Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi értelme van a karácsonyi...

Mi értelme van a karácsonyi húzásnak az iskolában? Nektek milyen jó/rossz élményeitek, sztorijaitok vannak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szerencsére már egyetemista vagyok, de eszembe jutott, hogy nálunk az osztályban mindig volt karácsonyi névhúzás, és mindig is utáltam.


Az osztályban kezdetektől fogva nagy széthúzás volt, a fiúk voltak jóban egymással, és voltak összetartóak, viszont minket egy az egyben utált az összes lány az osztályból, akik szintén utálták egymást, szóval a 15 lányból, kb 2-3 fős klikkek voltak akik utáltak a fiúkat illetve egymást.


Semmi értelme nem volt a húzásnak, csak felesleges stressz, ha olyat húztam akit mem akartam, illetve ha olyan húzott, aki nem akart engem kihúzni :D.


Persze egy idő után mindig tudta szinte mindenki, hogy ki kit húzott, illetve voltak névcserék is, szóval sok értelme nem volt.


2022. nov. 21. 18:42
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
7%

#15


Lehet vmi életfeladatod lett volna tanulni megbocsatast vagy elfogadast vagy bármi nemest.

Nem mindig vannak veletlenek.

2022. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
23%

@20:06


Jó, de az itteni tapasztalatok alapján láthatod, hogy ez az egész nálatok volt 100-ból az 1 ahol ez tényleg normálisan, a célját elérően tudott működni.

2022. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó osztályközösségben ez egy teljesen működő és király dolog lehet, de valljuk be...1000-ből 1 ilyen osztály van.

Én személy szerint utáltam. Általánosban kötelező volt, és nyílván a húzás utáni szünetben már mindenki cserélgette a cetliket. Ha két barát kihúzta egymást akkor meg túlléptek a megadott kereten. Ez mondjuk gimiben is megvolt, egyszer az egyik csaj behozott két üveg pálinkát annak akit húzott (barátja volt nyílván).

Legalább gimnáziumban választható volt hogy szeretnénk-e egyáltalán részt venni rajta.

2022. nov. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Metionin ***** válasza:
72%

Nálunk is volt, de utáltam. Általánosban mindig égett a fejem, mert az osztályban én voltam a csóró gyerek, hangosan mondogatták húzáskor, hogy remélik, nem én húzom őket mert akkor csak valami szart fognak kapni. Ugyanilyen indíttatásból én is mindig szart kaptam, mert nekem az úgyis jó, egyszer valami tini újsághoz csomagolt alapozó volt a csomagban, azzal adta át a lány, hogy mivel ragyás a fejem és látszik, hogy a szüleimnek nem telik bőrgyógyászra, akkor legalább takarjam el.

Gimiben egy fokkal normálisabb volt a társaság, ott inkább arra mentünk, hogy ehető legyen a csomag tartalma, ott az volt a szívás, hogy verset kellett írni arról akit húztál és azt felolvasta az oszi és ki kellett találni, hogy ki az.

2022. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
0%

Hát vmiert ma már a gyűlölködés meg ajandékok fikázása meg ezek mennek.

Vajon miért. Mert nem összetartást egymás tiszteletét tanitják a suliban sem.

2022. nov. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
89%

#25


Ok, boomer.


Mi a jó abban, ha kapok egy csúnya sálat, mikor én kifejezetten utálom ha valami a nyakamon van (sál, magasnyakú blúz)?

Vagy abban, ha kapok egy felnőtt színezőt, mikor alsós korom óta utálok papíron színezni? (Rajzos vagyok, gépen szoktam)

Vagy abban, ha kapok egy ajakbalcsamot, mikor azt is utálom, ha az ajkaimon van valami? (Szegény szerintem meg mindig megvan valahol, pedig szinte 10 éve kaptam...)

Vagy abban, ha kapok egy random plüss pingvint 11.-esen?

Vagy abban ha megkapom az x-edik illatgyertyámat, mikor azokat is utálom?


Vagy neked csak a felszínes jópofizás számít?

2022. nov. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

"Kedvenc" húzásom az volt, mikor a mögöttem levő csajjal egymást húztuk ki.

Én próbáltam minél több dolgot venni (kulcstartó, mini hógömb, csoki, gumicukor, stb), hogy valami így csak tetszik neki, én meg kaptam egy doboz rumos bonbont meg egy vékony sálat. Még a meghatározott összeget se érte el...

2022. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Jó sokan emlékeztek arra, hogy mit kaptatok, én a vanéliás karikán kívül semmire nem emlékszem, hogy mit kaptam, vagy mit adtam volna bárkinek is :D


Egyébként jó sztorik lettek ideírva, köszi mindenkinek a válaszokért!

2022. nov. 21. 22:14
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy húzás után általános 6. vagy 7.-ben felálltam az osztályban és hangosan közöltem, hogy annak aki engem húzott üzenem, hogy spongyabobos párnát szeretnék.

Megkaptam xD Ennek 18 éve, azóta is azzal alszok.


Középsuliban is bepróbáltam valami rózsaszín nagyszemű uszkár plüssel, de akkor a szegény fiú húzott és egy pici rózsaszín macit kaptam.

2022. nov. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem jó ötlet, hiszen így mindenki rá van “kényszerítve”, hogy egy kicsit odafigyeljen akár olyan osztálytársára is, akivel nincsenek közeli viszonyban, és ki kelljen derítenie, vajon miket szeret, miket gyűjt, minek örülne.

Mondjuk én elég béna vagyok az ajándékozásban, úgyhogy mindig szenvedtem vele, hogy mit vegyek. :D


Viszont a mi osztályunk az ajándékozós húzás mellé még egy kört húzott, a “kedveskedést”, ami (értelemszerűen) azt jelentette, hogy akit húztál, annak extrán kedveskednek kellett utána egész hónapban. Szerintem ezek voltak az igazán jópofák - volt, aki csak egy-két kedves szót igyekezett szólni a másikhoz, meg volt, aki apró ajándékokat hagyott (titokban) a húzottjának. Aztán a végére ki kellett találni, hogy téged vajon ki húzott. :D

2022. nov. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!