engem halálosan fáraszt, és kicsinyesnek tartom, amikor valaki ettől próbál többnek látszani. Hogy kényszeresen villant, presztizstárgyakat vesz hitelre, meg úgy nyaralgat tengerparton hogy hónapokig zsíroskenyéren él hogy megtehesse. De villantani meg az emberek orra alá dörgölni azt muszáj. Eléggé felszínessé válik minden, pont ezért a hivalkodásért is. Meg aztán aki valóban tehetős, ő nem hivalkodik vele, csupán teszi amit kell és úgy él. Ez az erőn felül villogni hitelből vett telefonnal, autóval, utazással, ez tipikusan inkább a szegényebb rétegek sportja, akik próbálnak többnek látszani, mint amik. Csak sajnos egyre jobban terjed manapság, hogy villantani kell, mert különben mások megpróbálnak majd kinézni a társaságból, ha nem teszed.
2023. szept. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Azert hoztam fel az esetet,mert itt nalunk a tobbseg orokolt a szuloktol,vagy kaptap hazat,kocsit a szuloktol. Mi nem kaptunk,henem kemenyen megdolgozunk a penzert. Nem vgyunk lustak,de aki eleve egy hitel nelkuli eletbe csoppen bele az nem tudja,hogy milyen az amikor arra sporolsz,hogy hazat tudjal venni.
2023. szept. 18. 16:16
 29/35 anonim ***** válasza:
62%
Én a fodrásznál hallgatom ezt egész évben. Mi a cicáink miatt nem tudtunk elmenni sehova, a Duna melletti hétvégi házunkban töltöttük a nyarakat cicástól. Mostanra már úgy megszoktam, hogy nem is vágyok másra. Persze, voltak macska nélküli időszakok, olyankor mi is elutaztunk. De olyan luxusnyaralásaink, ami most már szinte elvárás, nem voltak.
2023. szept. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
23%
De le lett pontozva a 26-osom! Burjánzik a proli mentalitás?😀Talán nincs igazam? Én is ezt tettem irigykedés helyett, és célba is értem.
2023. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!