Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szakmai tanár vagyok. Techniku...

Szakmai tanár vagyok. Technikusokat tanítok. Állandóan hatba döfködnek. Miért? Mit lehetne ez ellen tenni? 22/F

Figyelt kérdés

A hátba döfést a diákokra értem. Állítom hogy tobbet járnak panaszkodni az igazgatónak, mint órára.


Tanulni kellene, meg rendesen viselkedni. Ez nem tetszik nekik. Különösképpen van egy gyerek akia kiskapuk keresésére, kutatására született. Minden lépéseket kritizál szinte es kirugassal fenyeget, stb... Eszköz nem nagyon van a kezembe... Mar az igazgató bizalma is megingani látszik bennem. A két igazgatóhelyettes akar majd órát látogatni nálam, kimndottan azzal a problemasabb csoporttal. Hogyan tudnám meggyőzni a vezetőséget hogy ne higyjenek mar el minden hazugságot a gyerekeknek? Mitől vagyok én különb mint a többi szakmai tanar? Mert fiatal vagyok... És? Hogy valakit elismerjenek rancos arcunak kell lenni feltétlen? Ettol függ? Miert pont rajtam próbálják bevasalni az oktatás globális problémáját!?


Meg mielott valaki azt mondana hogy nem egy jo szakember lehtek hogy tanárnak mentem, szertnem megcáfolni... Azert jottem tanárnak hogy mellette tudják továbbtanulni es majd kesobb magasabb fokon is oktatni.


Köszönöm elore is a válaszokat!


2017. jan. 7. 17:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Geptervezesben való részvétel, jártasság. Elektronikai eszkozok építése, tervezésében valo részvétel, építés hobbi szinten. Geplakatossag, gepfelujitas. Gepesztechnikusi tevékenységekben valo jártasság: Forgacsolas, hegesztés. AutoCAD, Inventor, mérnöki programok, matlab, labview, fluidsim hidraulika, pneumatika, kicad tervezőprogramban valo jártasság. Továbbá plc programok.


Gépelemek, mechanika, matematika, iranyitaselmelet (dinamikus rendszerek szimulacioja, modellezése), villamosgepek elméletének folyamatos bővítése...

2017. jan. 8. 21:13
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj le a szintükre! Te tanár vagy ők meg diákok.

Te vezetsz,nem ők!


Viszont vedd figyelembe, hogy a diáknak joga van:

Nem tanulni!

Nem írni meg a leckét!

1-est kapni!

Megbukni!


E-miatt ne cseszegesd őket, hanem szard le.

A rendes viselkedést pedig, ha nem tudod betartatni, kérj segítséget, de ne terrorizáld a diákokat feleslegesen.

2017. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
nehogy már egy tanár ne tudj, mi a különbség az állami és az alapítványi iskola között...
2017. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%
13-as, te kötekedő szakon végeztél?
2017. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

nem, kérlek szépen pénzügy számvitel ;)

a kérdező pedig nem tanár, erről ennyit :)

2017. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
hát segítségért jött - segíteni kell neki - a gyakori azért van, a pénzügyeseknek is. Elég szar, ha valakire egy kamasz társaság rászáll és ki akarja készíteni.
2017. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
De tanárként dolgozok, akárki akár mit mond. Hogy nem tudom mit jelent az hogy alapítványi iskola? Ahogy utánanéztem már megtudtam egyből. A tanítás mellett fogom a tanárit megcsinálni (ha lesz hozzá kedvem), még nem kezdtem el, de biztos meg fogom tudni. :D
2017. jan. 12. 16:55
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A tanításhoz nem csak szakismeret kell. Legalább egy alap pedagógusi képzés sem ártana. Akkor tudnád legalább nyomokban, hogy egy ilyen helyzetet hogy kezelj.

Lehet kukacoskodásnak tűnik, de nem az: aki nevel/tanít valakiket, legyen igényes arra az írásra, ami kijön a keze alól, még egy anoním fórumon is.

Fiatal vagy, lehet a tanítványaidban olyasmi, hogy "mitdumálezittnekünk", alig idősebb, mint mi. Ne légy túl merev, elhúzódó, de ne is menj le a szintükre. Ne próbáld "haverkodással" megnyerni őket. Senkit ne alázz, hogy a többi kedvébe járj. Legyél nagyon határozott, ha látják rajtad, hogy el tudnak bizonytalanítani, véged.

Ha nekem egy diákom azt mondaná, hogy bemegy az igazgatóhoz, és kirúgat, azt mondanám neki minden meghunyászkodás nélkül, határozottan: Nem, fiam, én megyek be az igazgatóhoz és elbeszélgetek vele a viselkedésedről. A szüleid külön meghívót kapnak.

Egyébként felülvizsgálnám, mi az, amiben én hibázhatok. Nem tilos elnézést kérni sem, ha valamiben nincs igazad. Igen, a gyerektől. De ne hagyd magad, ha a pályán akarsz maradni.

Egyébként te voltál bent a dirinél? Nem árt ilyenkor bemenni, hogy érzed, hogy feszültség van, a diákok talán igyekeznek kihasználni a fiatal korodat, segítséget kérsz tőle, mint tapasztaltabb kollégától, ő hogy kezelné a helyzetet. Innen a diri kb. elintézné a kölyköket. Tőle kellene nyugodtan, higgadtan segítséget kérni, nem a gyakorin.

A sulivezetés/szellemiség hibája, ha valóban nincs gond veled, de a kölykök ki akarnak kezdeni, és a vezetés az ő pártjukat fogja.

Tanár vagy, de ez neked is egy tanulási időszak. Elsősorban magadról.

2017. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!