Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mást se hívnak vissza interjúr...

Mást se hívnak vissza interjúra sem mostanában?

Figyelt kérdés

Mindenféle munkákra jelentkezem, bolti meló, raktár, egyszerűbb irodai melók (asszisztens, ügyfélszolgálat) stb. szóval nem válogatok nagyon, egyedül abban, hogy ne a világvégén legyen (kivétel ahol van céges busz, olyanokra jelentkeztem), de BP közepén lakom, szóval csak a külső kerületek vannak kilőve.

Egyik helyről se keresnek, pedig 1-2 nagy raktárba is jelentkeztem, ahol biztos fluktuáció van, szóval nem egy embert vesznek fel gondolom egyszerre.

Sehonnan nem jön visszajelzés. (Direkt megnéztem, jó a számom, nem írtam el semmit.) Ilyet még életemben nem tapasztaltam 10 év alatt, mióta dolgozom, mindig hamar találtam munkát, mi van most?


febr. 26. 13:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Engem sem kerestek sehonnan, adatrögzítő munkákat kerestem még egyetemem is van hozzá, gazdasági.

De! Egy helyről lett kapcsolatom és most olyan helyen melózom amit jogi egyetemet végzett diáknak kéne csinálni. Mélyvíz.

Tényleg minden csak ismerős útján megy.

febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Pedig azt gondolná az ember, hogy azért a mezei átlag helyekre be lehet kerülni… Nem gondolom legalábbis, hogy a mit tudom én Manna ABC-ben olyan fontos lenne, hogy a bolti eladó mindenképp a Kati unokatesójának a nagyanyja legyen, különben egy telefont se kapsz tőlük… Na mindegy. Két külföldi céghez van kontaktom, elküldtem nekik az önéletrajzom, hogy ajánljanak be. Itthon nem nagyon van ilyen ismerősöm, a többség volt kolléga, akik vagy ugyanott dolgoznak még, ahonnan eljöttem, vagy 1-2 vállalkozó lett, de nekik nem tudok érdemben dolgozni. Hál istennek a tartalékaim még bírják egy darabig🙄
febr. 26. 19:38
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert és kitartás kívánok mindenkinek!


Sajnos nekem is ismerős ez a helyzet, illetve kötelező szakmai gyakorlatom alatt is ugyanezt éltem meg. Volt, ahová eljutottam egy interjúra, ami után csak a hitegetés, hazudozás ment, ami nem kicsit vette el a kedvem, mert rajtuk kívül alig volt más, aki legalább minimális érdeklődést mutatott volna felém. Végül nagyon pozitív zárása lett a dolognak, de azt a fejetlenséget, ami előtte ment...


Mondanám, hogy "nem értem, miért nem képesek egy sablonszöveget írni Wordbe, majd azt bemásolni a munkakereső email-jebe, (elutasító) válaszként", de sajnos ezt pont elsőkézből láttam, hogy miért nem csinálják meg; amikor gáz van, és SOS kell a munkaerő, akkor ezekhez az emailekhez nyúlnak vissza pánikszerűen. Vagy legalábbis, láttam olyant, ahol ez volt a módi.

febr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Engem amúgy az nem zavar, ha elutasítást nem kapok, ha 1-2 hete nem hallok a cég felől, akkor levágom, hogy ez egy nem.

De a vicc az, hogy tegnapelőtt óta beajánlottak 3 külföldi céghez is, és ma 3 helyről is kaptam emailt, hogy kezdjem meg a jelentkezést, ezt-azt töltsek ki (személyiség teszt meg ilyen-olyan képességfelmérés) stb. persze ez ilyen nulladik körnek felel meg gondolom nagyjából, de ismerős szentül állítja, hogy bárkit felvesznek, szóval valamelyik csak összejön😃

febr. 28. 23:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!