Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen gyárban dolgozni?

Milyen gyárban dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Előzmény:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Okt kozepen visszajottek UK-ba, jelenleg onkentes munkat vegzek nov 7-ig de gondolkozok, hogy visszamegyek Mao-ra es valami gyari munkat megprobalni Debrecenben vagy Budapesten?

Kerdesem az lenne, hogy milyen gyarban dolgozni, tapasztalatok? Van olyan ahol 2 muszak lenne vagy a legtobb 3 muszakos? Pesten mennyi a netto fizu? Ha ott kiveszek albit akkor mennyire jovok ki kb? Kiadasok stb.



2023. okt. 30. 12:16
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire fontos, hogy konkrétan gyártósor legyen.

Én alkatrész raktárban dolgoztam másfél évet. Ha csinálsz legalább napi 4-5 különböző feladatot az úgy "oké". Élvezni egy percét sem élveztem, nagyon rossz meg kevésbé rossz napok voltak. Elsősorban a kollégákra tudsz támaszkodni, ha jófej, érdekes emberek és eldumálgattok a munka közben akkor nem olyan rossz.

Érdekesebbé tette az ottlétet, hogy néha nehéz dolgokat kellett emelgetni. Aztán újra könnyűeket. Nyilván nem olyat amitől sérvet kapsz. A 2 műszak meg ad egy kis változatosság érzést.


Én is javaslom, hogy maradj kint, egyrészt mint írták neked volnának jobb körülményeid és jövőképed, másrészt amíg itt van kiből mazsolázgatniuk a cégeknek, addig az ég világon semmi nem fog változni a munkakörülményeket és az alacsony béreket illetően.

jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
21# A fidesz kormány továbbra is bizonyítja, hogy neki nem a magyar emberek a fontosak, hanem a kínai és egyéb külföldi vállalatok érdekképviselete. Ennek megfelelően tömegével történik az indiai, fülöpszigeteki, mongól, kínai és egyéb vendégmunkások importálása. Az sem baj, ha ezeknek több állami támogatás jut mint a magyar dolgozóknak, a lényeg, hogy a külföldi vállalatok olcsó bérköltséggel megússzák. Ennek megfelelően soha nem lesz olyan, hogy a gyárakban legalább megközelítsük a nyugat-európai fizetéseket.
jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

22, Igen, erre is gondoltam a komment megírásakor.


De talán még mindig ez a legjobb megoldás. Vagy fogadjuk el, hogy a legszegényebb országok és az EUs bérek között félúton vagyunk és leszünk is mindig, és örüljünk, hogy nem itt a legrosszabb?

jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!