Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet erre a kérdésre jó...

Hogy lehet erre a kérdésre jó választ adni?

Figyelt kérdés

Állásinterjún megkérnek, hogy mondj magadról 3 jó és 3 rossz tulajdonságot. Jókat persze tudsz sorolni, de mit vennél a rosszak közé? Bármit mondanál magadat tüntetnéd fel rossz színben. Annyira értelmetlen kérdés ez... Ha tőlem kérdeznék valószínűleg elmagyaráznám miért nem akarok erre a kérdésre válaszolni.

Szerintetek?


2015. okt. 7. 20:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem tudnék magamról rosszat mondani, sőt. Elég sok hibám van, de az állásinterjú szempontjából nem lenne jó előhozni őket. Példák: Ha azt mondom kicsit lusta vagyok az jön le belőle, hogy nem végezném el a feladatomat rendesen. Ha szétszórtságra hivatkozom szintén. Ha azt mondom kissé forrófejű vagyok hibalehetőség. Ha azt, hogy makacs és önfejű, az sem jó.

Erről beszélek, és ezek mind létező hibáim. (nem én állok állásinterjú előtt amúgy, hanem a párom. ismét.)

2015. okt. 7. 21:34
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
a "lusta", a "szétszórt" nem lehet, az nem jó az interjún.
2015. okt. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Erről van szó :D
2015. okt. 7. 21:48
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem őszintén. Hozzátéve azt, miben van igényed fejlődni és ezt hogyan képzeled el. A szeretek aludni szerintem nem azért kedvezőtlen válasz, mert valaki szeret aludni, vagy lustának tűnik, hanem azért, mert nem tesz erőfeszítést arra, hogy végig gondolja és komolyan vegye a kérdést. Legalábbis én, ha ilyen interjúztató lennék, ezt gondolnám.
2015. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lehet mondani ilyenkor tényleg létező rossz tulajdonságot, azt ugyanis senki nem hiszi el, hogy valakinek egy sincs. Persze vannak ezek a kamu dumák, hogy "túl alapos vagyok", vagy "munkamániás vagyok", de én egyrészt az ilyen emberrel vigyáznék, másrészt állatira átlátszó.

Én pl. anno azt mondtam - és ez igaz is -, hogy nehezen viselem, ha kizökkentenek valamiből, amire éppen nagyon koncentrálok.

Most meg én is szoktam interjúztatni embereket (bár én nem vagyok HR-es), és fel szoktam tenni ezt a kérdést én is. Van, aki nem hajlandó válaszolni a kérdésre, de az a lehető legrosszabb, hiszen így azt a benyomást kelti, hogy nem rendelkezik kellő önismerettel, vagy valami takargatnivalója van.

Viszont amik teljesen normális válaszok, azokkal nincs semmi gond, tényleg azt mutatják, hogy az illető mennyire van tisztában a saját erősségeivel és gyengeségeivel.

Ilyeneket szoktak mondani például:

- stresszhelyzetben nem mindig kommunikálok megfelelően

- előfordul, hogy nem fejezem ki magam egészen pontosan

- nehezen ismerem be, ha tévedek

- időnként nem veszem észre, ha a körülöttem lévőknek segítségre van szükségük

- ha izgatott vagyok, nagyon gyorsan beszélek

stb.

Ezekből nem azt szűrjük le, hogy az illető alkalmatlan az adott munkára (persze nyilván nem mindegy, hogy pontosan miféle állásra is jelentkezik), hanem azt, hogy ő maga tudja-e, hogy mik a gyenge pontjai, amiket még fejlesztenie kell. Azt ugyanis tényleg senki nem fogja elhinni, hogy valakinek nincs semmiféle gyengesége.

Jó esetben ezeket a negatív tulajdonságokat úgyis ellensúlyozzák az előtte említett pozitív tulajdonságok. Ott egyébként sokaknál probléma, hogy elkezdenek szerénykedni, és nem tudnak magukról jót mondani, vagy legfeljebb azt, hogy "mások azt mondják, hogy...". Az az előnyös, ha valaki ki meri, ki tudja magáról mondani, hogy ebben és ebben én jó vagyok. Ez is azt mutatja, hogy mennyi önismerettel rendelkezik az illető. Például képes-e kimondani, hogy jól tud irányítani és hallgatni szoktak rá, vagy hogy jól tűri a monoton feladatokat is. Ja, ez meg a másik, hogy sokan valamiért cikinek tartják azt, amiben tényleg jók, és inkább nem is mondják.

2015. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%

Azt mondanám:


3 rossz:

-lusta,ügyetlen,szétszórt


3 jó:

-szorgalmas,ügyes,összeszedett

2015. okt. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

azt kell mondani, hogy pl. túlvállalod magad. túl alaposan csinálsz meg feladatokat. túl komolyan veszed a munkát, és nehezen lazítasz.

olyanokat NE mondj, hogy lusta vagy meg szétszórt. már ha meg akarod kapni az állást.

2015. okt. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez MINDEN állásinterjún elhangzik. Még soha nem volt olyan, hogy 3 rossz tulajdonságot mondtam volna, és soha nem mondta senki, hogy egészítsem ki háromra. :)

Én egyébként ezeket mondanám, ha most mennék interjúra:

1. Gyakran van rendetlenség az asztalomon.

2. Gyakran elfelejtem lehalkítani a telefonomat.

3. Nem szeretek pletykálkodni a munkatársaimmal.

Mindegyik értelmezhető rossz tulajdonságként is, és egyik sem befolyásolja a munka minőségét.

2015. okt. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!