Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Értem én, hogy a sok nejlonzac...

Értem én, hogy a sok nejlonzacskóval szennyezzük a környezetet, de miben tároljam a zsemlét, hogy ne száradjon meg órákon belül?

Figyelt kérdés
2019. júl. 25. 18:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem dobom el a chips-es zacsikat. Még ki sem mosom. Az a nagyon vékony olajréteg szépen lekopik attól, amit bele raksz.

A sima zacsi nem tökéletes fagyasztásra, mert átengedi a szagokat és a nedvességet.

A napi fogyasztású kenyérnek teljesen jó. Igaz nem fér bele egy egész kiló kenyér, de vásárlás után feldarabolom akkorára, hogy éppen jó legyen.

Sima műanyag csipesszel lezárom.

A zacsik váltott műszakban vannak . Van amelyikben van pékárú, van amelyik meg éppen nyitott állapotban pihen valahol. Lehetőleg nem a kályha felett a párában.

Gyereknek is tök jó volt benne csomagolni valamit, nem lesz szagos a táskája. Időnként jön helyette új chips és akkor megy a szelektívbe a régi. Kolbászt is tehetsz bele a hűtőbe, vagy egyéb szagos kajákat. Ha jól zárod a száját, akkor teljesen légzáró.

50F

2019. júl. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"Papírzacskó nem bír el 1-2 kg krumplit, almát, stb., még a nejlon is ki szokott szakadni, és gurul szét minden."


Amit nagy tételben veszel, ahhoz vászontáskát kell használni, az elbír több kilónyi zöldséget.

2019. júl. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 L.. István ***** válasza:
84%
Használj nyugodtan nylonzacsit, csak ne mindig újat. Én mindig viszem magammal a boltba a régit, sokszor fel lehet egyet használni.
2019. júl. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj egyszer használatos nejlonba csomagolni. Vannak tartósabb, légmentesen lezárható zacskók, amiket el lehet mosni és egy újra használni. Ezekben fagyasztani is lehet. Kínai boltban vagy neten találsz szilikonból is, ami tényleg nem szakad ki. Egy átlagos háztartásban elég egy 3-4 darabos csomag, ha csak péksütemény tárolására használod. Igaz, hogy ez is műanyag, de legalább csak egyszer kell megvenni, és évekig kiváltja a nejlon zacskókat.
2019. júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
5l es vagy nagyobb szájú befőttesüveg, elég környezetbarát
2019. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
52%
lezárható vödör, pl macskatápos. jól kiöblítve
2019. júl. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
chipses vagy más nagy kajatároló zárható fém"vödör"ben
2019. júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%
A leheletvékony nejlonzacskó csak gumicsont, amíg az üdítőket, ásványvizeket egyszer használatos palackban árusítják.
2019. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Papírzacskóba hazaviszed, aztán az otthon található nejlonzacskót sokszor újrahasználod.
2019. aug. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
71%

"A leheletvékony nejlonzacskó csak gumicsont, amíg az üdítőket, ásványvizeket egyszer használatos palackban árusítják."


Szomorú ez a hárító hozzáállás, hogy amíg más is szennyez, addig neked is szabad :( Nagyon nem így van. Attól, hogy más szennyez, attól még ha te nem szennyezel, azzal igenis hozzájárulsz a helyzet javításához.

2019. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!