Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ilyen megaláztatások után...

Ilyen megaláztatások után hogyan tudnék középiskolában határozottabb lenni? 14/f

Figyelt kérdés

Ez az utolsó éven az általánosban és jövőre már középsuliba megyek, ráadásul nagyon úgy tűnik, hogy a srác, aki engem szekál is ugyanoda fog jönni, mint én.

Az a helyzet, hogy őt pont hogy nem érdekli a jövője és a lehető legrosszabb jegyei vannak és az nem egy erős suli szóval lehet, hogy felveszik. Meg nekem romlottak a jegyeim, így nincs sok esélye, hogy annál normálisabb helyre felvegyenek.

Az elmúlt 8 évemről annyit, hogy eléggé megkeserítette..Nem voltam sosem túl határozott és mindig féltem kiállni magam mellett. Folyton csak elvett az önbizalmamból meg kb mindenki őt követi az osztályból pedig ő csak az a tipikus buta pávagyerek... Akármit mondok kiröhög, fogyatékosnak nevez vagy éppen lecsicskáz. Ha visszaszólok, durvábban szól vissza, a többiek meg csak vihognak rajta. Meg egyfolytában mutogatja magát, hogy mennyire jó teste van. A tanároknak is előszeretettel beszólogat, ha pedig szóltam nekik, hogy engem nem hagy bélén és beszéltek vele, akkor a srác nemes egyszerűséggel csak röhögött egyet.

Tudom, hogy ennyi idősen ez úgymond normális, de az ilyenekkel beszélni sem lehet normálisan, erőszakkal meg nem szeretném megoldani, mert nem az lenne a megoldás, nem süllyedek az ő szintjére.

Csak szeretném tudni az ilyenek ellen hogyan lehet megvédeni magamat, mert ha egy suliba kerülünk megint akkor nem fogok még egy évet kibírni vele.. Rosszul esik az egész piszkálódása és hogy mindneki megy utána mint valami csorda. Nem veszik észre hogy nem őt kéne követniük, mert nem az a normális..


2016. dec. 13. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Elkezdesz nagy mértéken gyúrni és tojássárgáját zabálni (nézd meg a Rocky című filmet), valamint boxedzésre járni, balettozni (fejleszti a mozgáskoordinációt), és ezt csinálod olyan 8-10 évig.

Aztán mikor már kigyúrt boxállat leszel, akkor egyszercsak megvárod a gyereket, gyomron vágod, majd mikor összeesik, elkezded neki énekelni, hogy na most ki a csicska, te veréb gyerek?

Sok sikert és kitartást a következő 8-10 évhez!

2016. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Elkezdted már?
2016. dec. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Persze, ahogy leírtad már rohant is a tojássárgájához. 14 éves, ilyenkor még nem nagyon kezdenek el gyúrni.


"Tudom, hogy ennyi idősen ez úgymond normális"


Nem, ez ennyi idősen sem normális.


Én azt mondom, legközelebb tanulj jobban. Sajnálom, de ez van. Tény, hogy úgy lehet legkönnyebben ezektől megszabadulni, hogy jól tanulsz. Ha gyúrsz, akkor meg számítógépes játékok ideje helyett csináld, és ne a gép előtt menj tönkre. Akkor már inkább tényleg kezd el súlyzózni kisebb súlyokkal, de próbálj hű maradni önmagadhoz. Azaz te ne válj rosszabbá, hogy nagyobb erőre teszel szert.

2016. dec. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt a helyzetet erőszak nélkül nem lehet megoldani. Vagy tovább tűröd a szekálását, vagy kiállsz magadért. Javaslom amikor nem figyel, egyszer támadd meg, és verd ki belőle még a sz*rt is. Másból nem értenek ezek a tetvek! Vagy kérj meg valakit, hogy intézze el neked. Melyik városban jársz suliba? Az ilyeneket még én is szívesen pofán vágnám!
2016. dec. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A legjobb fegyver, ha teljesen levegőnek nézed. De úgy, hogy egy büdös szót nem szólsz hozzá, tényleg egy szót sem. Időnként csak úgy kérdezel tőle dolgokat, amire biztosan nem tud válaszolni, de úgy hogy mások előtt.
2017. jan. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy veszem ki a szavaidból, hogy amúgy kellően intelligens vagy, viszont szorongásra hajlamos. Ebből a szempontból amúgy tényleg jó lenne valami erőkifejtő sport, segít enyhíteni, s növeli az önbizalmat. A szorongás is egyfajta bonyolult mentális "betegség" csak nem tekintjük annak. S összefügg az anyagcserével is sajnos. Bizonyos nem nekünk való élelmi anyagok sokban tudják rontani. Akiknek romlik a májfunkciója pl. a fruktózlebontás tekintetében, azok ingerlékenyebbek, vagy félénkebbek is lehetnek. Vicces. Na, nem is ez a lényeg, hanem hogy ha kicsit javul az anyagcsere is, azt az idegrendszer is meghálálja. Ez bonyolult, de a sporttal segíthetsz. A többi meg sok tanulás még.
2017. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 atesz763 ***** válasza:

Cseréljetek szerepet!

nem vicc!Nekem bejött!Piszkáltak csoportasan is aztán amikor a másik kicsit hibázik puff szerepcsere és eltiporod mint egy elefántcsorda egy csirkét

ne zavarjon ha úgyérzed nem helyes állj ki és lépj feljebb a ranglétrán!

2017. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!