Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is javulnának az...

Szerintetek is javulnának az emberi kapcsolatok minősége így?

Figyelt kérdés
Ha megszűnne az összes közösségi média felület, illetve nem is lehetne helyettük létrehozni újat. Nyilván maradna lehetőség a kommunikációra, csak nem ilyen formában. Ki mit gondol? Érveket és ellenérveket adjatok légyszíves.

ápr. 9. 10:12
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
#29: Jól értitek, csak a közösségi média menne. A Skype, meg mit tudom én csak videóhívásra van, meg chatre az nem ugyanaz, de nem tom miből feltételezed, hogy én a Facebookos korban születtem bele, azt kikérem magamnak.
ápr. 9. 12:13
 32/43 anonim ***** válasza:
74%

30: Létezik :D Nemrég beléptem és kiderült, hogy még él a réges-régi fiókom is :D

A messengeren kívül melyik ilyen üzenős/telefonos/videós app közösségi oldal része? Ráadásul én úgy tudom, hogy most megint lehet fb nélkül is használni.

ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
#30: Kérlek nézz utána akkor jobban, mert a Viber és WhatsApp nagyon népszerű, csak nem Magyarországon. Ezeknek semmi köze nincsen a közösségi médiához, legalábbis én úgy tudom.
ápr. 9. 12:15
 34/43 anonim ***** válasza:
51%

#32

Én csak a messengert használom, de a környezetemben sokan használják az instagram üzenetküldőjét (nem tudom van-e külön neve), snapchatet meg ilyesmiket is még mellette. (Gondolom tiktokon is lehet chatelni, passz, azt nem használom)

De alapvetően a messenger a legnépszerűbb kommunikációs forma (az élő találkozást leszámítva) a környezetemben.

ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
63%

#33

A whatsapp is meta termék.

ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
48%

35: És? Attól még nem az szűnne meg.


32: Az én ismerőseim közül pont a messengert használják legkevésbé.


De nyilván minden ilyen cég csinálna külön használható appot, ha nem lenne közösségi média. :D

ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
#35: De attól még nem része a közösségi médiának. Direkt arra van, hogy csak a barátokkal és családdal tudjad tartani a kapcsolatot és nem tud akárki csak úgy rádírni stb.
ápr. 9. 12:21
 38/43 anonim ***** válasza:
0%

#37

Messengeren se tud bárki rád írni ha úgy állítod be.

Nem része, de a facebook és insta nélkül valószínüleg megszűnne a fejlesztő cég és leállna a whatsapp is.

ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagyok benne biztos, hogy javulnának az emberi kapcsolatok. Az internet előtti korról, amikor még nem volt közösségi média, elég sok emlékünk van. De nem emlékszem úgy, hogy jobbak voltak az emberi kapcsolatok. Aki nem akart/tudott emberekkel kommunikálni, annak akkor sem volt könnyebb, akinek meg szüksége van emberi kapcsolatokra, az most is ugyanúgy talál valódi társat/közösséget magának, mint akkor.
ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
80%

Bizonyos értelemben igen is és nem is. A chat sokkal gyorsabbá teszi a kommunikációt a másikkal és mivel a mai felgyorsult világban, kb időnk sincs semmire, ezért van értelme, hogy pl a barátságok is egyszerűbben fenntarthatóbbak. Ez nem azt jelenti, hogy találkozni hülyeség, én is szeretek találkozni, de idő szűkében vagyok, mint mindenki más. De amikor lehet, természetesen beiktatom az időmbe.

A párkapcsolatok terén, nyilván más. De csak azt a felet lehet elvinni hűtlenségbe a közösségi média miatt, akit lehet, aki hagyja magát. Aki tiszteli és szereti a párját, annak nem jelent csábító tényezőt egy közösségi oldal.

ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!