Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Citromos kávét iszok és tök...

Citromos kávét iszok és tök jól érzem magam! Mi van emögött?

Figyelt kérdés

Szoktam itthon kísérletezni mindenfélével. Pár hónapja elkezdtem azt csinálni, hogy instant kávét is citrom sűrítményt összekeverek, felöntöm forró vízzel és azt iszom napi kétszer. Borzasztó rossz íze van, de utána nagyon jó a közérzetem és hosszú távon is egyre jobban érzem magam, ahogy rendszeresen fogyasztom. Cukrot nem teszek bele, mert ahogy észrevettem az gyengíti a hatását. A fejfájásomat is általában elmulasztja és ritkábban vagyok migrénes azóta.

Milyen biológiai hatások lehetnek ez mögött? Ha külön-külön iszok kávét meg citromot, akkor nem érzem ezt.



2014. júl. 28. 17:58
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*és
2014. júl. 28. 17:59
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Placebo hatás. Bár a fejfájást a kávé előfordul, hogy enyhíti, főleg ha vérnyomásprobléma miatt fáj.
2014. júl. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ez placebó hatás.
2014. júl. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Tök hülyén hangzik ez a citromos kávé dolog, de tényleg lehet benne valami. Már én is hallottam, hogy a fejfájás ellen nagyon hatékony. Ha kíváncsi vagy a biokémiájára, guglizd ki, de lehet, hogy tényleg csak placebo, akkor viszont ne hagyd, hogy elszálljon a varázs:)
2014. júl. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Hát ha nekem fáj a fejem,ihatok én akármilyen kávét, csak a jól bevált gyógyszer hat.
2014. júl. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tudjátok mit jelent egyáltalán a placebo hatás? Vagy csak van valami homályos elképzelésetek róla és mindenre rámondjátok, amiről fogalmatok sincsen. Ment a mínusz pont!
2014. júl. 28. 20:26
 7/17 anonim ***** válasza:
9%
Tudjuk, mi a placebo-hatás, legalábbis én biztos, mert nem a fakanál mellől jöttem. Attól, hogy Te mindenáron azt akarod belevetíteni a kávé+citromlé kombóba, hogy mekkora istenkirály leszel tőle, annak akkor is kisebb a valószínűsége, hogy attól vagy ilyen f**szán, hogy szerinted fellelted a bölcsek kövét. Ez a hatásmechanizmus ugyanígy működik a drogoknál is: mindig azt kapja a fogyasztó az adott anyagtól, amit elvár. Kicsit kevesebb arrogancia, illetve több diplomáciai érzék elsajátítását kívánom az otthoni amatőr kotyvasztás mellett.
2014. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szóval kipróbáltad, letesztelted és laboratóriumi kísérleteknek is alávetetted a készítményt, hogy csak így lazán tényszerűen rávágod? Ha placebo lenne akkor minden eddigi dolognál is ugyanezt kellett volna éreznem, mert szerinted ezt vártam el tőle.
2014. júl. 28. 20:56
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
Miért, te laboratóriumi körülmények között kísérletezel? Azt kötve hiszem, különben nem kérdeznéd, mi a "biológiai" alapja a keveréked hatásának, hanem már rég meglenne a deduktív levezetésed. Maradjunk annyiban, hogy minden placebónak számít, ha az pszichénket ráirányítjuk; igen, ilyen alapon kabátgombokat is nyelhetnél fejfájásra, ha azt kötöd hozzá valamilyen oknál fogva, hogy az el fogja mulasztani-működni is fog. Ugyanígy működnek a pszichoszomatikus betegségek is: a psziché generálja a tüneteket. Tudod, mit gondolok? Hogy egy magát marha nagy zseninek hívő, ugyanakkor csak egy idegesítő, nulla diplomáciai érzékkel megvert kis mócsing vagy, aki képtelen szintetizálni mások meglátásait. Erre mondják, hogy lényegi különbség van aközött, amikor az okos hülyéskedik és amikor a hülye okoskodik. Na, én köszöntem.
2014. júl. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én nem állítottam semmit, csak a tapasztalataimra keresek magyarázatot, míg te ellentmondást nemtűrően kategorikus kijelentéseket teszel. Nem a véleményeddel van probléma, hanem a csökönyös stílusoddal. Intelligencia szinten meg nem kell bizonyítanom neked semmit. Nekem éppen elég hogy azért kapom a fizetésem, mert okosabb vagyok, mint mások, nem az ilyen kis nethuszárok fogják kikezdeni az önbecsülésem.
2014. júl. 28. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!