Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is javulnának az...

Szerintetek is javulnának az emberi kapcsolatok minősége így?

Figyelt kérdés
Ha megszűnne az összes közösségi média felület, illetve nem is lehetne helyettük létrehozni újat. Nyilván maradna lehetőség a kommunikációra, csak nem ilyen formában. Ki mit gondol? Érveket és ellenérveket adjatok légyszíves.

ápr. 9. 10:12
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

#11: "Érveket és ellenérveket adjatok légyszíves"


Én nem láttam sehol arra utaló választ tőled, hogy szerinted hogyan hatna ez az emberekre, csak azt hogy neked ez nem tetszik, mert nem akarsz telefonálni. Ezért írtam, mert nem te vagy az egyetlen ember ezen a bolygón, nem is kell ismerned több milliárd embert. Vagy ha az a véleményed, hogy mindenki más sem szeretne telefonálni és emiatt nem működne, akkor igen elfogadom, csak akkor kérlek írd azt.

ápr. 9. 10:52
 12/43 anonim ***** válasza:
89%

#12

Nyilván nem én lenném az egyetlen a bolygón akire negatívan hatna, ne játszd már az értetlent.

Viszont nem végeztem reprezentatív felmérést szóval nem fogok százalékokat írni, hogy a népesség hány százalékára lenne negatív hatással, sajnálom.

Szerintem a legtöbb embernek a chat alkalmazások a legpraktikusabbak, máskülönben nem ezeket használná a legtöbb ember kapcsolattartásra a fejlett világban.

ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
34%

Egyetértek a kérdezővel. Az nem érv, hogy te nem akarsz/tudsz telefonálni 1-es. A valósag az, hogy lehet telefonálni.

Igen, javulna a kommunikáció, a valós kapcsolatok mélysége. Az emberek jelentős része nem tud kommunikálni már. Az sem, aki azt hiszi magáról.

Chat-elni? Mert van idő meggondolni mit írsz, mit válaszolsz, kikeresed a neten? 😊

Valódi gondolatok alig vannak már.

ápr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
#13: Rendben, de én nem azt kérdeztem, hogy miért használják az emberek vagy hogy praktikus-e hanem hogy javulnának-e az emberi kapcsolatok, ha a Facebook, Insta stb megszűnne?
ápr. 9. 11:01
 15/43 anonim ***** válasza:
23%

Szinte biztos, hogy ha a Frászbúk egyik pillanatról a másikra megszűnne, nagyon sokan öngyilkosak lennének hamarosan az elvonási tünetek következtében.

Hogy miért? Egyszerűen azért, mert már az a jelenség is több hírportálra kerül ki azonnal fontos szalagcímként, hogy "2 teljes órára leállt a Facebook, az internet felrobbant".

Na most gondolj bele, ha hetekig, hónapokig nem tudna senki belépni, mert nem létezne többé, szerintem biztos lenne, aki kinyírná magát, vagy szimplán diliházba kerülne, mert egyszerűen beleőrülne a helyzetbe.

ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
29%

Miért javulna bármi attól, hogy nehezíted az emberek dolgát?


#14

Miért lenne valódibb a gondolat attól, hogy a környezetemben mindenki más is hallja? A telefonálással az egyik bajom hogy nem privát, legalábbis ha nincs otthon egyedül mindkét telefonáló fél akkor lesz “nagyközönség”, én meg nem szeretek úgy kitárgyalni dolgokat hogy a fél munkahelyem vagy az egész vonatkocsi hallja, sajnálom.

Plusz nincs is ingyen, pláne ha valakid külföldön él.

Plusz elveszik a nonverbális kommunikáció része (írásban is, de ott legalább érzékeltethető hangulatjelekkel, képekkel)

Szeretek élőben beszélgetni, szeretek írásban kommunikálni, szeretek videohívásban beszélni, a hanghívás számomra alkalmatlan bármire ami több mint egy időpontkérés dokihoz/hivatalba.

ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
69%

Jah, plusz chatelni tudsz több emberrel párhuzamosan, telefonálni nehezebb.


Nekem mondjuk a munkámat is nehezítené ha nem lenne semmilyen chat.

ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
58%

NEM, gyakorlatilag megszünne minden családi és baráti kapcsolatom - ugyanis nagyon eltérö idöben van szabadidönk, hiába akarnám felhívni öket, amikor nekem van rá idöm, akkor nekik nincs és viszont.

Éppen ezért vagyon fenn olyan platformon, ahol üzenni lehet, így van lehetöség közölni a másikkal, amit akarunk.

ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

"Miért javulna bármi attól, hogy nehezíted az emberek dolgát?"


Akkor én is visszakérdezek, miből gondolod, hogy nehezebbek lennének az emberek hétköznapjai? Előbb vagy utóbb mindenki tudna ehhez simán alkalmazkodni, az emberi faj ilyen. Vagy te nem így gondolod?

ápr. 9. 11:21
 20/43 anonim ***** válasza:
25%

#20

“Tudna alkalmazkodni” =\= “jobb lenne”

ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!