Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A termesztett gombát meg...

X0 kérdése:

A termesztett gombát meg szoktátok vizsgálni van-e benne mérges gomba?

Figyelt kérdés
A szél odafújhatja bármilyen gomba spóráját. Itthon a leggyakoribb termesztett gomba a fehér csiperke, ha arra gyilkos galóca spóráját fújja a szél, nehéz megkülönböztetni: ha még nincs kinyílva, ki kell törni a szárát, és megnézni a lemezei színét: ha fehér nem jó, ha rózsaszín vagy barna akkor jó: viszont ami nincs kinyílva az fiatal, így nem lesz barna, csak rózsaszín. A csiperke szárának alja is kiszélesedik, de a gyilkos galócánál sokkal erőteljesebben, viszont a termesztett gombában nincs benne a szára, így azalapján nem vizsgálható. Én mindig megnézem, szeleteltnél nem tudom megnézni nyilván.

márc. 2. 17:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem fa tövénél nő ki, hanem a fa gyokerevel kapcsolt módon. Tehát nem, a faforgacson nem nő ki, mivel aznem egy élő fa gyökérrel. Fél perc alatt ki lehet deríteni ezt az interneten, a galoca mikorrhizas gomba, vagyis nem nő ki termozsakon sehol. Hidd ezt el egy gombaszakellenornek, főleg, hogy perc alatt leellenorizheto info.
márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Csirke kel ki a tojásból, a gomba nem.

A hülyeséget még mindig képes vagy fokozni.

Teljes őrület, de angedjük meg, hogy lesz galóca is a csiperke között. Teljesen kizárt, de csak azert vugyük tovább! Nis ott van a a frány galóca. Tiszta idegebeteg, a kslapját csapkodja a földhöz mérgében.

Én nem vagyokdzakértő, de aligha géppel takarítják be. Senkinek nem tűnik fel? Minden kézen átmegy, senki ne veszi észre őkelmét és nem semmisítik meg az összeset?

Neked elmegyógyászhoz kellene fordulnod.

Mondok neked valamit! A boltokban kapható ,vad, gombák is termesztettek. És teljesen biztonságos mind.

márc. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

12-es: ugyanúgy néz ki mint a csiperke, szóval nem, nem vennék észre!

Azt meg nem tudtam hogy csak élő fa gyökere jó neki.

márc. 3. 15:00
 14/23 anonim ***** válasza:

De már az elején ídtuk, hogy nem lehetséges.

A két gomba nem ugyanolyan. Megint csak engedjük meg, hogy a zsákon meg tut jelenni. Ha igen, nem érik olyan hatások, mint az eredőben.

A csiprkének nincs bocskora. A gallérja nem elmozdítható. A spóralemezei us más színűek...

márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%

Huh, hát én nem szeretem a gombát, túl sokat nem is tudok róluk, puszta kíváncsiságból nyitottam meg a kérdést. A válaszok elolvasása előtt bennem az merült fel, hogy valószínűleg átnézik eladás előtt, de, mint kiderült, nem lehetséges, hogy mérges gomba nőjön köztük.

Azonban, tegyük fel, képes LENNE rá, szerintem csomagolás előtt azért egy szakértôvel átnézetnék, nehogy baj legyen.

márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
15-ös: a probléma pont az, hogy a termőzsákról a gombát levágják, így a bocskorát nem is látjuk! A fehér csiperke olyan mint a fehér galóca, vagy a kifakult gyilkos galóca. A barna csiperke olyan mint a barna színű gyilkos galóca: van zöldes, sárgás, barnás, sőt kifakult is. Amikor a gomba még nincs kinyílva, nem látszanak a lemezei! Tehát a kalapból ki kell törni a szárát hogy meg lehessen vizsgálni! A termesztett gombában vannak ki nem nyílt, kicsi gombák is: azokat nem vizsgálták, hiszen nem törték ki a szárát a kalapjából!
márc. 4. 18:30
 17/23 anonim ***** válasza:
Őszintén irigylem az önbizalmadat. Nemrég még azt sem tudtad, hogy hogyan terjed a fehér galóca, de biztos vagy benne, hogy megkülönböztethetetlen a csiperketol fiatal egyedeknel. Hát igazából meg lehet különböztetni, ha valaki ért hozzá. Ha már valami miatt aggódni szeretnél, akkor aggódj a mérgező csiperkek miatt. Azok legalább nőhetnének ugyanott és még tényleg össze is keverhetőek.
márc. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Hát kérdező, mint korábbi válaszomban is írtam, nem szeretem a gombát és tényleg kb csak annyit tudok róluk, hogy földben nő, van kalapja és tönkje, némelyik mérgező, de most a legjobb jó indulattal mondom, nem megbántani szeretnélek, ha ennyire rettegsz a bolti gombától, akkor vagy ne egyél több gombát vagy vegyél otthonra egy kisebb zsákot és mindig éretten leszedve vidd el egy szakemberhez.
márc. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
18-as: át szoktam nézni magam, a csiperkét meg a gyilkos galócát ismerem, fogtam is a kezembe fehér galócát is.
márc. 5. 09:37
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha annak az esélye, hogy a termesztett gomba közé mérges kerülhet egy százezrelék lenne, akkor két dolog lenne lehetséges:

– nem engedélyezik a forgalomba hozatalát egyáltalán;

- szigorú és kötelező ellenőrző rutin lenne beiktatva.

márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!