Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi értelme van a karácsonyi...

Mi értelme van a karácsonyi húzásnak az iskolában? Nektek milyen jó/rossz élményeitek, sztorijaitok vannak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szerencsére már egyetemista vagyok, de eszembe jutott, hogy nálunk az osztályban mindig volt karácsonyi névhúzás, és mindig is utáltam.


Az osztályban kezdetektől fogva nagy széthúzás volt, a fiúk voltak jóban egymással, és voltak összetartóak, viszont minket egy az egyben utált az összes lány az osztályból, akik szintén utálták egymást, szóval a 15 lányból, kb 2-3 fős klikkek voltak akik utáltak a fiúkat illetve egymást.


Semmi értelme nem volt a húzásnak, csak felesleges stressz, ha olyat húztam akit mem akartam, illetve ha olyan húzott, aki nem akart engem kihúzni :D.


Persze egy idő után mindig tudta szinte mindenki, hogy ki kit húzott, illetve voltak névcserék is, szóval sok értelme nem volt.


2022. nov. 21. 18:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
Az alapkoncepció jó is lenne, hiszen a csapatépítést segítené, amellett hogy közösen ünneplik a gyerekek a karácsonyt, de nehezen megvalósítható, hogy jó is legyen mindenkinek.
2022. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
93%

Ahol nem olyan trágya az osztályközösség, mint nálatok, ott jól működik.


Nálunk vicces volt, hogy elsőben és negyedikben ugyanaz húzott.

2022. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
82%

Én sem szerettem. Nem volt megadva, hogy mit.. nos mikor 12-ik osztályba jártunk akkor mindenki bírt venni mindenkinek ajándékot csak az a csöves kutya nem, amelyik engem húzott. :D


Most nem azon az 1500 Ft-on van a hangsúly, hanem azon, hogy elém baszott egy A4-es lapot amire rajzolt egy olyan skiccet amit egy 4 éves gyerek kb. Az volt az ajándék :D


Nem kis lebaszást kapott érte, de mondjuk igazából engem csak az bántott, hogy tényleg mindenki kapott legalább egy-két csokit, engem meg tényleg az húzott ki aki az osztály selejtje volt egy amúgy egész hangulatos osztályban.

2022. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök hülyeség.
2022. nov. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
82%
Mármint nem én basztam le, hanem az osztályfőnök. De szerintem megérdemelte, mert egyszerű parasztság volt amit csinált.. Előtte igazából semleges dolog volt számomra, olyat talán sose húztam akit akartam.
2022. nov. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
98%

Nekünk ez csak általános iskolában volt, és már itt kijött az, hogy ki milyen családból származik (90-es évek vége, 2000-es évek eleje).


Például akik szegényebbek voltak, nyilván valami totál nonszensz csecserét vettek a másiknak és már akkor tudtad hogy nem fog örülni neki a másik, mikor anyádékkal elmentetek megvenni. Végigvártad a kelletlen "jaj köszi" monológot mikor átadtad, aztán azon szorongtál hogy akkor már te is valami baromságot kapj, mert mégis hogy érzed majd magad hogy te valami hülyeséget adtál, te meg tök jó dolgot kaptál. Akik módosabbak voltak, ott már voltak jó ajándékötletek.


Nyilván ez elvileg nem erről szólt, de akkor is, azért na, ott volt a levegőben...


Olyan volt mint a papírgyűjtés. Nyilván mindig az az osztály vitte a legtöbb papírt, akinek olyan szülői háttere volt, hogy akkoriban kötetlen munkaidőben dolgozott és autóval raklapszámra tudta vinni a papírt.


Apám aki hazadöglött este 7-kor k.rvára nem volt olyan hangulatában hogy menjünk el a Pistikéékhez meg a Jolánkáékhoz, azoknál sok papír van, bedobjuk a Wartburgba, aztán reggel kiszórjuk az iskolánál.


De ez tényleg nem most volt. Ma már lehet totál más a helyzet a fiataloknál.

2022. nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig hülyeségeket kaptam, a másiknak meg drágább, jobb ajándékot kellett vennünk, hogy ne legyenek megsértőve...
2022. nov. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Én el tudom képzelni, hogy jó osztályközösségben ez tök jó buli tud lenni. Nálunk nem volt osztályközösség, csak pár klikk meg a "számkivetettek", így tök hülyeség volt. Húzás után 5 perccel már mindenki csereberélt, hogy annak vegyen ajándékot aki a klikkjébe tartozik.
2022. nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
94%

Sosem a titkos szerelmeimtől kaptam csomagot és legtöbbször csak olcsó, fantáziátlan csokiszerűségekkel megtömködve.

Sajnos én is adtam olyat ami handmade volt, a szüleim a kreativitásukat élték ki a csomagon, így utólag is bocsi.

2022. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Egyszer coop-os vanéliáskarikát és coop-os szappant kaptam egy ilyen alkalommal, mert pont olyan ember húzott, aki utált :D
2022. nov. 21. 19:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!