Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit lehet csinálni hogy be...

Mit lehet csinálni hogy be bőrösödjön be a kakaó teteje?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem főleg az ilyen hidegben reggelente vagy esténként a kakaót csak zavar hogy ahogy hűl kifele bebőrösödik vagy hártyásodik a teteje!

2017. jan. 21. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne forrald fel a tejet, csak melegíts meg, esetleg kevés tejet forralj fel, abba keverd a kakaót és utána öntsd bele kevés hidegebb tejet.
2017. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát az a baj (vagyis nem baj) hogy fel kell forralni mert házi tej! Bolti tejet már elvből nem veszek mert az legalább is a legtöbb fajta vizezett tejpor!
2017. jan. 21. 18:04
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Amit a bolti tejről írtál hatalmas botorság...

Forrald fel a tejet, mármint a házidat, majd fölözd le.

Utána keverj ki kevés tejjel cukrot-kakaót, majd mikróban forrósított tejjel öntsd fel, alaposan keverd el.Ha még a mikrózott tejen is keletkezik némi "bőr ", egyszerűen az ujjaddal kapd le róla, és máris jó lesz.

Lehetetlen nincs...

2017. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A házitejet sem kell felforralni. Mi soha nem szoktuk és nincs semmi bajunk tőle.
2017. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kis körömnyi vajdarabkát tegyél a tetejére, szerintem az íze se lesz roaszabb tőle.
2017. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3 ha annyira baromság akkor miért van az vizes utóízt érzek minden egyes kortyba?!

#5 én régen ittam "tőgy melegen" de miután egyszer a hideg házi tejtől hasmenésem volt azóta inkább felforralom!

2017. jan. 21. 19:22
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, biztos nekem címezted?
2017. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja nem #4-nek elírtam! amúgy ezt a vajdarabkát krémleveseknél hallottam már és csináltam is már! Hát annyit tettem amit mindig is szoktam hogy várom hogy egy kicsit hűljön hogy jelenjen meg rajta az a felület és utána leszedem!
2017. jan. 22. 08:26
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Kerlek, ovakodj a mikrotol, nem erdemes tenni bele semmit, en par evig kuzkodtem a szuleimet, hogy ne hasznaljak semmire se tobbet, mert csak art a szervezetnek, bizonyitott teny.


A kerdesedre valaszoljak, ensem szeretem, hogy ha beborosodik a kakao teteje, de ezt meglehet elozni, hogy ha egy kanal van a csuproban, es ha nem is iszod egybol meg, akkor a kanallal idonkent kavargatsz egy parat, es tobb bajod mar nem is lesz. En kakaos kaven nottem fel, midnen masodik nap legalabb ittam, pedig nem szerettem a borosodest, majd elkezdtem kavargatni idokozonkent, es tobbet nem volt bajom.

2017. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lencsefőzelék ***** válasza:
42%

"miután egyszer a hideg házi tejtől hasmenésem volt, azóta inkább felforralom!"

Én pedig, miután egyszer 14 évig köhögtem a tejtől, inkább meghagyom a bociknak, mert nekik a természetes táplálékuk, nem az embernek.

2017. jan. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!