Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miben más egy koccintós,...

Miben más egy koccintós, dinomdánom, gondűző olcsó bor ízre, egy drága minőségi borral szemben?

Figyelt kérdés

2015. nov. 22. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, és akkor rájössz!
2015. nov. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 szaszaa11 ***** válasza:
100%

Általában ezek az olcsóbb borok két kategóriára oszlanak: Elképesztően savas, kénes moslék.

Elképesztően édes, agyoncukrozott moslék.

Tobbsegukrol azt sem tudjuk meg, milyen szőlőből készültek, itt már eleve nincs miről beszélni.

Ám vannak ugyanebben az árkategoriában remek borok, például egy-két házibor, vagy ritkán egy egy cuveé, amely élvezhető.

Ám egy minőségi bornak meg van a jellegzetes íze, tulajdonsága, minden évjárata más egy kicsit, és nem mindegy, mi kerül bele... (a bor azután hogy cukrozzák, már nem is nevezhető bornak. Az olcsobb kategóriás feledes-édes borok pedig mind cukorral vannak edesitve.)

A minőségi édesebb borok a szőlőszemek cukortartalmatol lesznek édesek.

Épp ezért nem létezik szakmai szempontból (persze találni, de azok a borok semmit sem érnek) félédes és édes vörösbor. Mert a kék szőlőnek nincsen elegendő cukortartalma.

Igazából napestig lehetne erről beszélni... Mi a célod a kérdéssel?

2015. nov. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
A koccintós ahogy lemegy, rögtön akar is visszajönni, egy minőségi bor marad ott, ahova küldted, és nem befogott orral lehet csak lenyelni, mert finom.
2015. nov. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
A minőségi bornak kellemes az íze.
2015. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

A koccintós hánytató, a minőségi bornak kellemes az íze.

A koccintóst csak arra használják, hogy berúgjanak, a minőségit legtöbb esetben az ételekhez szolgálják, vacsora, ebéd.

2015. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Folyóbor kontra minőségi:

Sokkal gyengébb íz, aminek gyümölcsösnek kéne lenni, de nem az. Savanyú utóíz, pedig a minőségi bornak magasabb a kívánaatos savtartalma. Ez részben a túl erős préselés miatt a magokból kijövő csersav miatt. ,,Hányás íz'' a félig rohadt szőlőszemek ki nem válogatása miatt. A korábban említett gyengébb ízt és a szőlőtőkék túlterhelése és az idő előtti(kényszer)szüret okozza.

Édesítéssel hiába próbálkoznak a gyártók, nem segít az eredményen.

2015. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Mojjo ***** válasza:
100%
A kettes válaszadó majdnem korrwkt választ írt, két kiegészítésem lenne. Az egyik az, hogy az olcsó félédes/édes borok sem igen cukrozástól azok, hanem más módszerekkel érik el - tipikusan mustsűrítményezés, és/vagy az erjedés idő előtti mesterséges leállítása, ritkábban pedig a szálvessző szüret előtt pár héttel való átvágása a szőlőben. A másik meg az, hogy de, vannak természetes édes/félédes vörösborok is. Félédes vörös egy pár évente még Magyarországon is születik, abszolút természetes módszerekkel. Csak hirtelen fejből: Nyolcas és fia pince, Merlot, 2012 és Pósta borház, Merlot, 2012. Mindkettő kapható jelenleg is, ez utóbbi termelő terra hungarica tag is, előbbi meg Kovács Anti kínálatában (is) szerepel - ez a kettő, ha a kettes válaszoló kicsit is benne van a borok világában, el is kell, hogy árulja, milyen szinten temészetes borokról van szó.
2015. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 szaszaa11 ***** válasza:
A vörösbor akkor vörösbor, ha testes, savas, és nehéz. Az édességet hagyjuk meg a rozénak és a fehérnek, meg a pezsgőnek, habzóbornak. Az én szakmámban ha valaki a vörösbor és az édes szavakat egy mondatban használja, tagadószó nélkül, az le van nézve. S valóban, jogos.
2015. nov. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A cukrozás kis mértékben engedélyezett, és inkább csak az alkoholfok emelésére használják, rendszeres jogi probléma a túlhasználata, ellenben az említett mustsűrítmény korlátlanul használható, nélküle nem hogy félédes-édes folyóborok nem lennének, de 10%-os alkoholtartalmú is kevés lenne a kategóriában.
2015. nov. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Mojjo ***** válasza:
100%
Mi a szakmád? Egyébként egy vörösbor akkor jó, mint minden más is a gasztronómiában: ha élvezetet képes a fogyasztóinak okozni. És bizony bőven vannak félédes és édes borok, amik ennek maradéktalanul eleget is tesznek. Persze, nem a párszáz Ft-os alsópolcosak - a Nyolcas féle félédes pl 6ezer forint körül van, de maximálisan megéri, hatalmas bor. Az meg, hogy bárki bármely (természetes) borkategóriát lenézi, csak saját tudatlanságának kinyilatkoztatása. Érdemes erre nem büszkének lenni, hanem kicsit tanulni, utánanézni dolgoknak és főleg megtapasztalni azokat. Megéri.
2015. nov. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!