Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a Morgan Stanley harmadik félen keresztül szerződik le a munkavállalókkal?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ez minden területen igaz-e, de néhány gazdasági pozíciót megnézve mindegyikhez ez volt írva. Mi ennek az oka és milyen hátulütői lehetnek?

ápr. 23. 23:44
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Szomorú ezeket a hallani, de nagyon köszi a sok-sok infót. Gondolom kellően csókosnak kell lenni, hogy átvegyenek FTE-re. A jelentkezésnél is egyébként rákérdeznek, hogy vannak-e kapcsolati szálak és hasonlók. Érdemes, akkor kerülni az MS-t, igaz?

Egyébként, akik pályakezdők és FTE-k, ők milyen poziban vannak, mert velem tényleg csak az FTC munkakörök jönnek szembe?

máj. 5. 13:06
 12/22 A kérdező kommentje:
Kicsit visszás egyébként, mert a honlapjukon a z elfogadást, befogadást és sokféleséget hirdetik, míg a valóságban a munkavállalókat is megkülönböztetik. :/
máj. 5. 13:32
 13/22 anonim ***** válasza:

Mert te bedolsz ezeknek a nagyvallalati estimeseknek?

Nem minden cegnel kb ez a parasztvakitas van? Utana meg kiderul hogy vannak egy eggyesek, meg kettesek...

máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem dőlök be, de azért kicsit lehet többet gondoltam volna a Morgan-ről.
máj. 5. 15:22
 15/22 anonim ***** válasza:

#11 "Egyébként, akik pályakezdők és FTE-k, ők milyen poziban vannak, mert velem tényleg csak az FTC munkakörök jönnek szembe?"


Ők is ugyanabban vannak, mint mi. Semmi speckó.

Jelenleg csak ezek a módok vannak, hogy FTE lehess közvetlen, mivel valóban nem hírdetnek, csak FTC pozikat a weboldalukon/LinkedIn-en:

-Ismersz valaki nagyon fejest

-Beajánl egy belsős egy FTE role-ra amit csak belsős körökben küldenek szét, és pont nem jelentkezik más ismerős/haver/jelenlegi ottani dolgozó, és akkor esetleg te kerülsz be

-Nő vagy és Tech-ben akarsz dolgozni, és most vagy egyetemista, vagy most végeztél.


Az utóbbihoz annyit még hozzátennék, hogy itt asszem egyetemre járnak toborozni lányokat, esetleg neten keresnek olyan nőket akiknek a világon semmi közük a munkakörhöz. Minél kevesebbet tudsz, annál jobb. Asszem valami women in coding vagy mi a program neve, ahol mindegy kiket, de nők legyenek, azokat felvesznek és berakják gyakornoki pozira, és egyetem után ők lesznek a pályakezdő FTE-k egy TAP (tréning) program után.


Hozzánk is így kerültek a tudatlan lányok, az egyikük konkrétan eü dolgozó volt, mellette meg még tanul, ezért felvették, bár elvileg hatalmas freeze van... Az egyikük nem tud angolul sem, és angolórákra járatják :DD

Most képzeld el, ha férfi vagy és nem tudsz angolul, szóba se állnak veled. Mondjuk lassan amúgy se. Hozzánk már csak nőket vesznek fel, mert kemény kvóta és gender ráta kell legyen (ezt a manager-em mondta, nem én találtam ki).

Ha nincs kedved ezekhez és szimplán csak azért akarsz elérni valamit, mert az vagy aki, akkor szerintem MS nem jó.


Sok más jó cég van még, szerintem a BP-t és a Nokiát nézd még meg. Ismerősök véleményére hagyatkozva sokkal jobb ott dolgozni, mint ebben az agyonszabályozott bürokráciában.


Amúgy pár előnye van az FTC létnek:

-Könnyebb review és értékelés, nincs 360 feedback stb

-Nem tudnak azzal zsarolni, ha nem csinálod meg a melegekről és a transzikról szóló elfogadás tréninget, különben nem kapsz éves bónuszt (mert eleve nem kapunk bónuszt)

-Nem tudják kötelezni az 50% bejárást, mert MS-el közvetlen nincs szerződésünk, és FTC-kkel alá sem íratták a szerződésmódosítást, miszerint be kell annyit járni mostantól. Az egész csak egy max szóbeli megegyezés, amit aztán úgysem monitoroznak.

máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#6 Nem tudom melyik részlegen vagy de nálunk nem ez van.

Én voltam FTC és van FTC beosztottamm ÖNYP, cafeteria minden jár nekik

A wellbeing dayre nem tudok mit mondani, mert mi azt tavaly se kaptunk még FTE-k se. A Birthday funday a managereden múlik, szintén kap a mi FTC-nk.

A compdayen nagyon egyszerű oknál fogvan enm jöhettek be az FTC-k. Őket nem érinti illetve nincs elég hely az irodában.

Ez egy baromi nagy cég, elhiszem h nálatok van ilyen de a mi részlegünkön az van amit én írtam.

máj. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
#16 Gondolom attól is nagyban függ a dolog, hogy ki a Vendor.
máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy törvény szabályozza, hogy a kölcsönzött munkaerőt ugyan azok a béren kívüli juttatások illetik meg, mint a rendes munkavállalót de ebben nem vagyok biztos.
máj. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ajaj, egyre kuszábbak a szálak! Tehát teamtől, részlegtől és vezetőktől is függ, hogy kinek hogy alakulnak a dolgok.
máj. 6. 17:09
 20/22 anonim ***** válasza:

#18 Nem, ez nincs így sajnos :D


A legtöbb vendor akikről én tudok, nem kap semmit a fizetésen és a szép kártyán kívül. És meg is tehetik, hisz nekik dolgozik az ember, nem MS-nek, az MS-hez semmi köze a munkásnak azon kívül, hogy helyileg ott dolgozik gyakorlatban.

máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!