Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a Morgan Stanley harmadik félen keresztül szerződik le a munkavállalókkal?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ez minden területen igaz-e, de néhány gazdasági pozíciót megnézve mindegyikhez ez volt írva. Mi ennek az oka és milyen hátulütői lehetnek?

ápr. 23. 23:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%

Könnyebb kirugni ha nem megfelelő munkaerő.

Nem nekik kell leellenorizni es interjuztatni az osszes jelentkezőt

ápr. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Fentiek közül egyik se. Ugyan úgy a Morganesek interjúztatják őket és ugyan úgy van felmondási idejük (kivéve ha határozott idejű a szerződés).

Az oka, hogy egy ekkora, a tőzdsén szereplő cégnél nem mindegy mennyi alkalmazott van, ezért amikor egy bizonyos létszámot elérnek, akkor külsősként foglalkoztatnak embereket.

ápr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Külsősöket azért könnyebb elbocsátani, tapasztalat. Emellett sok céges juttatásra sem jogosultak.
ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, és egy mas multinál dolgozom, de egyik kutya, másik eb.

Utóbbi másfél evben 3 külsős munkatarsam repült ugy, hogy delutan még jókedvűen hazament, másnap nem kellett bejonnie. A normál alkalmazottakkal ezt nem csinaltak meg.

Az én interjum nem maga a céggel volt hanem a közvetítővel.

Régen ennél a cégnél se járt semmilyen bónusz a külsősöknek, idovel változtattak.

ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
27%

Hát ő a Morgan kérdezte, azért javítottalak ki. :)

#3: ugyan azok a céges juttatások járnak a Morgannél a külsősnek, mint az alkalmazottnak.

ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

#5 Ez nem igaz. Több mint 2 éve vagyok FTC. Amúgy már át kellett volna venniük belsősnek, csak hát az a headcount... Emiatt csak hosszabbítottak, mert elengedni meg nem tudnak, kell az ember.


Szóval bátran jelenthetem, nem járnak ugyanazok a juttatások. A néhány %-al kevesebb fizetés mellett nekünk nem járt eddig se well being day, az a 4 extra szabadság ami covid alatt járt az FTE-knek, se birthday fun day, se magánnyugdíjpénztár, se éves bónusz, company day-en be se mehetünk az irodába a többiekkel pezsgőzni promóciók miatt, valamint mi parkolóhelyet se kaphatunk, ha kérünk elutasítják...


Én tőlem ha bárki kérdezi, nem ajánlom külsősként az MS-t. Max ha nincs más választás, akkor egy ideig jó, de annyi.

Amúgy meg sokszor tökre megalázó az egész. Régebb óta itt vagyok mint sok FTE, sőt a csapat egyik legrégebbi tagja vagyok már, de a frissen felvett semmit nem tudó FTE csajokat/interneket stb sokszor előrébb veszik. Van, hogy nélkülünk meetingelnek a belsősök minket kihagyva, meg mi vagyunk az ugri-bugrik, minden szar manuális feladatot nekünk adnak, holott nekünk több tapasztalatunk van. Míg a kezdő FTE-nek meg oda adják a komplexebb, érdekesebb feladatot, amin ő meg szenved fél évet, ahelyett, hogy hozzáértőknek oda adnák, és meglenne egy hét alatt :D


Na meg amikor valami jó hírt bejelentenek csapatmeetingen, általában az a mondat követi, hogy ez természetesen az FTC-kre nem vonatkozik 😂


Nekünk nem jár a fizetésen és a szép kártyán kívül semmilyen juttatás.

Sőt. Minket furlough-ra is elzavartak, 8 napot csak úgy buktunk a szabadságainkbók. Tök short notice volt, kb 1 héttel előre jelezték, hogy 2 hétig nem kell bejönni. Szerencséjük, hogy utolsó pillanatban tudtam foglalni valami nyaralást...

Mindezt csak azért, hogy egy picivel jobbak legyenek a Q1-es számok.


Önkénteskedni meg menjünk mi is dolgozni, 40 fokba kapálni, de amikor megköszönő vacsorát rendeznek, oda már nem vagyunk jogosultak😂 Idén inkább nem is mentem.

Valamint a szerződésem lejárta előtt kb 1,5 héttel jelezték, hogy nem vesznek át. Milyen jó fejek, direkt, hogy ne is legyen B opcióm ha esetleg el kell menni. Bár hosszabbítottak, de ezt az egész bohóckodást annyira meguntam, hogy már be se járok, csak felveszem a fizut és addig is keresek mást.


Arról nem is beszélve, hogy fél-1 éven át hitetnek a konverzióval, majd nem vesznek át, de közben felvettek vagy másik 5 FTE-t :D Érdekes, olyankor nem volt se budget probléma, se headcount issue.


Külsősként az MS szerintem csak D, max C opciód legyen.

Amúgy se egy nagyszám, bürokratikus az egész, mindenhol felesleges köröket kell futni, kvóták miatt sokszor félredobnak, hacsak nem egy alulreprezentált csoportba tartozol, stb.

máj. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
#6 Harmadik félen keresztül eleve csak FTC-re vesznek fel?
máj. 5. 00:41
 8/22 anonim ***** válasza:

#7 Igen, a kettő ugyanaz.

Belsős - Full Time Employee (FTE)

Külsős, harmadik fél által - Full Time Contingent (FTC)

máj. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hát ez valami rettenetesen hangzik, kicsit el is ment a kedvem tőle. Amilyen pozíciók match-cselneka cv-mel, azok mind külsősnek vannak meghirdetve, szóval esélyem sincs belsős állásra pályázni. 🥲 Ha van még bármi, ami eszedbe jut, akkor szívesen meghallgatom, ezek is nagyon érdekesek voltak, amiket eddig írtál. Ha jól értem, akkor csapaton belül is megy egyfajta hierarchia, hogy ki a külsős és ki nem?
máj. 5. 01:18
 10/22 anonim ***** válasza:

#9 "Ha jól értem, akkor csapaton belül is megy egyfajta hierarchia, hogy ki a külsős és ki nem?"


Jaa, persze. Kb mindenki azt hiszi, hogy alárendeltjeik vagyunk.


Én azt vettem észre, hogy az FTE-k nincsenek számon kérve. 10-re, 11-re esnek be dolgozni, és 5-kor meg már lelépnek (6 helyett).

Egyszer mi is leléptünk 17:50-kor, majd jött az email a főnöktől, hogy azért legalább 1 valaki maradjon 6-ig, mert pont akkor jött valami fontos munka :DD


Az FTE-knek nincs elvárva az, hogy dolgozzanak. Mindenki csak meetingelget és kb annyi. Nincsenek is az asztalaiknál, fél napot kávéznak, vagy a fűben napoznak vagy meditálnak. (Azért van kivétel) De a ticketekhez rajtunk kívül kb senki se nyúl a mi csapatunkból.


Tehát FTE-k nem nyúlnak tickethez, míg rólunk meg egész dashboard-ot és metrics-et vezetnek NÉV SZERINT, hogy ki mennyi ticketet csinál, és csapatmeetingen kivetítik 😂😂

Aminek semmi értelme, mert van olyan ticket ami 5 ticketnek felelne meg...

Az FTE-knek meg abszolút nem kell elszámolniuk. Sőt, olyan is van, akinek van másodállása és heti 3x fél napra eltűnik, olyankor az ő feladatait is mi visszük. Természetesen felveszi a full fizetést.

Bár ez nagyon csapatfüggő, de nálunk van egy nyalógép aki mindig a főnök mellé furakszik (amúgy nagyon sok az ilyen, amikor nyalnak a VP-knek meg az ED-knek) és ossza le rólunk a lapokat, hogy x lelépett fél órával előbb, meg vágja a fejeket amikor elkezdünk pakolni, meg olyanokat ad át a főnöknek, hogy y nem szeret dolgozni, meg ennek alig van munkája:D Érdekesmód más FTE-kről nem számol be.


Szóval rendesen megvagyunk különböztetve, de a legrosszabb amit már írtam is, hogy a jó hírt mindig az követi, hogy ez ránk nem vonatkozik. A rossz hír általában meg csak ránk vonatkozik (pl kényszerszabi).

Egy-két nagyon új, pályakezdő FTE ha kap is feladatot, nem kell róla ticketek számában beszámolni, de amiket kapnak azok sokkal jobb feladatok, érdekesebbek. Ránk meg csak droid munkát osztanak. Előrelépési lehetőség egyik FTC-nek sincs, csak fizetésben.

Én mást keresnék, rengeteg sok más jó cég is van. (Citihez szintén ne menj amúgy, most megint egész csaoatokat leépítettek ott, egy ismim is elküldték fél év után, de a fizu sincs olyan jó, mint itt)

máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!