Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » HR-esek (és nem HR-esek)!...

HR-esek (és nem HR-esek)! Miért kényszerítik az embereket arra, hogy interjún hazudjanak?

Figyelt kérdés

Nem a szakmai tapasztalatokra gondolok. Ott valóban nem érdemes hazudni, mer valószínűleg hamar kibukik (vagy nem...).

Hanem az ilyesmikre pl.:


-Mi a motivációja?

Helyes, de hazug válasz: Szakmai fejlődés, kihívások, blah-blah...

Rossz, de igaz válasz: Szerinted? A pénz b+!


-Miért döntött a váltás mellett?

Helyes, de hazug válasz: Bár lojális vagyok a jelenlegi munkaadómhoz, de szakmailag már nem tudok olyan ütemben fejlődni...

Rossz, de igaz válasz: A pénz, természetesen, plusz utálom a nárcisztikus főnökömet, a nem létező céges kultúrát és a bunkó kollégáimat


-Mi a hobbija?

Helyes, de hazug válasz: Szabadidőmben szakmai cikkeket és könyveket olvasgatok.

Rossz, de igaz válasz: Egész este a Netflixet bámulom és/vagy a World of Tanksben vezetem le a napi stresszt és frusztrációt.


-Hol képzeli el magát 5 év múlva?

Helyes, de hazug válasz: Önöknél akarok robotolni a halálomig.

Rossz, de igaz válasz: Amint kapok egy jobb ajánlatot, dobbantok.



Ezek tipikusan olyan kérdések, amikre a jelentkezők 99%-a nem tudná őszintén a "helyes" választ adni, magyarul rá van kényszerítve, hogy hazudjon.

Akkor meg mi értelme van ezeket a kérdéseket egyáltalán feltenni és ezek alapján szűrni? Plusz miért kell büntetni azokat a jelölteket, akik mégis őszintén válaszolnak?

Csupán őszintén szeretném megérteni, hogy mi a logika emögött, HR/recruter szakmai szempontból el tudná ezt nekem valaki magyarázni? Van egyáltalán benne bármi szakmai logika?



dec. 13. 16:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyorsan kell, a 3 hónap próbaidőt sem akarják kivárni, kell egy kuruzsló, aki gyorsan megjósolja néhány varázskérdésből, hogy mit lehet várni a jelentkezőtől, vagyis mennyit lehet majd kisajtolni belőle.
dec. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
40%
A HR-es felvételijén ki kérdez tőle ilyeneket?
dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy olyan sejtésem hogy ezek ilyen mennyire állsz be a sorba kérdések. Hogy felméred szépen hangzó hazugságokat várnak, és mennyire vagy rá hajlandó, és mennyire profin, nekik megfelelve. Egyfajta imidzs is a cégnek mert ha valami "őszinte embert" kérdeznének róluk valaki harmadik fél, akkor ott szintén nem lenne diplomata hanem őszintén lehet lehúzná őket az igazsággal pl 12 órázás, idióta főnök, lelketlen robotolás stb. Másrészt talán így akarják elejét venni annak is hogy valami lázadóbb jellegű ember kerüljön be, konfliktusok a felettessel, morál"rombolás", kollegák közti feszültség, akármi. De nem vagyok HR-es csak ötletelek. Én is kíváncsi lennék HR-esek valódi és ŐSZINTE válaszára :D Hogy mégis mire való ez az egész, mi a valós háttérben húzódó motiváció. De az én tippem tényleg ez a fajta állj be a sorba féle csordamentalitás fenntartása. Főleg itt mo-n ahol az innovációt büntetik (lázadásként egókérdésként), és csak a szó nélküli parancskövetés számít sokszor.
dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

#6, 8, 10

Engem is érdekel a szakmám és motivál a szakmai fejlődési lehetőség. Ebben a kérdésben nekem személy szerint talán nem is lenne olyan nagy hazugság, ha azt mondanám, amit írtam. DE! A pénz és egy kulturált munkakörnyezet sokkal jobban motivál.


De ezzel még nem kaptam választ arra, hogy mit érnek ezek a kérdések, amikor a többség hazudik velük kapcsolatban? Az én szótáramban pedig sehol nem kívánatos tulajdonság, főleg nem egy munkahelyen. Akkor meg miért motiválják a nagy tudású HR-es/recruiter kollégák az embereket erre? Hogy állja meg ez a helyét náluk szakmailag?

dec. 13. 18:31
 15/30 anonim ***** válasza:
8%
#13: ha valakinek hazudnia kell, hogy motivált abban, hogy fejlődjön, akkor elsősorban nem a HR-essel, és nem is a céggel van baj.
dec. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

#13

Ezzel egyet tudok érteni, én magam is valami ilyesmit sejtek mögötte szakmai okként. Vagy csak egyszerűen megszokásból csinálják...


De továbbra is várom egy valódi recruiter szakmai válaszát!

dec. 13. 18:34
 17/30 anonim ***** válasza:
93%
Azért nem kaptál választ arra, hogy mit érnek a kérdések, mert nincs. Ill. annyit, hogy ezekkel a HR-esek fenntartják a hozzáértésük látszatát, valahogy meg kell dolgozniuk a fizuért :)
dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezek a kérdések, mert ez is egy process, ahol gyors és olcsó eredmények kellenek.

Kétszer voltam igazán őszinte a legutóbbi köreim során és mindkétszer rosszul jártam, pedig jó kis lehetőségek lettek volna.

Az egyik alkalommal megkérdezték, mit csinálok konfliktusban. Erre tök őszintén elmondtam hogy jelenleg is épp konfliktusban vagyok a felettesemmel és az egész sztorit.

A másik alkalommal pedig az volt a kérdés amin szerintem végül elbuktam hogy mi az amitől tartok a munkakör kapcsán. Ott is őszintén elmondtam hogy a magyar kkv ügyfelektől mert nincs ilyen tapasztalatom.

Mai eszemmel azt mondom jobb is hogy nem kerültem be ilyen helyekre.

Szerintem ennél egy sokkal hatékonyabb módszer lenne valóban kötetlen körülmények között megismerkedni a jelölttel és fordítva. Kávézás, közös délelőtt, ilyesmi, sablon kérdések és egyéb módszerek szigorú kizárásával.

Persze kinek van erre ideje.

Néhány havonta új embereket keresni, mert nem vált be a módszer, arra persze van.

dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

#18

A múltkor 4 ember ült le velem szembe 2 órás interjúra. 2 szakmai vezető, plusz 2 HR-es. Ehhez képest egy egész próbannap, ahol mindig mellettem van valaki, az munkaidőben ugyanaz.

dec. 13. 19:34
 20/30 anonim ***** válasza:
27%

Annak kell hazudnia akinek nincs élete és a pénen kívül semmit nem tud értékelni.

Egyébként a "helyes" válaszaid egy része is kuka, mert pl a mnkával foglalkozni munkaidőn kívül az negatív jelzés.


Deeeee pl azt is felmérik ezzel, hgoy mennyire vagy őszinte. Ugyanis ők is ismerik a sablonválaszokat és ha valaki végig azokat tolja, azt ki fogják ofoflni, mert nem tudtak meg róla semmit.

dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!