Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Értem én, hogy a sok nejlonzac...

Értem én, hogy a sok nejlonzacskóval szennyezzük a környezetet, de miben tároljam a zsemlét, hogy ne száradjon meg órákon belül?

Figyelt kérdés
2019. júl. 25. 18:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
71%
Én az alapélelmiszereken kívül, mint a só, liszt, stb semmit sem vásárolok boltban kedves utolsó. Mindent megtermelek (bio.módon), a kenyérféleségeket pedig a feleségem süti. Semmi műanyagot nem viszünk haza, pontosan azért, mert nagy vesszőparipám a szemét. 50 éve egy Fiúk évkönyve c. kiadványban olvastam a világ nagyvárosainak a hulladéktermeléséről. A pontos adatokra nem emlékszem, de már akkor iszonyatos számok jöttek ki. Főleg annak tükrében, hogy nagyszüleim évente kétszer fél talicska szemetet toltak ki a lerakóba. Én azt a szintet még nem tudtam elérni, de a kukát csak 2-3 hetente rakom ki, s akkor sem azért, mert tele van. Minden mást felhasználok. Megeszik az állatok, vagy megy a komposztra. Szóval ne személyeskedjünk, ha kérhetem. Csak elmondtam a véleményemet a pillepack csomagolásról, ami mindig is szúrta a szememet. Ahhoz képest a zacsi tényleg kismiska.
2019. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
100%
Nálunk beváltak a FaSzekrények
2020. febr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Közben eszembe jutott, hogy hazudok; a kutyának szánt húsféléket ugyanis nejlonzacskóban kapom a hentesnél. Szóval nem egészen 0 a műanyag felhasználásunk.
2020. febr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!