Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szólnátok egy ilyen...

Mit szólnátok egy ilyen munkahelyhez?

Figyelt kérdés

Az irodán belül "megfigyelő" rendszer működik, azaz a főnöknek pár kolléga besúg, hogy ki, hogyan, merre (pl. csak annyit érzékel a besúgó, hogy ma Klárika 9 helyett 10:30-ra ért be, de azt nem tudják, hogy azért, mert meetingen volt, ami a munkájából adódik). Ezt persze a főnök bekajálja és behívatja a munkavállalót elbeszélgetésre. Ebbe a rendszerbe még a recepciós is be van kötve, aki telefonál a főnöknek, vagy az egyik informátornak, ha valaki kimegy az irodából, pl. a boltba/ebédelni stb.

Valamint a legújabb, hogy be akarják vezetni, hogy piros és fekete pontokkal értékelik a felsőbb munkavállalók az alsóbbakat, akik besegítenek a munkájuk elvégzésében, vagy a projektvezető értékeli a bevontakat. 3 fekete pont után jön a szankció, ami nem tudni mi, 5 piros után pedig az elismerés, de arról sem tudni, hogy mi is igazából.


Ezek után mit mondanátok erre a munkahelyre? Nevetséges? Szörnyű?


Én már mondtam barátnőmnek, hogy ez kicsit sem normális és hogyan bír ott dolgozni még.


2017. jan. 5. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nagyon kisarkítod. Probléma például az, ha megkövetelik, hogy pontosan érkezz? Hogy végezzed rendesen a dolgodat? A piros pontos dolgot inkább motivációként kellene felfogni.
2017. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alain Delon ***** válasza:
100%
Igen. Néha a munkahelyek óvodásszintűvé züllenek. De ezért sokat tudnak tenni az óvodásszintű alkalmazottak is.
2017. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha valakinek a munkájából adódóan, tehát a munkáltató küldi el egy céges meetingre reggel 8-ra és 10:30-ra ér oda, mert addig egyeztetnek, akkor hogyan lehetne megkövetelni, hogy pontosan érkezzen. Hiszen nem azért nem ért be, mert nem akart és pl. elaludt, hanem azért, mert másik ügyfélnél/üzlettársnál egyeztetett.


A piros és fekete pont szerintem akkor lenne motiváció, ha annak eredményét is közlik. Tehát az, hogy 3 piros pont után jön az elismerés, de nincs meghatározva, csak egy "valamiként" létezik, amit nem ismer a munkavállaló, az nem motiváló. De ha azt mondanák, hogy pl. 5 piros pont és egyik általad választott nap 2 órával előbb hazamehetsz, az már más.

2017. jan. 5. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Én menekülnék egy ilyen munkahelyről.
2017. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ott hagynám a francba, egyébként is az ilyen irodista melókba ahova már a bejárás sem kerek időben történik, az milyen munka... Sokáig azt hittem hogy csak filmekben van az hogy munka előtt megy a nő szoláriumba, és onnan dolgozni.

Tisztán látszik hogy akik spicliskednek azok ásták be magukat oda, és nekik nyilván több mindent lehet mert egymást védik, és ha a munka bár meg van csinálva, nehéz is elrontani a bulit.


Eleve ilyen haveri körben nem is érdemes dolgozni, ahol rögtön alulról kezd az ember, és ott is marad.

24F

2017. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!