Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olvasom: Rendezetlen TB-számla...

Olvasom: Rendezetlen TB-számla: több tanár is fennakadt. Levonták, de nem utalták a TB-járulékot. És mi ezen a meglepő? Az én munkahelyem évek óta ezt csinálja tök nyíltan.

Figyelt kérdés

[link]



Piros jelzést kapott a TAJ-száma, ezért nem részesül ingyenes orvosi ellátásban több Heves megyei KLIK alkalmazott, tájékoztatta az atv.hu-t az egyik érintett. A dolgozók nagyobb része pedagógus, de van köztük a technikai személyzethez tartozó munkavállaló is. Az érintettek szerint munkáltatójuk, a KLIK nem fizeti utánuk a társadalombiztosítási járulékot.


Mi a gond? Én olyan helyen oldozom, ahol évek óta vonják, de nem küldik tovább a TB felé a járulékot. Ha egy szót szólok ki vagyok rúgva. És nem titokban csinálja ezt a munkahely-teljesen nyíltan, mindenki tudja.

A főnök megmondta: ez van ha nem tetszik el lehet menni.

Ha nagyon ugrálnék, el se kéne menni: kirúgna aztán csá.

Most mit vannak ezen kiakadva? Ráadásul még a nevüket meg a munkahely nevét se vállalják a panaszkodók.

De miért is nem?

Hm?

Tán attól félnek, ha benyögnék a nevet + munkahely nevét azonnal ki lennének rúgva?


2014. okt. 21. 10:47
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Hát ja. Ha ezt előbb tudom, nem túráztatom magam egy főiskolán, és kettő egyetemen, hogy legyen három diplomám, ami együtt se ér többet mint egy sz**os WC-papír.


Ja és baromságokat ne beszéljünk: "szavatolja". Na ilyen a mai világban, leszámítva tán az orvosi diplomát, nincs, nem létezik. Semmiféle szakma és diploma se szavatol semmit ma már.

Van az ismerősi körben jogász, közgazdász, tanár, mérnök-és van köztük olyan aki szívesen cserélne velem. Mert nekem van állásom, köztük néhánynak meg nincs.


>>>

Pont ezért érdemes olyan szakmát tanulni, ami szavatolja azt, hogy ne találjanak a helyedre egy óra alatt bárkit

2014. okt. 21. 14:48
 12/22 anonim ***** válasza:
Miért írod mindenkinek, akinek igaza van, hogy naiv? Olyan cégnél, ahol így bánnak egy alkalmazottal, ott egy percig nem dolgoznék. Inkább te vagy a naiv, hogy ezt eltűröd.
2014. okt. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok naiv, visszautasítom.

Nagyon is pontosan tudom hogy én, a végzettségeim -diplomáim mit érnek a munkaerőpiacon.

Egy nagy lóf**szt, azt érnek.

Két évet nyúztam a netet meg a "való világot" állás után kajtatva, és semmire se jutottam. Aztán elmentem egy olyan helyre, ahol 8 elemivel vettek fel embereket. És oda is csak azért vettek fel, mert az összes diplomámat letagadtam.

És ez egyben válasz a kérdésre: miért tűröm el ezt? Mert tudom, hogy még ez is jobb, mint a munkanélküliség, meg a közmunka 47E-ért egy hónapban. Mert abban is volt ám részem!

A két kezem összetehetem, hogy van egy minimálbéres munkám, ahol úgy bánnak velem, mint egy rühes kutyával. Én ezt érdemlem, úgy tűnik.



>>>

Inkább te vagy a naiv, hogy ezt eltűröd.

2014. okt. 21. 17:15
 14/22 anonim ***** válasza:
Akkor te törődj bele a sorsodba, úgyis ez a magyarok keresztje mostanában. Nem muszáj felemelni a hangod, meghúzhatod magad nyugodtan, csak akkor ne itt sírj. Értem én, hogy nehéz munkát találni, de amég vannak olyanok mint te, addig lesznek olyan munkahelyek is, mint a tied.
2014. okt. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

ki a franc sírt? kikérem magamnak.

tárgyilagosan leírtam helyzeteket, tapasztalatokat.


>>>

csak akkor ne itt sírj

2014. okt. 22. 08:26
 16/22 A kérdező kommentje:

Micsoda bölcsesség.

Igen, mindig lesznek olyanok mint én, akiknek üres a bukszája, és annyira kell a munka hogy bármit elvállalnak csak fizessenek érte.

Enni kell, ruházkodni kell. És ha csak hulladék munka van, ahol rabszolga vagyok, hát ez van.



>>>

de amég vannak olyanok mint te,

2014. okt. 22. 08:27
 17/22 anonim ***** válasza:

A kérdező a legjobb példa, hogy milyen beszólogatós idegbeteg lesz az ember,

ha szembesül a 3 db. büfészakos diplomájának a valós piaci értékével.


Csak kár, hogy elvette a helyet a normális emberek elől!

2014. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Normális? Hol? Vannak itt olyanok? Itt Orbanisztánban ahol a Felcsúti Törpe a király, és az egész EU rajtunk röhög?

Hát itt normális emberek nincsenek mert ha lennének a Felcsúti Törpe már csak egy elfeledett rossz emlék lenne.


>>>

Csak kár, hogy elvette a helyet a normális emberek elől!

2014. okt. 22. 10:54
 19/22 anonim ***** válasza:

Te valami idegbeteg lehetsz :D Talán a munkád miatt. Váltanod kellene valami megnyugtatóbb munkahelyre.

Egyébként ők legalább felszólaltak az érdekükben, te csak itt írkálsz (sírsz), hogy milyen rossz neked, akkor meg ők miért lázonganak? De látod, ilyen országban élünk, ha nekem szar, legyen nekik is, ha én nem kapok jobbat, akkor ők se kapjanak. Ennek ellenére nem teszel semmit magadért. Azt ne mondd, hogy nem találsz más munkát, sokan mennek ki egy gyárba, nyelvtudás, meg minden nélkül, és jól elvannak. Vagy legalábbis jobban, mint itthon. Mindig van más megoldás, de az olyanok, mint te, mindig csak keseregni fognak a sorsukon.

2014. okt. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Á, semmit.

A főiskola + 2 egyetem végiseggelése is nyilván semmi, igaz?

A két éves "mérgezett egérként" rohangálás a munka után a neten meg nem a neten, az semmi igaz?

A karriertanácsadáson való többszöri részvétel az semmi, igaz?

A nyelvtanulás és nyelvvizsgázás, az semmi igaz?


De tudom hol a hiba: nem vagyok senkinek a csókosa. Ennyi a hiba, semmi több.



>>>

Ennek ellenére nem teszel semmit magadért.

2014. okt. 22. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!