Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az abszint erős ital? Hány...

Az abszint erős ital? Hány pohár sok belőle? Ha más dolgokkal isszuk, pl koktéllal, akkor annak mi lesz a következménye?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 21:39
1 2 3
 11/26 Phoney ***** válasza:
76%

2009-01-09 10:50 "Amugy eleg utos szesz, az uvegre ra is van irva, hogy sok mennyisegben vakulast okoz."


Jóég én ezt most látom:DDDD


Amit bármilyen pszichoaktív/mérgező hatással reklámoznak, az mind értéktelen takony, nem szabad kidobni rá a pénzt. Az igazi abszint általában annyira finom, hogy nőknek is bátran lehet kínálni.


(Vakságot egyébként az okozott 100 éve, ha épp olcsó szeszből hamisították és sok volt benne a metil.)

2010. aug. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
19%
Az abszint az lóf*sz. Ennyir erővel tisztán iszok etil-alkoholt és kész. Egy jó finom pálinka vagy még egy doboz jó sör is ezerszer többet ér mint az ilyen sz*rok.
2010. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Phoney ***** válasza:
67%

15:54 :


Ennek az a titka, hogy amit itthon abszintként kapsz, az valóban csak ízesített etil-alkohol.


Az igazi abszint az egyik legkomolyabb ital a világon. Annyira, hogy sok fajtája eleve "pálinkából" (tiszta borpárlatból) készül, és azért palackozzák 60 meg 70 fokokon, hogy az alkohol tartani tudja az ízanyagokat, mert különben kicsapódnának belőle (ezért tejfehér, amikor felhígítják, de te ezt biztosan vágod:)


[link]

2010. szept. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Én eredeti abszintot ittam nem hamisítványt. Jó az előző hozzászólásomban kicsit túloztam, de én amikor megkóstoltam majdnem elhánytam magam(nem azért mert magas volt az alkoholtartalma hanem mert maga az íze volt sztem pocsék) Én a tiszta pálinkára esküszöm természetesen csak mértékkel. Ettől függetlenül ha valaki szereti az abszintot akkor igya csak, de nekem egy pohár után egy életre elég volt belőle.
2010. szept. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Phoney ***** válasza:
67%

"Én eredeti abszintot ittam nem hamisítványt."


Ez nagyon komoly kijelentés, nekem bő fél év kutatásomba tellt, mire egyáltalán tudtam, mitől igazi egy abszint, vagy egyáltalán milyen íze van.


Még fél év kellett, mire volt fogalmam róla, hogy hogyan lehet megtudni egy adott abszintról, igazi-e vagy nem.


Sokféleképpen hanisítják, és jelenleg az EGYETLEN biztos jele a valódi abszintnak az, ha svájcban készült (csakis ott törvényellenes a hamisítása).


Lehet, hogy nem festett finomszesz volt amit ittál, de attó még lehetett pancsolt sz*r:) Továbbá semmit sem ér, ha magában ittad meg, vagy nem elég hidegen.

2010. szept. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát figy. Nemtom lehet neked van igazad, de nekem egy ismerősöm hozta Franciaországból amit ittam. Nekem azt mondta egy olyan boltból hozta ami abszintokra van szakosodva és, hogy ott csak eredetit lehet venni. Az összegére már nem emlékszem mert ez már úgy 5-6 éve történt, de úgy tudom eléggé drágán vette. Fogalmam nincs hány fokra volt behűtve mikor megkóstoltam, de hideg volt az tuti és vízzet is öntöttünk bele és tapasztaltuk azt a louche-hatást. És sztem azért nem lehetett hamisítvány amit ittam mert az íze (attól függetlenl, hogy mint mondtam majdnem hánytam tőle) éreztem benne az ánizst. Az ismerőseim közül mindenkinek nagyon ízlett csak nekem nem (mondták is, hogy milyen hülye vok :) ) Mindenesetre lehet neked van igazad és hamisítvány volt, de nem hiszem.
2010. szept. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Phoney ***** válasza:
76%

Nem volna lehetetlen, ha mondjuk tavaly történik, bár amit elmondtál, az alapján vsz. ma is rosszat veszel. (Magas ár, "abszintbolt", louche és ánizsíz még nem garancia semmire. És - természetesen - mindenki nagyon eredetinek próbálja beállítani az eladásra szánt taknyot. Igazából nem is értem, miért hiszik az emberek 1-1 abszintról, hogy igazi. Miért lenne, a legális hamisításnál nagyobb biznisz nincsen.)


Csakhogy 5-6 éve Franciaországban (meg egyáltalán bárhol) nem nagyon voltak konoly abszintok...csak az utóbbi években jutottak el oda egyesek, hogy megpróbálnak normálisat csinálni ( = nem csak az "absinthe" feliratból megélni), aztán idő kellett, míg sikerült is.


Akkoriban pl. a La Fée volt ott divatban, furazöld lötty átlátszó üvegben, egy nagy szemmel a címkén. Na az tényleg elég közepes lehet:)


Amiket mostanában csinálnak, azt többször is sikerült olyannal megszerettetni, aki nem igazán szereti sem az alkoholt, sem az ánizst...persze ez nem garancia rá, hogy neked is ízlene, de valamilyen szinten (ha mást nem, a minőségét) eddig mindenki tudta értékelni.

2010. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Lexike94 válasza:
57%

Mivel nagyon sok komment wálaszát láttam...én ezt tudom neked ajánlani:)


[link]

2011. márc. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Phoney ***** válasza:
75%

Ez az előző elég rossz cikk, ezt még akkor írták a wikipédiás cikkből (meg innen-onnan), mikor az még nem volt feljavítva.


Sok benne a tévedés, a szerzője pedig sosem ivott abszintot, sőt hasonlót sem.

2011. márc. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 pistosz35 válasza:
87%
1 pohár is sok lehet.
2011. ápr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!