Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti melyik munkát értékelitek/t...

Ti melyik munkát értékelitek/tartjátok többre? Melyik kiemelkedőbb számotokra? Melyik bír nagyobb tekintéllyel, melyik nívósabb? Óvónő vagy a masszőr?

Figyelt kérdés

2015. máj. 1. 19:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

De

Ha te vagy az ovono es a masszorod kioktat nagyot fogok nevetni mert nekem is hasonlo bajom van :)

2015. máj. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Egy sima masszőr, ha elvégez egy tanfolyamot, megtanulja a fogásokat, és ennyi. Túl nagy tudás nincs mögötte, ezért lehet veszélyes.

Egy gyógy- és sportmasszőr viszont majdnem orvosi szintű tudással rendelkezhet.

2015. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Rátapintott itt valaki a lényegre :)

Direkt nem úgy írtam, hogy óvodapedagógia, hanem csak óvónőt. Elegem van abból, hogy lenéznek, nem becsülnek meg (a fizetés még hagyján), de most nem erról van szó. Egy sima mezei okj-s képzettséggel bíró masszőrt úgy vettem észre, hogy jobban értékelnek, pedig csak 1 év okj, nekem meg 3 év egyetem. Tudom, hogy a kultúráltabb réteg tudja, mi a kettő között a különbség (legalábbis csak remélni tudom) és itt most nem a gyógy- és sportmasszőrökről van szó!

Magam is óvodapedagógiát tanulok, jövőre végzek és eléggé nyomaszt, amivel itt nap mint nap szemben találom magamat. Hogy én csak játszom a gyerekekkel egész nap...

Azért is kérdeztem még, mert kicsit a masszőri munka az eü.-höz van közelebb és egy óvónőnek tudják-e, hogy főiskolai/egyetemi szintű képzés kell. Tisztában vagyok azzal, hogy a szakokk között vannak hierarchiák, csak borzasztóan bánt, hogy ennyire semmibe veszik ezt a területet.

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2015. máj. 2. 14:24
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát szívem, magadnak választottad. Ha azért csinálod mert szereted, ezt érzed hivatásodnak, akkor ne érdekeljen más mit mond. Azt meg hogy nem tartozik a társadalom által leginkább megbecsült és elismert szakmákhoz, azt meg tudtad amikor elkezdted.

Leírom neked a saját tapasztalatom, hátha segít. Én gyógyszerész vagyok. Az egyetem kőkemény öt év. Azóta szakvizsgát is tettem, most pedig az egyik legnagyobb gyárnál dolgozom. Mégis össze-össze futok olyan emberekkel, akik szerint én csak egy csicsás nevű eladó vagyok a pult mögött. Az ilyeneket egyetlen módon lehet kezelni, le kell szarni. Akiknek fontos vagy, azok úgyis tudják ki vagy, miért csinálod amit csinálsz, és hogyan jutottál el oda. A többiek véleménye meg a kutyát nem érdekli.

2015. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Mikor választottam ezt a területet, még nem volt tudomásom róla, hogy ennyire lenézik. Nem bántam meg, hogy ezt tanulom, nagyon érdekes.

Sajnálom, hogy ilyen emberekkel összefutsz, tudom milyen kemény a gyógyszerészet /Legalábbis csak el tudom képzelni (ismerősöm is annak tanul)/, nem hittem volna, hogy ezt a területet is képesek lebecsülni az emberek, pedig igazán komplex tudást igényel.

2015. máj. 2. 19:36
 16/17 anonim ***** válasza:
68%

Ovono szakma a hospitalasom alapjan nem tul megerolteto, de felelossegteljes, es nagyon szep, ertekes szakma.tobb mulik a mjnkajukon, mint azt az atlagember gondolna. De akinek gyereke van, az ugy is tudja.

Viszon anyagilag nagyon gaz. Am masszorbol, gyogymasszorbol meg dunat lehet rekeszteni, igy a hajlamosabbak elvallalnak erotikus masszast is, viszont igazan megelni ma mar ezzel is csak kulfoldon lehet. Mar mint a hagyomanyos, ill. Gyogymasszassal. Igy en azt tapasztalom, h. A masszornek van egy k.vas mellek jelentese a koztudatban. Nem mondanam, h. Tobbre ertekelik az ovopedagogusi munkanal.

2015. máj. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Mennyi ideig hosptiáltál és milyen szinten?

Nekem rettenetesen megterhelő. Olyan szaktársamnak is, el is sírta magát idegességében, aki már szülésznőként végzett a SOTE-n. Beszélgettünk és mondta, hogy nagyon nehéz és megterhetlő számára.

2015. máj. 3. 00:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!