Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A termesztett gombát meg...

X0 kérdése:

A termesztett gombát meg szoktátok vizsgálni van-e benne mérges gomba?

Figyelt kérdés
A szél odafújhatja bármilyen gomba spóráját. Itthon a leggyakoribb termesztett gomba a fehér csiperke, ha arra gyilkos galóca spóráját fújja a szél, nehéz megkülönböztetni: ha még nincs kinyílva, ki kell törni a szárát, és megnézni a lemezei színét: ha fehér nem jó, ha rózsaszín vagy barna akkor jó: viszont ami nincs kinyílva az fiatal, így nem lesz barna, csak rózsaszín. A csiperke szárának alja is kiszélesedik, de a gyilkos galócánál sokkal erőteljesebben, viszont a termesztett gombában nincs benne a szára, így azalapján nem vizsgálható. Én mindig megnézem, szeleteltnél nem tudom megnézni nyilván.

márc. 2. 17:08
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Vajon az utcán sétálva is van a kezedben állandóan egy detektor, ami folytonosan ellenőrzi, hogy nem esik-e a fejedre egy tégla? Tudod a szél le szokott fújni egy-egy háztetőről egy-egy cserepet vagy téglát. És odafújja rád. Pont ahogy a gyilkos galóca spórája rákerülne a csiperke termesztőközegére...
márc. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

úristen, te beteg vagy.


Miért nem érted meg? A FA GYÖKERÉVEL KAPCSOLÓDVA FEJLŐDIK KI A GALÓCA. Pont.


Van élő fa gyökere a termőzsákban? Nincs.


Van egyéb olyan körülmény a termesztőhelyeken, mint az erdőben? Nincs.

márc. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
22es, ezen sztem már felesleges bosszankodni, úgy vélem hagyjuk a kérdezőre.
márc. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!