Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meg lehet tartani egy munkahel...

Meg lehet tartani egy munkahelyet akár 40 évig?

Figyelt kérdés
Kérdésem elméleti de olvastam olyat, hogy valaki egy munkahelyen dolgozott 19 vagy 43 évig. Mennyire lehetséges ilyen sokáig megtartani egy munkahelyet és egy adott pozíciót? Régi álmom, hogy legyen egy munkahelyem ahol sok-sok évnyi tapasztalatot szerzek de ha kell akár végig ott maradok, mert nem akarom újra megjárni a munkanélküliség és a munkakeresés gondjait. Nyilván az sem jó ha az ember rövid időn belül váltogat munkát pl. 1 évig bolti eladó majd 4 évig takarító, utána 3 évig valami más megint, nekem ez visszataszító. Meg persze így nem fejlődik az ember de ha nem is ez a célja? Szereti a munkáját és nincs motivációja átmenni másik helyre így eltelik sok év annál a cégnél és akár már 40 éve ott dolgozik. Mennyire elképzelhető ez? Valóság talaján maradva legyen mondjuk 20 év egy helyen. Van e esetleg itt olyan aki sok éve dolgozik egy adott munkahelyen (nem 7-8 évre gondolok, hanem többre)? Mennyire érzed biztonságosnak a munkahelyed, mennyi változás történt ezen évek alatt, továbbra sem szeretnél átmenni más helyre? Írjatok történeteket ha sok éve vagy egy adott munkahelynél és azt is írd le mennyi éve. :)

febr. 27. 04:25
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Nagyon kiragadtátok a véleményem, ezt csak úgy megjegyeztem, de nem szó szerint tartom visszataszítónak, csak nekem nem kellemes. :D.Nem értem miért kell megsértődni egy véleményen, lehet másnak az a visszataszító ha egy helyen dolgozik valaki 30 évet akár. Ez van. bocs ha megsértettem valakit ezzel. De én így látom ezt. :/ nyilván nem baj hogy ha valt az ember munkahelyeket...
febr. 27. 11:33
 22/35 anonim ***** válasza:
86%
Ha 40 év múlva én leszek a vezér igazgató, vagy valami jó csókos pozícióban akkor érdemes, de ha 40 év múlva is a falat kell vésnem vagy a téglát hordani akkor semmi értelme.
febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
66%
Ma már nem feltétlen, max. a régi (1960--asok) korosztályúaknak.
febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert a cegek nem becsulik meg

30 ev munka utan adnak brutto 100 ezret

febr. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen tudom elképzelni, csak pár éve dolgozom és több volt munkahelyem is tönkre ment.

Covid, csőd, leépítések miatt.

Ettől még létezhet persze, mondjuk aki egy iskolában tanár.


Másik dolog, én úgy látom, hogy még mindig munkahely váltással lehet magasabb bért elérni. Emiatt érdemes váltani.

Jó annak, akinek nem így van.

febr. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

21.

Aztán neked mitől nem kellemes, ha valaki gyakran vált munkahelyet?

Mi vagy te? Gyárigazgató? :D

febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Biztos valami fonok. Olyan mint a régebbi fonokom, meg volt sértodve mert ki akartam lépni
febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb eséllyel állami cégeknél, de már ott sem akkora eséllyel, mint régebben.

Mindkét öregapám az első munkahelyéről ment nyugdíjba, az egyik bányász, a másik művezető volt egy gépgyárban.

Én az első munkahelyemen vagyok 15 éve, egy 1500 fős autóipari multinál. A gyári számok alapján 15 év alatt 10 000 dolgozó fordult meg ott.

vegyünk példának egy szocializmus kori üzemet, ahol nem volt versenyhelyzet, ergo akármilyen minőségű terméket átvettek, és nem volt évtizedekig fejlesztés. Pl. egy kocka lada esetében.

Az emberek nagy része szereti az állandóságot, ami akkor jelen volt. Ugyanazon a helyen, ugyanazon munkatársakkal, ugyanazokkal a gépekkel, ugyanazzal a főnökkel, ugyanazt gyártották évtizedekig sok helyen. Nem volt verseny, állandó fluktuáció.

Most a főnökök is mindig újak, ha kikapsz egy olyant, akivel nem kedvelitek egymást, akkor bukta.

A munkahelyemen mindenkit dobálnak, mint a sz@ros rongyot, már a tizedik főnök keze alatt vagyok, 3 csarnokot végigjártam, dolgoztam kb. 8 csapattal, akik már rég nincsenek ott. Állandó helyem nincs, de senkinek sem.

febr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Bezzeg az en f szopo fonokom mar 15 rohad itt
febr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
18%
Nálunk vannak a munkahelyemen akik a 2000 es évek eleje óta itt dolgoznak, igaz, hogy munkakört váltottak közben. Bár belegondolva van aki ugyanazt csinálja. Igaz, édesanyám is úgy dolgozott két cégnél is 16 és 14 évet, hogy mindkettő csődbe ment a végére, saját akaratából maradt volna. Remélem a mostani hely kitart, amíg nyugdíjas nem lesz!
márc. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!