Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 12 éves lánynak mennyi esélye...

12 éves lánynak mennyi esélye van önvédelemre?

Figyelt kérdés

Este 6-7 között jön haza egyedül a lányom az edzésről, sajnos jelenleg nincs más opció csak hogy hazasétál. Nem lakunk messze, 4-5 perc séta az egész, de aggódom hogy ha esetleg megtámadnák, vajon lenne bármi esélye például egy felnőtt férfival szemben?

Valakinek esetleg személyes tapasztalata fiatal korából? Miket lenne célszerű pl megtanítanom neki, azon kívül hogy kiabáljon és fusson?



2023. okt. 29. 19:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
17%
Megnyugtatlak,semmi esélye
2023. okt. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
9%
Semmi eselye. Aki akar vmit azt sehogy se tudja megallitani egy gyerek
2023. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekként sokat járok haza egyedül sötétben (rossz és jó környéken is), és nekem az vált be, hogy rollerrel közlekedtem. Nem elektromos, a legegyszerűbb dechatlonos, lehet buszon, villamoson metrón vinni, és mindig biztonságban érzem magam vele, tudom, hogy bármilyen szottyadt pedofil elől el tudok menni vele.


Egyébként ha nincs nálam fel szoktam hívni valakit, szüleimet, barátaimat és velük beszélgetek, egy telefonbeszélgetés közepén csak nem támad meg senki.

2023. okt. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Thunderfairy ***** válasza:
59%
Egy ilyen kisgyerek semmit se mer tenni a támadás ellen ha megtörténik. Legyen nála gázspré vagy beállitva vészhivásra a telefonja ami veszély esetén hivja a szülőket például. Tehát legyen nála valami legálisan használható eszköz rejtve amit csak felnőttek ellen használhat.
2023. okt. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%
14-es, a gázsprét meri használni, ha "semmit se mer tenni a támadás ellen"?
2023. okt. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem ezeket a spray-es embereket, hogy mit remélnek. Ha eléd lép valaki, úgysem lesz időd a zsebeidben vagy táskádban kotorászni, mert nem fogják hagyni. Az meg nem életszerű, hogy állandóan úgy járkálsz, hogy a zsebedben marokra van fogva és használatra készen, mert ilyen pánikszerű rettegésben nem lehet (egészséges) élni.
2023. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

16os, igy van. Szakertok nem is nagyon javasoljak, mert felelembol, ijedtsegbol magukat is lefujhatjak veletlenul, amivel tobbet art, mint hasznal.


Kulcscsomot peldaul lehet kezre markolni, a kiallo kulcsok is eleg komoly serulest tudnak okozni, foleg egyutt a meglepetes erejevel. Utni-rugni-kiabalni-futni.

Illetve a kiabalasrol meg annyit, h valahol olvastam, h celszerubb tuzet kialtani, mert nagyobb hajlandosagot mutatnak az emberek rohanni segiteni, mint ha "csak" megtamadnak/kirabolnak/megeroszakolnak.

2023. okt. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
59%
17-es, az utolsó bekezdésedre: én ezt azt hiszem a Ntional Geographic-en láttam még régen, hogy hatásosabb a "segítség" helyett a "tűz", de nem tudom, hogy ez csak angolul érvényes-e :)
2023. okt. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%

Remelem soha ne is kell kiprobalni🤞

Sajnos valahol logikus pedig, hogy nagyobb esellyel kapnank segitseget. Ha segitsegert kiabalsz, mindenki ki akar maradni. De ha tuz van, talan odamegy megnezni, mit segitshet, h megfekezzek. S lehet, h mar a puszta jelenlete, megjelenese menekulesre keszteti az tamadot.

Persze, sajnos esely mindenre van, barmi megtortenhet. De sztem en igy cselekednek. Biztos nagyon harcolnek.

2023. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
74%
Nekem van gázspray, és abszolút nem megterhelő kézben fogni azon a pár perces úton, míg hazaérek. De csak sötétben veszem elő, szóval nem pánikolok, meg semmi. Csak éjszaka nálam van, és ad egyfajta biztonságérzetet.
2023. okt. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!