Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt masszőr? Kíváncsi...

Van itt masszőr? Kíváncsi lennék valamire ezzel a szakmával kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Mi megy keresztül egy masszőr agyán miközben akár 1-2 óráig egy idegen testén dolgozik? Ráadásul úgy képzelem, hogy egy hivatásos masszőrnél egymást követik a kliensek. Hogyan tudnak folyamatosan koncentrálni és nem megunni az egészet?


A kérdés pusztán onnan ered, hogy szoktam masszázs-videókat nézni és néha elgondolkozom, hogy milyen lehet ez a masszőrnek.



2015. júl. 18. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Masszirozok de nem 1-2 órát egy embert, max 25-30 perc szerintem az egy ket ora már előjátéknak is sok, amennyit kell de egy óránál nem többet, szeretem csinálni, szamomra ez relax, mire gondolok, pozitiv dolgokra, hogy ha pld faj a hata, hogy segiteni fog a masszázs és elmúlik tőle és eddig mindenkin aki volt segitettem, volt akinek a dereka bevolt csipődve és felhivott 10-15 perc masszirozas utan abbahagytam es mondtam, hogy holnapra jo lesz es jó lett dokihoz nem is ment vele , nemszeretem a felesleges időhúzásokat az már fárasztó egyszer feküdtem egy órát masszőrnél halálra untam magam mondtam, hogy már jo lesz
2015. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiii ***** válasza:
93%

Én nem vagyok hivatásos masszőr, csak érdekel a dolog és foglalkozom vele, illetve terveimbe van véve, hogy esetleg egyszer majd masszőr leszek.

Így hát a magam véleményét tudom elmondani.

Szerintem a masszőr szakma nem egy b terv-szerű dolog, ha valaki csinálja, akkor azért, mert szereti, szereti az érintést, az emberi testet, az izmokat, és szeret adni, gyógyítani. Így nehéz lenne megunni. Az elfáradás az más kérdés, nyilván el lehet fáradni, bár a gyakorlott masszőrök szerintem simán bírják 4-5 (vagy több) személy masszírozását egyhuzamban, de tuti, hogy tartanak a páciensek között szüneteket. A masszírozás szerintem szellemileg is eléggé le tudja fárasztani az embert, koncentrálni kell, és az ujjakat is megterheli. Bár, ha jól csinálja a masszőr, teljes testéből masszíroz, akkor tulajdonképpen nem is fárad el (ezt én is tapasztaltam).

Szóval, én, mint amatőr masszőr, nem tudnám elképzelni, hogy akárhány test után is megunjam a masszírozást. Főleg, mert minden test másmilyen, minden embernek másmilyen rezdülései vannak.

Amikor én ismerőseimet, barátaimat masszírozom, akkor az megy a fejemben, hogy minél jobban és gyengédebben, de annál hatásosabban csináljam. Pontosabban a "gyengédebben" nem is megfelelő szó, jobb a természetesebben.

És tök jó, hogy hiába használom a testemet, hiába kell koncentrálnom fejben is, egészen el tud lazítani a dolog, meditatív állapotba visz. Úgy a legjobb, ha félhomály van, hogy a páciens minél inkább ellazítsa az izmait, szólhat valami kellemes zene, hogy a környezet minél jobb legyen, és így bizony, az érintések hatására könnyen átkerülhet az ember másféle világokba. :) Szerintem a masszírozás egyik fontos része ez, a tudat megváltozása.

2015. júl. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 piriiiii ***** válasza:
90%
Hát, nekem simán belekerül egy ember teljes testének a (felületes, tehát nem túl mély) masszírozása 1,5-2 órába. Ha még alaposabb szeretnék lenni, szerintem többe is.
2015. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell folyamatosan koncentrálni, nagyon sok alkalom van ellazulni közben. Az jár a fejemben, hogy mit kell csinálni hozzá, hogy a vendég jól érezze magát és hasznára legyek, mik a reakciói, melyik munkafolyamatra mennyi időm van, vagy igyekszem feloldódni a zenében, vagy valami egészen máson gondolkodom közben, amíg a kezem jár.
2015. júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Egészséges embert simán tudsz masszírozni rutinból, úgy, hogy ő ezt nem is veszi észre. Fogásokat ismered, már csak megfelelő sorrendet kell felállítani.


Teljes test masszázs megvan 1,5-2 óra, testrészek általában 30 perc.


Véleményem:


Ha nő vagy akkor 10ből 8 pasi fel akar szedni, ha férfi vagy akkor a melegek fognak nálad bepróbálkozni. Napi szintű a kérdés, hogy prosztatamasszázs, egyéb erotikus masszázst vállalsz e. Tök 8, hogy hol hirdeted magad, akkor is lesz ilyen. A szakma nagyon le van húzva, mivel több prosti is "frissítőmasszőr" néven végzi tevékenységét. Így a legtöbb ember fejében masszőr=prosti vonatkozás alakult ki. Másik probléma, hogy már 3 nap alatt lehet szerezni egy "masszőr" papírt.



Fürdőkben talán szalagmunka 25-35 percenként megy egy ember, máshol vállalkozóként magad osztod be mikor mennyit vállalsz.


Ha rutinos vagy nem kell koncentráció. Max a komplikáltabb eseteknél kell odafigyelni, mondjuk egy csípőficamnál.


Ami kell hozzá, az egy nagy adag emberszeretet, na meg kommunikációs képesség, hogy el tudd adni magad!


Hivatásos masszőr vagyok papíron, de hivatalosan nem a szakmámban dolgozom. Dolgoztam vállalkozóként Pesten, de mivel ott telített a piac, így nem jötte.

2015. júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 piriiiii ***** válasza:
90%
Kell koncentráció. De nem is szeretem ezt a szót, megfogalmazom inkább másként. Kell az, hogy egy hullámhosszra kerüljön a masszőr és a páciense. Persze, lehet gyúrni a testet csak úgy, odafigyelés nélkül is, de az semmit sem ér. Vagyis biztos ér valamit, de sokkal igazibb, ha az ember odafigyel és érzi a másik testét.
2015. júl. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

A kérdés az, hogy milyen masszázs videókat szoktál nézni?

Erotikus masszázsról, vagy gyógyító célzatú masszázsról?

Metz ugye nem mindegy!


Pasi masszőr vagyok és hivatásszerűen üzöm ezt a szakmát. Olvastam a hozzásólásokban sok igazságot, de sok butaságot is.


Ezt úgyis csak az érti meg ás látja át aki benne van.


Ha esedményes és profi munkát szeretne az ember végezni, akkor az agyunk bizonyos funkcióit ki kell tudni kapcsolni. Nem lehet befolyással a "vendég" neme, kora, testalkata. Nem szabad látni mást csak izmokat, izületeket, és az idegrendszer kusza szövevényét.

Ismerni kell elsősorban a mozgás szervrendszerét, a mozgásszervi betegségeket és az ide kapcsolódó ok-okozati összefüggéseket.

Minden ember más és másként reagál a kezelésekre is.


Valóban van, hogy egy masszázs akár két órán kereztül is eltarthat és ilyenkor a 119. percben is ugyanolyan hozzáállással kell lenni, mint az elésőben.

A feladatra kell koncentrálni, illetve az adott vengégre és konkrát problémájára.


Minden masszőr fizakai korlátai mások. Van aki öbbet, van aki kevesebbet bír. Viszont az joggal elvárható, hogy egyik masszőr se vállaljon erőn felül, mert az a minőség rovására fog menni.


Sajnos előfordul a "futószalgszerű" kezelés is egyes helyeken, ahol alkalmazott a masszőr és nem maga osztja be az idejét. Na ilyen esetben nem lennék vendég a munkaidő második felétől egyiknél sem.

Igen, a masszőr szakma nehéz fizikai munka és nagyfokú állóképességet igényel.


Jó és lelkiismeretes masszőrből kevés van, a kóklerekkel pedig tele az ország!


Sajnos ez a szomorú körkép....

2015. júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösznönöm a válaszokat!
2015. júl. 22. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!