Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mivel indokoljam a felmondásom...

Mivel indokoljam a felmondásomat, ha nem akarom a valódi okát megmondani?

Figyelt kérdés

Szeretnék eljönni a munkahelyemről, mert lelkileg kikészültem. Már egy jó ideje folyamatosan keresgélek másik munkahely után, sajnos még nem jártam sikerrel. Viszont úgy érzem, hogy én ezt már nem bírom csinálni és szeretnék eljönni így is, hogy nincs más. Mit mondhatnék el indoklásként, hogy miért szeretnék eljönni? Azt nem tudom kikerülni úgysem, hogy azt kérdezgesse mindenki, hogy hova megyek tovább, miért megyek el stb. Ha pedig megmondom, hogy nincs helyette más, akkor biztosan megkapom, hogy hülye vagyok.


Elmondani nem fogom és nem is akarom, hogy azért megyek el, mert idegileg kikészültem. Talán még jobban rám szállnának és így is megkapnám, hogy hülye vagyok hogy úgy lépek le hogy még másik munkahelyet se találtam.


Jelenleg úgy érzem, hogy inkább halnék éhen, mint hogy itt menjek tönkre teljesen idegileg azért az aprópénzért cserébe, amit fizetésnek neveznek.


A közös megegyezés benyújtásán is gondolkodtam, mert ha jól tudom, ott nem kell indokolni és meg lehet egyezni arról, hogy akár még előbb eljöhessek, mint a felmondási időm. Bár szóban ebben az esetben is be kell számolni a főnökségnek, hogy miért megyek el, na meg a "kedves" kíváncsi kollégák se kímélnek majd meg a kérdéseikkel. :)


Ti mit/hogyan tennétek?



febr. 16. 23:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Megvaltozott az elethelyzetem,nem tudok itt dolgozni tobbet.


(Nem kell mindig kiteregteni az igazsagot illetve a maganugyeidet. )

febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%

A megváltozott élethelyzet az teljesen jó indok.

Ha azt akarod, hogy a kollégáidat egye a penész, mondd, hogy nyertél a lottón, vagy nagy összeget örököltél, vagy összejöttél valami gazdag partnerrel, aki el akar tartani. Legalább annyi örömed legyen, hogy irigykedjenek.

febr. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%
Istenem, mennyi ostobaságot összehordtok! A 12-es megfogadása esetén még 30 év múlva is róla fognak a háta mögött pletykálni, ő meg nem fogja érteni, hogy az ismerős ismerőse mért néz rá furcsán, esetleg tesz fel furcsa kérdéseket. Hazugságba soha nem érdemes belemenni, mert nem emlékszel, mit hazudtál. Az irigység ráadásul az egyik legrosszabb érzés, amit kiválthatsz, mert az utálattal párosul. Az neked nem jó. Az igazságtól soha nem kell félni, ha neked igazad van. Egyenes, felnőtt út, vállalhatod önmagadat.
febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%
Nyugodtan mond azt hogy van már új helyed ahol az 1 hónapos felmondási időd lejárta után már nagyon várnak, kaptál egy minden tekintetben jobb ajánlatot és nem vagy saját magad ellensége hogy ne élj vele. Én ezt fogom mondani én is most készülök a felmondásra mondjuk ez nekem nem hazugság de ha nem lenne kilátásban másik munka akkor is ezt mondanám!
febr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
"Mondjuk, ez nekem nem hazugság" Na ez az óriási különbség! A hazugság mindig lelepleződik, és nincs is értelme. Az egyenes út mindig a legjobb. A kérdezőnek nincs szégyellnivalója, szégyelljék magukat a munkatársak, akik miatt elmegy.
febr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#4-es hozzászoló mindent elmondott
febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

OFF téma, de: amúgy mi lett, Kérdező, felmondtál végül?

Én ugyanebben a cipőben vagyok, követem a kérdést, és kíváncsi vagyok a tapasztalatokra is (csak amennyit el lehet belőle mondani).

febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Egyelőre még nem vettem rá magam.


Itt nem olyan egyszerű a helyzet, mint egy "sima" munkahelyen, de téged biztatlak kedves utolsó válaszoló, hogy merj lépni. Ha gondolod, írhatsz is és megbeszélhetjük, hogy te mitől tartasz vagy miért nem mered meglépni a felmondást.

febr. 21. 22:26
 19/20 anonim ***** válasza:

És most...?

Én amúgy megmondtam, hogy belefáradtam, kiégtem, kész, taccs.

Hacsak nincs hatalmas botrány, közös megegyezés van.

Egyedül apámtól féltem úgy az életben gyerekként, hogy még arról a fájdalomról sem mertem szólni ami aztán vakbelgyulladás lett.

Szóval ne legyél már ilyen beszari lábtörlő..

ápr. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A vezerkar azert hiv be egy beszelgetesre, mert szeretnek tudni, hogy miert mesz el. Ha tudjäk az okot, akkor valoszinü hogy vältoztatni akarnak (vagy nem) rajta. Ezzel kb az utänad jövöktöl veszed el az eselyt, hogy egy jobb munkahelyük lehessen idövel. Amikor en munkahelyet vältok, akkor engem is megkerdez valaki a vezerkarbol, akinek elmondom, hogy miert vältok.

A baj az, hogy itt siränkozol nekünk, ahelyett hogy tennel valamit aktivan azert hogy a sajät melohelyed ne legyen pokolian szar.

ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!