Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a gyros és a...

Mi a különbség a gyros és a kebeb között?

Figyelt kérdés
A gyros görög étel, a kebab meg török. De ha kérek egy török gyors étkezdében egy kebabot vagy kebabtálat, akkor ugyan azt kapom ,mintha egy gyrososnál kérnék gyrost vagy gyros tálat. Hogy lehet ez? Ellopták egymástól a receptet?
2011. nov. 9. 05:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Egy gyöngyösi kajáldában ettem kebabot, de ott pálcikára felhúzott húst, és különböző zöldségeket kaptam nyárson megsütve. Szerintem tiszta idegesítő hogy a gyrost kebabként árulják. Ha kebabot akarok enni akkor ne gyrost adjanak már nekem vazze!
2011. nov. 9. 05:55
 2/4 anonim ***** válasza:

A kebap (arab:(کباب) arab eredetű húsétel. Általában birkahúsból készül, és erősen fűszerezett. Formája lehet hosszúkás vagy gömbölyű. Általában nyársra vagy pálcikára felhúzva sütik meg, sokszor nyílt tűzön.

A török döner kebap a függőlegesen forgó nyársról levágott grillezett húsra utal.A ma gyorséttermekben kapható, pitába töltött döner kebapot egy németországi török bevándorlótól, Mahmut Aygüntől származtatják, aki 1971-ben jött rá, hogy ebben a formában jobban eladható (gyorsétel)


A gírosz (görögül: γύρος, angolos átírás szerint gyros) egy forgatásos eljárással készített görög húsétel, mely valószínűleg az Oszmán Birodalomból származik. A szó eredeti verziója, a ντονέρ a török döner („forgó”) szóra vezethető vissza, a gírosz ennek a tükörfordítása. Az ételt gyakran pitában tálalják szendvicsként, ilyenkor különböző zöldségekkel és öntetekkel ízesítik a húst.

A görögöknél többnyire bárány-, marha-, disznó-, vagy csirkehúst használnak az elkészítéshez


Ugyanaz csak más húsból készítik. Hogy mi a neve attól függ milyen nemzetiségű ember árulja.

2011. nov. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Értem, de akkor egyes helyeken miért teljesen más ételt kapok kebab néven. Konkrétan pálcikára húzott hús és zöldség darabok grillezve. És a török étkezdékben akkor miért nincs elé írva hogy "döner"? Kicsit becsapós, mert a döner kebab teljesen más étel mint a sima kebab.
2011. nov. 9. 07:16
 4/4 Kamikazemagic válasza:
Mi Döner kebab-ot keresünk Gyöngyösön, Hatvanban, vagy Füzesabonyban, tudnál segíteni hol lehet ilyet kapni?
2014. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!