Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem szeretnék bunkó, vagy...

Nem szeretnék bunkó, vagy sértő lenni. De: Skizofrén embertől lehet félni? Azaz megeshet, hogy adhat rá okot?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg, hogy skizofrén, így talán összeáll a kép is.


3 éve van egy ismerősöm, azóta eláraszt a szerelmi vallomásaival. Azt hiszi, együtt vagyunk. Álmodozik. Hülyén viselkedik velem. Egyszer kedves, a másik pillanatban bunkó. Nagyon fura személyiség, az utcán kellemetlen vele megjelenni, úgy viselkedik :D Bár néha csak jót nevetek rajta.


Szóval most, hogy ezt megtudtam, kicsit megijedtem tőle. Valaki tudna segíteni ebben, esetleg felvilágosítani, milyenek is lehetnek ők? Bár tudom, személyenként eltérő is lehet. Pl attól félek, nem e képes erőszakoskodni velem, mivel azt ismételgeti, hogy ő nem tenne ilyet velem. Remélem tényleg nem sértek meg senkit sem...



2014. nov. 10. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha gyógyszerezik, ártalmatlan. Amúgy sem pszichopata a skizofrén ember, csak szimplán hangokat hallucinál.
2014. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A skizofrénnek két, vagy több személyisége van. Úgy képzeld el, mintha két (több) különálló ember lakna egy testben. Sokszor nem is tudja az egyik, hogy a másik kiket ismer, kik a barátai. Mintha tényleg másik ember lenne. Nem minden esetben agresszívak, de lehetnek. Látatlanban nem tudom megítélni, mennyire veszélyes az ismerősöd, de a képzelgéseit (hogy együtt vagytok) ne erősítsd meg benne.


(Azonosság című film, ha már félelem és skizofrénia. De ne vele nézd meg.)

2014. nov. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 Már az első mondat nagy hülyeség. Az a tudathasadásos ember, akinek több személyisége van.
2014. nov. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2

Akkor hiba volt a gépezetemben. Bocsi.

2014. nov. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Most néztem utána. A tudathasadás egy pontatlan köznapi kifejezés a disszociatív személyiségzavarra és a skizofréniára is használják.


A skizofrénia is hasadásos elmezavar, de nem jelent tudathasadást, ez a disszociatív személyiségzavar.


Na. Már ezt is tudom.

2014. nov. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 Rá se ránts, egy rakat szót és kifejezést rosszul használunk.
2014. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nufnuf válasza:

A félelmed teljesen jogos.

Én a helyedben megpróbálnám elkerülni( lehetőleg nem úgy hogy rögtön észrevehető legyen, hiszen ki tudja mikor szakad el nála a cérna ) és megpróbálnám megtudakolni, hogy jár-e rendszeresen kezelésre ( úgy hogy ne tudja meg).


A viselkedésre vonatkozóan, csak annyit tudok mondani, hogy ne erősítsd meg a képzelgéseit, de ne is nevesd ki.

Ezzel kapcsolatban inkább egy hozzá értőt kellene megkérdezned.

2014. nov. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szed gyógyszereket. Azt mondta, ha nem szedi be őket, nagyon rosszul van.


Bent akarták tartani a pszichiátrián, de "megszökött".


Én folyton közlöm vele, hogy nem vagyok a barátnője, és nem is leszek. (Úgy sem fogja fel) Viszont egyedül sem szeretném hagyni, mikor így is egyedül van, tehát hagyom, hogy kiöntse magából a dolgokat, mert jobban érzi magát tőle. Viszont így meg azt hiszi, hogy nem csak szimplán kedvelem.

2014. nov. 11. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!