Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » HR-esek (és nem HR-esek)!...

HR-esek (és nem HR-esek)! Miért kényszerítik az embereket arra, hogy interjún hazudjanak?

Figyelt kérdés

Nem a szakmai tapasztalatokra gondolok. Ott valóban nem érdemes hazudni, mer valószínűleg hamar kibukik (vagy nem...).

Hanem az ilyesmikre pl.:


-Mi a motivációja?

Helyes, de hazug válasz: Szakmai fejlődés, kihívások, blah-blah...

Rossz, de igaz válasz: Szerinted? A pénz b+!


-Miért döntött a váltás mellett?

Helyes, de hazug válasz: Bár lojális vagyok a jelenlegi munkaadómhoz, de szakmailag már nem tudok olyan ütemben fejlődni...

Rossz, de igaz válasz: A pénz, természetesen, plusz utálom a nárcisztikus főnökömet, a nem létező céges kultúrát és a bunkó kollégáimat


-Mi a hobbija?

Helyes, de hazug válasz: Szabadidőmben szakmai cikkeket és könyveket olvasgatok.

Rossz, de igaz válasz: Egész este a Netflixet bámulom és/vagy a World of Tanksben vezetem le a napi stresszt és frusztrációt.


-Hol képzeli el magát 5 év múlva?

Helyes, de hazug válasz: Önöknél akarok robotolni a halálomig.

Rossz, de igaz válasz: Amint kapok egy jobb ajánlatot, dobbantok.



Ezek tipikusan olyan kérdések, amikre a jelentkezők 99%-a nem tudná őszintén a "helyes" választ adni, magyarul rá van kényszerítve, hogy hazudjon.

Akkor meg mi értelme van ezeket a kérdéseket egyáltalán feltenni és ezek alapján szűrni? Plusz miért kell büntetni azokat a jelölteket, akik mégis őszintén válaszolnak?

Csupán őszintén szeretném megérteni, hogy mi a logika emögött, HR/recruter szakmai szempontból el tudná ezt nekem valaki magyarázni? Van egyáltalán benne bármi szakmai logika?



dec. 13. 16:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
38%
Hogy képzeli el magát 5 év múlva igaz válasz nőknél: gyereket akarok, hazug de helyes: soha nem akarok gyereket
dec. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

#1 Így van, pl.

De miért kell ez? Miéééééééééért??????

dec. 13. 17:03
 3/30 anonim ***** válasza:
dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%

-Mi a legrosszabb tulajdonsága?

-Az őszinteség.

-Úgy gondolom az jó tulajdonság!

-Lexarom mit gondol. 😁


HR... tesóm sorolta, hogy a HR-es kolléganő egész nap lótott-futott, még túlórázott is. Aztán táppénzre ment és tesómnak kellett az ő munkáját is átvennie addig. Kb. 20 perce ment rá egy nap.

dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
#4 🤣
dec. 13. 17:37
 6/30 anonim ***** válasza:
92%

A kérdéssel nem teljesen értek egyet. Én jelentkeztem már úgy munkahelyre, hogy az általad leírt "hazugságot" mondtam, de őszintén. Én ilyen vagyok.


Azonban volt egy durva szituáció, mikor rendesen leálltak velem vitatkozni, meg én voltam a szar, hogy nem mondtam azt, hogy ott maradnék nyugdíjas koromig. Hanem azt mondtam, hogy előbb szeretném látni hogy mi a munka, hogy kölcsönösen egyezünk-e a céggel, nekem tetszik-e az amit csinálok és a cégnek tetszik-e ahogy csinálom. Akkor van értelme már arról beszélni, hogy esetleg maradnék-e nyugdíjig és nem az interjún. Valamint ez nem túlzás.... Konkrétan rákérdeztek tőlem (huszonéves vagyok), hogy maradnék-e nyugdíjig. Erre adtam az őszinte választ és az valóban nem pászolt. Tényleg valami olyat vártak volna, hogy ha lehetőség lenne rá, még nyugdíj után is járnék be??

dec. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%

A szélhámosság is egy főállású munka, - el kell tudni adni a tudományoskodó semmittevést is valahogyan!

Tudok olyan helyet, ahol ha a Jézus adná be a jelentkezését fehér lepelben megjelenve, akkor sem menne át a tudományoskodó "szűréseken"... Persze ha parancsba kapja a háeres, hogy valakinek a valakijének kell tegnapelőttre helyet szorítani, már hajítanak is ki valakit, - hogy legyen helye! Erről ennyit!

dec. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
23%
Vannak nálad bajok. Engem tényleg motivál, hogy újat tanuljak, mert szeretem a területet, amelyben dolgozom.
dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
64%
Jót nevettem ezen kérdező. :))) Jól leírtad. Kb. :) :)
dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
15%
A kérdezö leírta egy ostoba ember válaszait igazként, akiket meg tényleg érdekel valami, azokat hazugnak minösíti.
dec. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!