Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért bántok meg mindenkit...

Miért bántok meg mindenkit akaratlanul is?

Figyelt kérdés

Őszinte ember vagyok, kimondom (nem leszólom) ha valami nem tetszik, és kevés téma tabu nálam.

De valahogy mostanában egyre inkább elveszítem a barátaimat, merthogy megbántom őket. Merthogy szerintük negatív vagyok, és el akarom rontani a kedvüket.


Nem igazán akarok mások miatt változtatni magamon, szerintem az őszinteség egy fontos tulajdonság. Hazudni meg nem fogok a véleményemről, mert akkor nem is vélemény...


De még is, nincsen más módja?


2020. aug. 6. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megváltoztatni a véleményedet csak próbáld meg finomabban tálalni.Valószínű elég nyersen adod elő és ezért bántódnak meg.
2020. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj tapintatosabb lenni. Sokszor elég az is hogy ha hallgatsz. Illetve próbáld meg máshogy megfogalmazni a véleményedet.
2020. aug. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Baxki, ha kövér a barátod anyukája, akkor nem mondod egyiküknek sem, mert tudják s parasztság, meg mi közöd hozzá.

Mi a tanulság? Nem kell mindenről pofázni, ami eszedbe jutna, mert így nem több a felső nyílás arcodon az alsó feleden lévőtől, ahol csak a sz@r jön ki;)


Na, elég kimondóan szóltak hozzád e sorok s jólesett vajon...:DDDD

2020. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ezekre mind gondoltam, csak nehéz 😧

2020. aug. 6. 20:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nehéz, de nyakon kell csípned magad ha változtatni akarsz.
2020. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mielőtt megszólalnál, gondolkozz azon, hogy "valaki kérdezte a véleményed?". a válasz az lenne, hogy nem. Mégpedig azért, mert nagyjából senkit nem érdekel. Majd ha érdekel, akkor kérdik. Ha meg is kérdik, kezdheted azzal a feleletet, hogy "az én véleményem nem fontos, mert nem az én dolgom". Aztán ha mégis akarják tudni, akkor elmondhatod. Próbáld meg
2020. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem sokszor nem az érint rosszul, AMIT mondanak, hanem AHOGY vagy AMIKOR mondják. Mindenkinek lehet (és van is!) véleménye, de más nem feltétlen kíváncsi rá. Ha te folyton tapintatlanul adsz ismerőseid tudtára dolgokat (melyekre egyébként nem kíváncsiak), akkor természetes hogy nem akarnak veled időt tölteni, hiszen kellemetlenül érzik magukat melletted. Nem kell hazudnod, előzőek jól összefoglalták hogyan tudod jobban kezelni ezeket a helyzeteket. Fontos az őszinteség, persze, de nem mindegy hogyan tálalják.
2020. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!