Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdő vagyok. Munkahellye...

Pályakezdő vagyok. Munkahellyel kapcsolatban számítanom kell arra, hogy öregekkel leszek körülvéve, akik 20-30-35 évvel idősebbek nálam is kínszenvedés lesz, mert nem korombeliek? Vagy lesznek fiatalok is?

Figyelt kérdés
Ha álláshirdetésben az van írva a "mit kínálunk" részhez hogy "fiatal csapat", akkor az ugyanolyan mint a "fiatalos" hogy amúgy vén boomerek, csak azt hiszik trendik, vagy tényleg fiatalok

2023. nov. 20. 17:36
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező legyél kicsit nyitottabb. Ne azt nézd, hogy ki hány éves, hanem azt, hogy milyen ember. Én mondjuk személy szerint sokkal jobban kijöttem mind a nálam fiatalabbakkal, mind az idősebbekkel, kivéve a saját korosztályommal. Ne rögtön úgy menj oda, hogy te úgysem fogsz tudni miről beszélgetni.
2023. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem, milyen volt pályakezdőként. Bekerültem egy nagy céghez. A közvetlen főnököm egy anyám korabeli nő volt. Nem azt mondom, hogy barátnők lettünk, de egész jó lett a kapcsolatunk, néha kávézni, sütit enni is elmentünk. A közvetlen kollégáim között volt két velem egykorú csaj. A te elképzelésed szerint nekem ugye velük kellet volna beszélgetni, bandázni munka mellett stb. Na az egyikük akkora hárpia volt, amilyet ritkán láttam. Fölényeskedett, kioktatott másokat, nagyképűsködött. Munkába akkor érkezett, amikor kedve volt, holott a munkahelyi szabályzat ezt nem engedte meg. A másik csaj benyalt neki, így jóban voltak. Munkaidőben többször láttam, amint divatlapot nézegetnek, körmöt festenek, pletyóznak. Hát mit mondjak, nem azok az emberek voltak, akikkel szívesen barátkoztam, beszélgettem volna, hiába voltunk egykorúak. Egyébként hamar ki is rúgták mindkettőt. A többi közvetlen kolléga jófej volt, velük szívesen dolgoztam, beszélgettem. Volt köztük velem majdnem egykorú vagy valamivel idősebb férfi és nő is, és apám korabeli pasas is. Nem az életkor számított.
2023. nov. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Én beszélgettem sokat jóval idősebb kollégával. Miről? Pl. egy bizonyos íróról, aki naóeki nagy kedvence, én meg csak pár könyvét olvastam még. A kutyákról (nekem van, nekik nincs, de szeretnének). A főzésről (a tesója járt japánban valami főzőtanfolyamra egy időben). A fiát hirtelen elkezdte érdekelni egy bizonyos szakma, amiben egy jó barátom sokáig dolgozott. A kamasz lányának hasonló volt a beállítottsága, mint nekem, szóval sokszor ajánlottam neki könyveket ajándékba, meg filmeket, amiket meg tudtak együtt nézni. Az első felesége ugyan abban a betegségben halt meg, mint az én apukám, pl. erről is.


Ha kicsit kevésbé nyomod ezt a tipikus hülyeséget, hogy ők unalmasak, de te meg sokkal többet tudsz nálunk mindenről szerinted, akkor tők jó témákat lehet találni.

2023. nov. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ajándékboltban dolgoztam 27 évesen és a kolléganőm 60 éves volt. A legjobb barátnők lettünk, vele aztán mindenről nyíltan lehetett beszélni, pedig elég sanyarú sorsa volt szegénynek magánéleti (meghalt kicsiként a gyereke) szempontból. Aztán dolgozott még mellettem olyan, aki 35 körül volt, vele is jól kijöttem, meg egy 47 éves nőci, vele is. Pedig egyik sem volt az én korosztályom, de a legjobb munkahelyem ez volt eddig.
2023. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Miről beszélgess velük? 20 éves korom óta dolgozom, eddig a mostani munkahelyemen kívül mindenütt én voltam a legfiatalabb, az utánam következő is minimum 10 évvel idősebb volt mint én, mégis remek volt a hangulat.


A mostani munkahelyemen ugyanannak a zenekarnak a koncertjére járunk két kollégával, akinek a gyereke is idősebb nálam. Téged semmi nem érdekel a világból? Én ezt csak így tudom elképzelni, hogy nem tudnál valakivel beszélgetni, csak mert jóval idősebb nálad.


Van kollégám, éveket élt Finnországban, imádom hallgatni a sztorijai. A kutyás témák mindenkit érdekelnek nálunk. Van egy kolléga 4 gyerekkel, amikor róluk mesél megszakadunk a röhögéstől. A legidősebb kolléga hatalmas figura, őt hallgatni is jó, nem csak beszélni vele.


Nagyon sok minden engem se érdekel, amiről beszélgetnek, pl a növények gondozásával a világból ki lehet kergetni, de van nagyon sok más, amiről én is tudok és akarok és szeretet beszélgetni velük.


Vagy troll vagy, vagy rettenetesen beszűkült a világod, vagy annyira vagy nyitott mások felé, mint egy téglafal. De így korodbeliekkel sem fogod magad jól érezni.

2023. nov. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

#25

Korombeliekkel jól érzem magam, ne aggódj.

2023. nov. 21. 15:29
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
De velük miről tudsz beszélgetni, ha úgy gondolod, az idősebbekkel már nincs miről?
2023. nov. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Hát ugyanott járunk az életben, könnyebb szerintem azért így... Egyetemről, szakról, órákról, hobbik, mit szeretnek mit nem stb.,stb...
2023. nov. 21. 16:01
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Ezekről mind lehet az idősebbekkel is, sőt. Máshogy látják, mert mondjuk más típusú képzésben voltak, de a hobbi meg hogy ki mit szeret is egy nagyon szerteágazó téma, simán lehet idősebbekkel is erről beszélni. Sőt. Egy negyvenest még taníthatott az, aki téged, stb. Kicsit tényleg nyitottabbnak kellene lenned, nem elkönyvelni, hogy nem fogsz tudni beilleszkedni.
2023. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
És ha több korombelit akarok megismerni akkor mit csináljak? :(
2023. nov. 21. 16:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!