Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fasírt zsemle vagy liszt...

Fasírt zsemle vagy liszt nélkül lehetséges e?

Figyelt kérdés
Ha igen írna nekem vki egy receptet, vagy óriási baromság, amit kérdezek.
2011. ápr. 12. 17:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
1/2 kg hùs, 2 tojàs, fogkhagyma, én hagymàt is szoktam beletenni(apróra vàgva)só, bors, egy kis ételizesitõt, viszont akkor kevesebb só, pirospaprika. En ezt szoktam beletenni és nagyon finom. Persze kenyérdolgok nélkül irtam le, mivel ùgy szeretnéd. Egy kicsit hagyd àllni, ja ha nem zsiros a hùs, akkor egy kis olajjal pótolom. Nekem mindig nagyon finom lesz.
2011. ápr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%
Darált húsba teszel sót és ízlés szerint bármilyen fűszert (összezúzott fokhagyma, bors, zöldfűszerek, bármi, amit csak akarsz), beleteszel fél kiló húshoz számolva egyetlen egész tojást, és alaposan összegyúrod. Elsőre kevésnek tűnhet az egy tojás, de csak türelmesen kell néhány percig gyúrni, és szépen összeáll. Ezután nedves kézzel dolgozva vele vagy kilapítva, vagy gombócot formálva belőle forró olajban/zsírban aranybarnára sütöd. Ennyi. :)
2011. ápr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én legutóbb fél kg darálthushoz 2 db krumplit főztem meg puhára, összetörtem, füszereztem. A gombóc közepébe egy negyed főtt tojást tettem. Egy szál bacon szalonnát elvágtam, azt kereszt alakura ráfektettem, zsirozott muffin sütőbe tettem, megsült, hidegen, melegen nagyon finom.
2011. ápr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Bocs, 1 db nyers tojás is kell, kimaradt.
2011. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszönööööm :D
2011. ápr. 13. 16:36
 16/17 anonim válasza:
Én őrölt köménnyel is fűszerezem a fasírtot.
2011. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Fél kiló darált húshoz: Por paprika, kicsi só, fokhagyma (vagy granulátum), 1 vagy 2 tojás és nagyon kicsi kb maroknyi zsemlemorzsa, hogy összefogja, de ne legyen kemény. Aki szereti, tehet még bele borsot. MI így szoktuk, kenyérrel nem enném meg.
2013. júl. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!