Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A szőlőcukor lehet drog...

A szőlőcukor lehet drog hatású? Szóval minél gyakrabban használom, annál több kell majd?

Figyelt kérdés

Meglepve vettem észre, hogyha reggel iskola előtt megeszek három szőlőcukrot, láthatóan jobban gondolkodom délelőtt és pl. a matek is jól megy, amiben pedig béna vagyok.


Kérdésem, hogyha továbbra is tartom a napi hármat reggelente, akkor a szervezetem nem-e fog hozzászokni ehhez a mennyiséghez és akkor elveszíti a hatását, a szervezetem pedig többet igényel belőle, hogy ugyanazt a hatást kifejtse (mint a drogoknál, amikor a függőnek mindig több kell hogy elérje ugyanazt az állapotot)?

Vagy nem?


2011. okt. 2. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A szőlőcukor nagyon gyorsan felszivódó szénhidrát. Gyorsan felszivódik igy azonnali energiát ad. Sokkal jobb a rendes cukornál, mert gyorsabban le is bomlik. Nem hiszem hogy függőséget okozna.
2011. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem ártalmas,nem drog hatású. Igaz az a mondás,hogy jóból is megárt a sok. Vigyázz a fogaidra és az elhízásra. Napi három nem árt.
2011. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az hogy valami drog hatású meg függőséget okozó, az két különböző dolog...
2011. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bánomisén ***** válasza:
A szőlőcukor az agy tápláléka, én is ezzel tuningoltam magam vizsgaidőszakban. Egyszerű cukor, semmi bajod nem lesz tőle, függőséget nem okoz (legalábbis nem jobban, mint bármilyen más édesség), fald nyugodtan.
2011. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért ne essünk át a ló túl oldalára.

(Jó dolog az egészség.)

2011. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vigyázni kell mennyiséggel, 10 dkg szőlőcukorban 100 gr szénhidrát van, tehát mintha sima cukrot ennél úgy számolj. Nagyon hízlal.
2011. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!