Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meg lehet tartani egy munkahel...

Meg lehet tartani egy munkahelyet akár 40 évig?

Figyelt kérdés
Kérdésem elméleti de olvastam olyat, hogy valaki egy munkahelyen dolgozott 19 vagy 43 évig. Mennyire lehetséges ilyen sokáig megtartani egy munkahelyet és egy adott pozíciót? Régi álmom, hogy legyen egy munkahelyem ahol sok-sok évnyi tapasztalatot szerzek de ha kell akár végig ott maradok, mert nem akarom újra megjárni a munkanélküliség és a munkakeresés gondjait. Nyilván az sem jó ha az ember rövid időn belül váltogat munkát pl. 1 évig bolti eladó majd 4 évig takarító, utána 3 évig valami más megint, nekem ez visszataszító. Meg persze így nem fejlődik az ember de ha nem is ez a célja? Szereti a munkáját és nincs motivációja átmenni másik helyre így eltelik sok év annál a cégnél és akár már 40 éve ott dolgozik. Mennyire elképzelhető ez? Valóság talaján maradva legyen mondjuk 20 év egy helyen. Van e esetleg itt olyan aki sok éve dolgozik egy adott munkahelyen (nem 7-8 évre gondolok, hanem többre)? Mennyire érzed biztonságosnak a munkahelyed, mennyi változás történt ezen évek alatt, továbbra sem szeretnél átmenni más helyre? Írjatok történeteket ha sok éve vagy egy adott munkahelynél és azt is írd le mennyi éve. :)

febr. 27. 04:25
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
nekem egyébként elég sok ismerősöm van, akik egy helyen vannak a kezdetektől. Jellemzően eü, oktatás, ovi, bölcsi, volánnál dolgozók... Ők ugye ha nem tanulnak közben, nem nagyon tudnak a végzettségükkel máshol elhelyezkedni, és lássuk be, kórház ritkán van több egy kisebb városban...
febr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
94%

A most nyugdíjasokra vagy épp nyugdíjba készülőkre ez simán jellemző, de aki ma 19 éves az nagy valószínűséggel nem fogja ezt a pályát befutni. Én kizártnak tartom a magam részéről, hogy ez legyen, multinál dologzom, minden változik.

Nagymamám viszont pl 40 évig dolgozott egy fonodában.

febr. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
83%

A mai felgyorsuló világban szerintem ez nem állja meg a helyét, a hiba pedig nem feltétlenazemberekben keresendő.

Buta példa de pl a gyárban, ahol dolgoztam annyira automatizálták a gépsorokat, hogy negyed annyi ember is képessé vált ellátni a korábban legalább húsz ember munkáját.

Ahogy a technológia fejlődik, úgy a kétkezi munkások kiszorulnak erről a piacról (is).

febr. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha a cég ilyen hosszan tud működni ugyanazzal a tevékenységgel, és te elég alacsonyan vagy a tpálálékláncban, akkor igen. De a mai világban az még így sem túl valószínű, hogy tanulás, új ismeretek elsajátítása nélkül lehetséges. Pl. legegyszerűbb operátornak és meg kell tanulni új termékeket gyártani, új gépeket kezelni, új folyamatokat, munkamódszereket alkalmazni stb.
febr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább a kommunizmusbam működött.

Én hiába maradnék egy helyen, az egyik nagy cégnél hatalmas csop.leépítés volt, nem maradhattam. Háttérben politikai okok voltak, vezetőségváltás, stb.

Másik neves és nagy múltú pedig kerekperec felszámolták. Mert a konkurencia tulajdonosa is politikusok haverja volt, S addig furták a mi cégünket, míg elérték céljukat.


Én meg mosakodhatom az állásinterjúkon, hogy nem én ugrabugrálok, hanem a cégek szüntek, alakultak... Hát köszi.

febr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
12%
Valami állami szektorban van rá a legnagyobb esély. Ha nem nagyon hülye valaki, akkor nyugdíjig ott maradhat.
febr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
73%

Mit képzelsz te, hogy visszataszítónak tartasz valakit, mert váltogatja a munkahelyét?

A sok semmirekellő, valakinek a seĝĝevége, az állami szektorokban évtizedekig, az az etalon mi?

Te kádár szökevény. :D

febr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
86%
Már állami szektorban is ugrálnak az emberek, nem egészen úgy van mint "régen". Talán aki ott van régóta és 40-es, 50-es korosztály jelenleg annak van esélye hogy onnan megy nyugdíjba, de a fiatalok nem feltétlenül akarják ezt. Pláne hogy borzasztóan kevés a fizetés és az emberek nemcsak megélni akarnak hanem élni is.
febr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
34%
Menj mcdonaldsba hambit sutni, igazi nyugger munka
febr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván az sem jó ha az ember rövid időn belül váltogat munkát pl. 1 évig bolti eladó majd 4 évig takarító, utána 3 évig valami más megint, nekem ez visszataszító."


Pedig a példádban semmi kirívó nincs, mondhatni tök általános. 1-4-3 év egy munkahelyen pont elég is ha nincs, és nincs is kilátásban előrelépési lehetőség.

A túl sűrű munkahelyváltás ott kezdődik hogy valaki hosszú időn keresztül évente, vagy akár sűrűbben váltogatja a helyeit.

febr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!