Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mást se hívnak vissza interjúr...

Mást se hívnak vissza interjúra sem mostanában?

Figyelt kérdés

Mindenféle munkákra jelentkezem, bolti meló, raktár, egyszerűbb irodai melók (asszisztens, ügyfélszolgálat) stb. szóval nem válogatok nagyon, egyedül abban, hogy ne a világvégén legyen (kivétel ahol van céges busz, olyanokra jelentkeztem), de BP közepén lakom, szóval csak a külső kerületek vannak kilőve.

Egyik helyről se keresnek, pedig 1-2 nagy raktárba is jelentkeztem, ahol biztos fluktuáció van, szóval nem egy embert vesznek fel gondolom egyszerre.

Sehonnan nem jön visszajelzés. (Direkt megnéztem, jó a számom, nem írtam el semmit.) Ilyet még életemben nem tapasztaltam 10 év alatt, mióta dolgozom, mindig hamar találtam munkát, mi van most?


febr. 26. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meguntam. Kijöttem Ausztriába ide hamarabb felvettek, legalább több pénzt keresek.
febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly 28 helyre küldtem be.


2 helyről írtak vissza, hogy köszönik de nem.


És 2 helyre hívtak be interjúra. Ebből 1-ik helyre csak azért mert volt ismeretségem.


A világon mindent néznek, ahová az van, hogy kb. bárkit felvesznek oda is megnézik kinek van a legnagyobb tapasztalat, ki mikhez ért pl.


pl.: Az angol nem elvárás, vagy azt írják idegen nyelvtudás nem szükséges...de ha van valakinek tuti azt fogják hívni.

febr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kettes, épp ezért sem értem, mert raktárakban is dolgoztam már, ismert helyeken, éveket lehúztam olyan cégnél, ahol köztudott, hogy jönnek-mennek, bolti tapasztalatom is van, angolban is profi vagyok, felhasználóinál kicsit jobban értek a számítógépes programokhoz, egy grafikus tanfolyamot is elvégeztem, alap IT-s tudásom van és még egy kis szöveget is írtam a CV-mbe, amiben magamról írok, hogy könnyen beilleszkedem egy csapatba meg eredményorientált vagyok meg ilyesmik, amik még csak nem is hazugságok, eddig minden munkahelyemen hónapok alatt a legjobb dolgozók között voltam, szóval az ő veszteségük igazából, ha nem hívnak vissza, csak nem értem. xD


#1 Igen, én is jelentkezem már külföldre, csak ki akartam volna hagyni az ezzel járó macerát, de hát ez van. Legutóbb felvettek volna egy multihoz, csak épp felvettek itthon is egy céghez akkor és inkább őket választottam, mert akkor nem kell cuccolni, állat papírjait intézni, albérlőt keresni, stb, de most lehet inkább lépek én is…

febr. 26. 13:25
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
2 évig kerestem munkát és sehonnan sem hívtak vissza, igen tudom, munkakerülő vagyok, mondjátok csak meg. Aztán nagy nehezen lett melóm, ott fél évig dolgoztam mert munkaközvetítőn keresztül voltam oda kiirányítva és nem volt már szükség több emberre mert csökkent a termelés. November óta nincs megint munkám. Sok helyre betelefonáltam vagy beadtam az önéletrajzomat, egy helyről hívtak vissza, hogy most megvannak de a telefonszámomat elmentették és ha kell ember hívnak engem. Ez olyan 2-3 hete volt. Én kikészülök komolyan....
febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Jó munkahelyet, maga az iroda állapota, a kollégák, fizetés, ez 90%-ban csak is ismeretség által, még ha az nagyon távoli is de ismer ott valakit.


Vagy ha olyan végzettséged/végzettségeid vannak ami mindent felülír, mindenkiét felülmúlja.

febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Álláskereső vagyok én is. 2 hete.

A kérdésedre a válasz:

Ennek egyik oka, az életképtelen, nincstelen, bunkó HR-es mentalitás, megnéz 80 önéletrajzot és arra sem hajlandó, hogy böfögjön egy "nem"-et, mert szegény nebáncsvirágnak nehogy dolgozni kelljen már. Ez a HR-es nincstelen kultúra ma magyarországon, többet ne várj.

Ismertség kell sok helyen, vagy jó kapcsolat.

febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a HR-s alapvető kérdésekre nem tudott nekem válaszolni amikor beadtam a felmondásom, azt mondta ha bennt lesz a könyvelő majd megkérdezi. Munkaidőben csak Facebook-ozik, állandóan megoszt valami hülyeséget.
febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Közel 6 hónapig voltam itthon, és ennyi idő alatt, több mint 100 helyre küldtem el az önéletrajzomat. Ebből 2 helyről írtak vissza.

Olyan helyekre is elküldtem, ahová tudtam hogy keresnek embert és felvettek volna, de semmi. A HR-esek nagy része, sz@rik bele az egészbe. Rengeteg helyen csak protekció alapján veszik fel az embereket, az önéletrajz csak egy fajta formalitás. Ahogyan a 6-os válaszoló is írja, sok helyre már az ismeretség kell. Aszt fogják nézni, hogy kit ismersz, és nem az iskolai vagy más munkahelyen lévő tapasztalataidat.

febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7#

nekem úgy sikerült bejutnom egy nagy céghez, hogy meg kellett kerülnöm a HR-t. A bunkó flegma picsa mérnököt keresett, online TEAMS állásinterjún nem tudta felmérni a releváns szakmai tapasztalatom, így csuklóból visszautasított, majd jelentkeztem még egyszer, ott én kértem, hogy legyen SZEMÉLYES interjú. Ott voltunk 4-en, a HR-es picsa kussban ült, volt angol és szakmai interjú a "részlegvezetőkkel", 2 órán keresztül. Megfeleltem, kaptam jó fizetést, 1 héten belül kezdhettem.


Ennyit a nincstelen suttyó szar HR-ről... nem értem minek erőltetni minden cégnél...

febr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én emiatt muszáj voltam elmenni egy Aldiba dolgozni, de oda is 2 hónap volt míg visszaszóltak.

9 hónap volt míg találtam egy megfelelő munkahelyet.


És csak azért mert pont egy Aldis kollégám fia dolgozott ott.


A HR-esek sz@rt sem érnek.


Ott láttam jónéhány helyen egy buta 19 éves kis szöszit 0 tapasztalattal 0 tudással csak azért mert valakinek a lánya, vagy mert jól mutat ha bejön egy ügyfél...és ilyen sok helyen van

febr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!